Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy álltok azzal, hogy...

Ti hogy álltok azzal, hogy kölcsön kaptok ruhát családtagoktól, amiket vissza is kell adni? Másnak nem fura ez?

Figyelt kérdés
2014. jún. 1. 15:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én csak magamból indulok ki, de amit kölcsönadtam, azt azért tettem, mert nem féltettem. Valahogy a babákkal együtt jár a folt, ezt tudja az is aki adja.

De most mit aggódsz ezen? Nem kell, mondd meg és kész.

Egyébként én vagyok az aki 3 felől is kapta a ruhákat. Valahogy mégis annyi saját összegyűlt, hogy most a tesónak senkitől nem fogok elfogadni semmit, mert akkor megfulladnánk a ruhákban. :)

Ha neked fura elfogadni, meg félsz a foltoktól, ne tedd.

2014. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A kölcsönadásnak az a lényege, hogy vissza kell adni, nem??? Ettől hívják kölcsönnek. Ha nekem így ad valaki bármit, egyértelmű, hogy visszaadom.


Ha úgy adja, hogy nekem már nem kell, a tiéd lehet, az megint más. De te kölcsönadásról kérdezel, szóval nem, nem furcsa, sőt, szerintem normális, ha vissza kéne adni.

2014. jún. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Miért fura? Nyilván ha elhasználódik amit kétlek egy baba ruhánál,akkor elfogadja hiszen van ilyen,ha lesz rajta egy-két folt gondolom kimosod ha nem jön ki teljesen ez van,miért n lehetne annak a családtagnak még gyereke illetve miért ne adhatná kölcsön más rokonnak?Pl nekem unokatesómék előre mondták,hogy majd szeretnék visszakérni amit tőlük kaptam,nem csináltam ebből problémát,amit más rokonoktól örököltünk előre mondták,hogy nem kérik vissza,ezen kívül még sokat vettem én is. Szoktam vigyáznia ruhákra,persze vannak balesetek ilyesmi de ha kölcsön adnak 2 zsák ruhát lehetetlen,hogy az összes használhatatlanná válik.
2014. jún. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk is körbejárnak a ruhák és természetes, hogy visszaadjuk és az is, hogy fogyott is belőle meg raktunk is hozzá.
2014. jún. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nálunk tök természetes az egész családban, hogy adunk babaruhákat annak, aki éppen babát vár. És senki nem görcsöl ezen, hogy akkor most visszaadjam, vagy mi lesz, ha folt lesz rajta. Ha tönkremegy egy-kettő, hát akkor ez van, de nyilván egy egész ruhatárat nem tesz tönkre egy baba. Mondjuk én most 3-4 helyről is kaptam ruhákat és fogalmam sincs már, melyiket kitől, nem raktam őket külön polcra. Ha a családban valakinek gyereke lesz ezután, adok én is ruhákat, és nem fogja az illető azt számon tartani, hogy nem pont azt kapta vissza, amit ő adott.
2014. jún. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nálunk barátnők között megy a kölcsönadogatás, szerintem teljesen jól működik, mindenki tisztában van vele, hogy lehetnek foltok, esetleg tönkremegy valami. Én úgy csinálom, hogy a szekrényben elöl vannak a saját cuccok, hátul a kölcsöncuccok és akkor használom, ha valami elfogyott, vagy pont csak a kölcsön cucc illik valamihez. Tehát jobban kímélem, és kölcsöncuccban nem etetek. A rongálódások fejében akitől kölcsön kapok, annak a gyerekének veszek egy menő ruhadarabot az aktuális méretében, amire sajnálnák a pénzt. Szépen kimosva vasalva adom vissza mikor összegyűlik egy csomagnyi, és ha neki lesz aktuális az enyémeket adom kölcsön, így oda-vissza működik. Ha neked nem szimpi ez a dolog nyugodtan mondd meg, hogy nem akarsz a foltokon parázni, inkább nem kéred, így nyugodtabb vagy, nincs ebben sem semmi gáz.
2014. jún. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%

"akiktől kapnám első gyereküktől örökölné kölcsön az én babám!de mi is szeretnénk majd később kistesót,akkor megint kéregessem meg adjam vissza?" Ez fölött csak én nem siklottam el?

Kedves kérdező!

Örülj, h adnak neked KÖLCSÖN ruhát és nem kell egyből úgy indítani az első gyereknél, h még ruhákra is költeni kell. Ha problémát okoz a visszaadás, akkor mondd meg, h köszönöd, de nem szeretnéd, mert tervezel még gyereket és inkább megveszed a ruhákat magatoknak.

Én egy fizetést simán elköltöttem kismama ruhára, sokat nem is tudtam hordani belőle, mert egészen a múlt hétig feküdnöm kellett. NEKEM segítség lett volna, ha vkitől erre az időszakra kapok ruhákat, te pedig még azon is meg van sértődve, h most ezt vissza kell adni. Nyugodtan elköltheted rá te is azt a 100-150.000 Ft-ot, nem kell máson élősködni.

És akkor most pontozz le!

2014. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Egyetértek az utolsó válaszolóval!Ettől félek én is!úgy vigyázzak majd rá mintha 10 milliót érne??"


Nyilván te is fogsz attól még venni a gyereknek ruhát, aztán te is azt majd nekik.

2014. jún. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek azoktól akiket megsértettem a kérdésemmel!

Kicsit furának tűnt ez a kölcsön dolog!de mindegy,nem vagyunk egyformák!

Még egyszer elnézést kérek!

2014. jún. 1. 21:43
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyerekünk ruháinak 90%-a olyan, amit családból, barátoktól kaptunk. NAgyon nagy segítség ez, mert nagyon drágák a babaruhák. Sajnos nem tehetjük meg, hogy vadiúj ruhatárat állítsunk össze.
2014. jún. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!