Magas afp? Félek.

Figyelt kérdés
Megkaptam az afp eredményemet, amit 16+2 naposan vettek le. a normál 0,8 és 2,5 között van. az enyém 2,61 lett. a védőnő azt mondta valószínűleg elküld az orvos magzatvízvételre. pénteken megyek a 18 hetes uh-ra. ha ott minden ok akkor is elküld szerintetek?
2014. jún. 11. 17:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A magzatvízvételtől félsz, vagy az eredménytől? Ha az előbbitől, nem muszáj elmenned. aláírod, hogy nem kéred,és kész. Ha jól tudom, a magas AFP velőcsőzáródási rendellenességekre utalhat (nyitott gerinc, agykoponya rendellenességek), ezek viszont az ultrahangon is észrevehetők, ha elég modern a gép és gondos, tapasztalt ember a vizsgáló.

Az AFP eredménye pedig sokszor okoz fölösleges ijedelmet, mert ártalmatlan okokból is viszonylag gyakran mutat eltérést.

2014. jún. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Jo kerdes h elkuldenek e. De nemreg olvastam h eltorlik az afp vizsgalatot pont azert m az eredmenyek nem 100%osak
2014. jún. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Menj el 4D-re, nézesd meg a babát! Ott mindent látnak.
2014. jún. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! félek, hogy beteg a pici. első bébi lesz és félek hogy mi lesz. páran azt is mondták, hogy az afp már annyira elavult, hogy úgymond nem kell vele törődni. 12. héten voltam kombinált teszten, ott minden jó lett. 1:10000 lett az érték. remélem minden rendben lesz...
2014. jún. 11. 17:59
 5/16 anonim ***** válasza:
Megértem az aggodalmad, de pont erre nagyon jó a 4D-ott tökéletesen megnézik, nem lesz probléma.
2014. jún. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szeretnék oda is mindenképp menni. Remélem a pénteki 18 hetes genetikai uh-n nem lesz baj.
2014. jún. 11. 18:32
 7/16 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Azt sem értem, hogy miért csináltak neked AFP-t, amikor elvileg júni 1-től eltörölték! Velem ugyanez volt, magas lett az érték, de a genetikaim teljesen rendben volt és azóta is minden OK! :)
2014. jún. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem is magas volt, itt írtam róla: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Nekem nem volt magzatvízvételem, (pedig 35 éves voltam) csak plusz 2 UH.

2014. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Júliustól szerintem, de tök mindegy. Ez nem véletlen és naggggyon finom szólt az előbb vki, miszerint nem 100%-os. Hát nem, de tán még 10 sem. :)

Kedves kérdező: szedetél folsavat a terhesség elején, csak kíváncsiságból?

Az értéked egyébként sem extrém magas.

DE! Nem is ezen kell elgondolkodnod, hanem, hogy erre a nyominger vizsgálatra alapozva, elmégy-e a hasbaszúrós vizsgálatra, aminek (meglátásom szerint) nagy a vetélési kockázata. nem egy embert ismerek, aki kérte a biztonság kedvéért, majd elvetélt, majd megérkezett a papír, egészséges volt, bocsi....

2014. jún. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kimondottan folsavat nem szedtem csak Elevitet kezdtem el szedni miután pozitív lett a teszt. Szedek magnéziumot is és most már az Elevit pluszt szedem
2014. jún. 11. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!