Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mióta terhes vagyok megromlott...

Mióta terhes vagyok megromlott a kapcsolatom a párommal, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mielőtt jött a baba sokszor beszélgettünk, hogy mi lesz ha lesz babánk, milyen jó lesz meg ilyenek, teherbe estem és azóta megváltozott minden. Naponta minimum 2 szer összeveszünk, tisztában vagyok vele, hogy én is ingerültebb és érzékenyebb vagyok, de olyankor mindig kiborulok, nem tudunk csak vitatkozni, a mi veszekedéseink ordibálással végződnek mindig. Nem érdekli, hogy mi van velem, mi van a kicsivel. Ha megyek akár védőnőhőz, meg sem kérdezi, hogy mi volt, ha magamtól elmesélem akkor meg nem figyel rá. Teljesen elhidegültünk egymástól, semmi összebújás, simogatás, csak élünk egymás mellett és ennyi... Minden este úgy van, hogy ő az egyik irányba fordul, én a másikba. Mostanában már köszönés nélkül megy el itthonról és ez nagyon rossz nekem. Amikor leülünk megbeszélni a dolgokat az is csak ordibálással végződik :(

2014. máj. 30. 10:44
1 2
 1/12 ivilicious ***** válasza:
54%
Jaj, biztos jó ötlet volt a gyerek?:( mennyi ideje vagytok együtt?
2014. máj. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Lehet hogy bepánikolt, egy komoly leülős beszélgetés kellene nektek, menjetek el valahova vacsizni, romantikázni, szervezd meg...
2014. máj. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy hol tartasz a terhességedben? Mert ha még az elején, akkor ez még változhat. Ugyanis az elején te is ingerültebb vagy, hirtelen jönnek ilyenkor ahormonváltozások. A párod meg lehet, hogy nem fogta még fel, hogy mi is történik. Mindkeyttőtöknek idő kell hozzá, hogy egyáltalán felfogjátok ezt az új helyzetet. Egyébként tervezett baba volt?

Szerintem amikor vitatkozni kezdtek, akkor gondolj arra, hogy ne juss el ordibálásig, mert az a kisbabábak sem tesz jót. Kezdeményezz beszélgetést. Amikor hazajön munkából kérdezd meg milyen napja volt, spontán csak úgy simisd meg a hátát, amikor megy el, akkor köszönj el tőle, kívánj szép napot. Talán ő is nyitottabbb lesz.

Az én párom nagyon türelmes volt velem, pedig az első heteket velem együtt megszenverdte ő is, de pl. ő sem tudott mit kérdezni a babáról. Ha orvoshoz mentem, elmondtam, hogy minden oké. Amíg nem kezedett nőni a pocakom, addig én se foghtam fel, hogy terhesw vagyok, hát még a férfiak... Amikor már kerekedtem, akkor a férjem is érdeklődőbb lett.

2014. máj. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
kezdeményezz te, próbáld meg helyre hozni, és ne azzal, hogy ,márpedig most beszéljük meg. Ahogy írta valaki simogasd meg, készíts egy finom vacsi, masszírozd meg, kérdezd neki milyen napja volt, szervezz közös programot. Ha tudod, hívd el magaddal a dokihoz-hallja, lássa ő is, mi is történik most. Lehet csak meg van ijedve, neki is új most ez a helyzet. Senkinek nem jó, hogy napi szinten kiabáltok egymással, bár én nem is értem, hogy tudja ezt két ember megtenni, akik szeretik egymást.
2014. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, előtte egy vita sem volt, tereztük a babát, miután sikerül, mindennapossá váltak a veszekedések,már 3 éves a gyerek de a helyzet mit sem változott.Nem értem,miért, ő nem tud rá választ adni,pedig ő jobban akart már gyereket,és mégis. Nálunk annyi különbség van,hogy érdekelte,hogy mi van a babával, mi volt a védőnőnél,viszont a pocakomat nem nagyon simogatta fogta ha rúgott a baba.
2014. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

majd elmúlik ez az állapot, ebben benne van ugyanis az is, hogy érzékenyebb vagy. de mivel rájöttél, hogy ő meg egy érzéketlen tuskó, így számítsál rá, olyan jó már nem lesz a kapcsolatotok. viszont ne aggódj, mert a gyerek akkora boldogságot hoz az életedbe, hogy nem fog hiányozni a párod iránt immáron elmúlt érzés. egyszerűen éljetek egymás mellett, amíg nem lesz lehetőséged elhagyni. (mert ez lesz)


legyél erős, ilyen az élet, te törődj a saját örömöddel, és készülj fel: életed legboldogabb időszaka jön, mert anya vagy! :) a gyerek megszületésével úgyse fog érdekelni mi van.


