Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy leszállt a méhszáj? Továbbiakban lent.

Figyelt kérdés

18 hetes kismama vagyok, és van egy kis dudor a hüvelyemnél. De ez már régebben is ott volt (a terhesség előtt is), csak most mintha egy kicsit nagyobb lenne. Lehet mástól is, vagy akkor most leszállt a méhszájam?? Ha igen, az mekkora baj? Van itt valaki, akinek ilyen problémája volt? Mi történt utána?

Dokihoz kedden megyek.


2010. jan. 1. 19:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy itt a gyakorin olvastam, hogy valakinek már 10 hetesen leszállt a méhszája. Kíváncsi lennék az ilyen esetekre is, hogy ezután mi történt, minden rendben volt-e?
2010. jan. 1. 19:51
 2/4 anonim ***** válasza:

En nem hiszem, hogy az a mehszajad, amit ilyen konnyen tapintasz a huvelyednel, legalabbis remelem, hogy nem az, mert egyaltalan nem lenne normalis, ha azt ennyire lent, a bejaratnal erezned...

A mehszaj csak mehsulyedes eseten kerul extra kozel a huvelybejarathoz, az viszont csak idosebb korban, 3-4 gyerek megszunese utan jellemzo.

Ha viszont bent erzed, akkor siman ne tapogasd, mert nem szabad. Fiatal terhessegnel egyebkent en ugy tudom, hogy a mehszaj inkabb felfele huzodik es teljesen zart, hogy ezzel is vedje a mehet, a babat, majd kesobb a meh megnovekedett sulya (baba, magzatviz) nyomast gyakorol ra es lejjebb eresztkedhet.


Nem lehet, hogy az egy er, vagy ercsomo? Mert lehet visszer a huvelynel, a szemeremajkakon is, amik altalaban alig, vagy egyaltalan nem erezhetoek, viszont terhesseg alatt jobban kidudorodhatnak, megnohetnek, fajdalmassa valhatnak a verboseg, illetbe a nyomas miatt.


Mas otletem nincs. Remelem, hogy minden rendben van!

2010. jan. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem belül van, hanem simán kitapintható! Kb. akkora, mint egy szilvamag. Csak ez azóta idegesít jobban, hogy itt olvastam, hogy valakinek 10 hetesen egy ilyen dudorra azt mondta a doki, hogy leszállt a méhszája...
2010. jan. 2. 09:18
 4/4 anonim ***** válasza:
A méhszáj nem tud leszállni, nézd meg egy anatómia könyvben az hol van és akkor érteni fogod. de ezt ne itt kérdezd ,inkább az orvosodnak mutasd meg. JÓ babavárást! 35km
2010. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!