Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Merckformin szedése terhesség...

Merckformin szedése terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Összesen három orvosnál jártam IR probléma miatt, mind a három mást mond a Merckformin terhesség alatti szedéséről.

Az endodokim sem hajlik arra, hogy szedjem, míg a nőgyógyász szerint a szülés pillanatáig is szedhetném akár.

Van valakinek tapasztalata ez ügyben? Ti szedtétek? Meddig? Okozott bármilyen kellemetlenséget?

Köszönöm



2014. jún. 5. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Hajaj. Nálam négy orvos négy különböző véleményt adott... Végül a férjem egy este nekiállt, átolvasta a vonatkozó aktuális és korábbi publikációkat (ő is orvos), és úgy határoztunk, a 14. hétig fokozatosan elhagyom (ez a vélemény egyébként egybeesett a számomra leghitelesebb megkérdezett endokrinológus véleményével). Úgyhogy elhagytam. A 10. hétig szedtem 2x850-et, utána 10-12 hét között, 1x850-et, 12-14, hétig este felet. Mellé utrogestant, biztos, ami tuti. Problémamentes terhességem és szülésem volt.
2014. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En szedtem vegig, idore szultem atlagos meretu babat:-) most 5 hos, szoptatok es most is szedem, igaz csak feladagot( terhesseg alatt is).
2014. jún. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én a 14. hétig építettem le fokozatosan (nagyon bízok az endokrinológusomban, szóval ő mondta, én elfogadtam)


a diétát kőkeményen tartottam utána is, és havonta jártam ellenőrzésre (Ir kompatibilis reggelis vércukormérésre), semmi gond nem volt, a babám egészségesen született, normál súllyal

Semmi kellemetlenségem nem volt, a vércukorértékeim is jók voltak végig, rosszul sem voltam a vc ingadozástól.

De: egy szobában voltam egy lánnyal, ő is akkor szült, vele a dokija végig szedette, az ő babája is egészséges, szép baba lett :)

2014. jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én is hajlottam volna arra, hogy szedjem, bár a terhesség végéig talán mégsem lesz rá szükség.

A nőgyógyászomban megbízom, ugyanakkor az endodokiban is. Utóbbi azt állítja, hogy nem bizonyított a merckformin pozitív hatása a terhességre. Viszont én úgy látom, az ellenkezője sem bizonyított, mármint hogy magzatkárosító hatása lenne.

Két vetélésen vagyok túl, úgy gondolom, a merckforminnal csak esélyt adhatok magunknak.

2014. jún. 6. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!