egy jó tanács: tojd le a pasid. nincs valaki, akinek mesélhetsz az örömökről, a történésekről? másnak - tesó, szülő, barátnő meséld el, mi történt. esetleg csatlakozz kismamaklubhoz (akiket a közeli terminus hozott össze, pl. az ilyen ki várja a babát karácsonyra? című csapat) :)


én is így vagyok a párommal, sokat veszekedett - én nem, mert utálom a veszekedést, persze nem hagyom magam, meg elküldöm nagyon sértően, keményen a búsba, de tudom, ez csak emészti fel a köteléket, ami még kettönk között van. de nem fogok ebben a lében főni, egyszerűen csak a jókra koncentrálok: az édes kisfiamra, eljárok vele programokra (ringató) óriásiakat kirándulunk, megyünk játszótérre, ahol anyukákkal barátkoztam össze, elmegyek vele shoppoingolni, barátnőkhöz, rokonokhoz - boldog vagyok és végre egy pasi, akivel mindenhová el tudok menni, nagy szeretetben egyetértésben :) :)

és hát a gyerek adta boldogság :) kapaszkodj ebbe bele, ne izgasd fel magad másokon. életed legszebb időszakának kell ennek lennie.


tudom, fura a tanácsom, de ez az egyetlen járható út. mert most írhatnám neked, próbáljátok megbeszélni. de ha ez a fickó önmagától nem olyan, mint ami neked kell, később se lesz olyan.


inkább fordulj befelé, és a saját boldogságod és az anyaságod legyen a legfontosabb.


ha a párodnak fontos vagy, akkor lehet, hogy látva a kivirágzásodat, majd el kezd igyekezni, és akkor viszont rendben van, lesz minden, minden problémátok meg fog mindig oldódni, pozitív módon.


kitartás, legyél erős és büszke, és ne dühöngj, meg sírj, mert a gyerek ezt megérzi.


hogy vagy amúgy? jól viseled a várandósságot? mekkora a baba már? mikor szülsz? rugdos a kis lurkó? jól alszol éjszakánként? mi lesz a neve? fiú-lány? :) nagy a pocid? :)

puszi :)

2014. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én épp az ellenkezőjét mondom: ne fordulj befelé, hanem nyiss. És akkor legalább megadod az esélyt annak, hogy esetleg a párod is nyisson. Ha már most lezárod az utat, akkor tényleg helyrehpzhatatlan lesz a helyzet. És egy születendő gyerek azért megérdemli, hogy a szülei adjanak esélyt a dolgok remndbehozatalára.
2014. máj. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet,hogy egy kicsit tenyleg hisztisebb vagy a hormonok miatt,persze o is lehetne kicsit megertobb,de en a helyedben leulnek vele beszelgetni,de mindenkeppen egy olyan pillanatot valasztanek,amikor mindketten nyugodtak vagytok,hiszen a baba kozos dontes volt gondolom.

egyebkent az elejen nalunk is erdekes volt a helyzet,de nem csak a ferjem reszerol,hanem anyukamek reszerol is,hogy egy kicsit kozonyosek voltak a babammal kapcsolatban,de nem azert mert nem szerettek volna utodot,egesz egyszeruen csak nem volt meg az a kapocs koztuk ami koztem es a lanyom kozott.Nekik akkor lett ez az egesz valosagos,amikor mar lattak az elso ultrahangon.

Lehet nalatok is csak az a helyzet,hogy nem tudja hova tenni a babat meg es kulonben is meg van remulve.

2014. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az elején mi is sokat veszekedtünk, megviselt az elején, hányingerem volt, hánytam, fejfájás, közben dolgoztam és vezessem a háztartást is...nem mindig volt erőm, a páromnak ez nem tetszett. Segített, de már neki is sok volt. Aztán szerencsére jobban lettem, és minden megoldódott köztünk is. Hozzáteszem én is sokkal ingerültebb voltam, és ő is. Bár őt nem értem miért :D
2014. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mintha en tettem volna fel a kerdest :)

Miota babat varok sokkal ingerultebb vagyok a folyamatos hanyingertol es hanyastol.. szinte elviselhetetlen. A parom egyre agreszivabb es feszultebb hogy vele nem tudok ugy torodni es sokat veszekszunk.. bizom benne hogy elmulik mert az elott kifogastalan volt a kapcsolatunk :)

Szerintem veszeld at es probalj kozel maradni hozza

2014. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!