Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes kismamik hogy vagytok?

38 hetes kismamik hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Éreztek már valamit?Hogy bírjátok ezt a meleget??
2014. jún. 12. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:

NA megelőztél én is pont ezt a kérdést akartam kiírni. Te hogy vagy? Nekem semmi tünetem nem volt, de ez az utolsó pár hét kikészít. Aludni nem tudok max 2-3 órát esténként. Éjfél mire kb elalszok aztán felkelek fél2-kor mintha tök fitt lennék. Aztán nagy nehezen visszaalszok fél 4 körül meg kelek megint. Próbáltam aludni most délután de nem megy. NAgyon meleg van itt sajna a lakásban + sehogy se kényelmes már se feküdni se ülni se sehogy. Ha el is alszok felkelek vagy a saját horkolásomra, vagy arra hogy zsibbad/fájnak a kezeim. Legjobban akkor érzem magam ha jövök-megyek, de sajnos a lábaim elkezdtek vizesedni, bedagadni nemigen pihentettem /kíméltem őket és most vettem észre hogy kirepedt a bőr a lábamon úgy feldagadt:(. + ami még zavar nagyon, hogy olyan vagyok mint egy lajhár. Ífél óra mire kivánszorgok az ágytól a wc-ig. Párom szokott segíteni kilökdösni, meg felhúzni az ágyból de ha nincs itthon szenvedés.

Sokszor kb így érzem magam:

[link]

Vagy néha így:

[link]

Na de már nem sok van hátra, örülhetek hogy csak az utolsó hetek ilyen problémásak, másnak végig van valami nyavalyája:).

2014. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy nem érzek semmit. Magnéziumot már nem szedem. Napi 8 magnézium citrátot szedtem már a végén, most abbahagytam de eddig semmi. Most volt az utolsó tenyésztésem, a doki felírt antibiotikumot napi 2x1-et, de már 3x szedek a terhesség alatt, teljesen feleslegesnek gondolom, mert nem használ sajnos semmit...de a doki azt mondta neki ezt kötelessége felírni...hát nem tudom:(.Nálatok volt hasonló, szedtetek antibiotikumot? Szerintem ez már nem normális, hogy ennyiszer szedetnek velem..:(
2014. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első: jót nevettem azon, amit írtál. Ugyanígy vagyok vele én is. Nagyon nehezen fordulok át éjszaka egyik-oldalamról a másikra. Néha a férjem lökdös át. :) Sokszor felkelek pisilni, de nagyon nehéz kimenni. Horkolok, pedig életemben nem volt rám jellemző, csak az utolsó pár hétben vettem észre. Nem kíméltem eddig én sem magam, jöttem, mentem, semmi bajom nem volt. Most a lábaim már óriásiak, nagyon bevizesedett és szétrepedt rajta a bőr. Szóval dettó ugyanúgy vagyok vele, mint te. Magnéziumot már én sem szedek. Néha már görcsölgetek, meg érzek ilyen szúrásokat lent. Még a védőnő is felhívott ma, hogy hidegfront jön és telihold lesz, sok szülés beindul ilyenkor, ha megszülök, írjak. Nem tudom mi lesz, majd kiderül... Már nem bánnám, mert mindenhol fáj.

Milyen antibiotikumot szedsz? Mire? Nekem hál'Isten nem kellett egyszer sem.

Nektek amúgy mekkora a babátok? Nekem ma nézték. Becsült súlya 3200g körüli. A doki szerint teljesen átlagos. Sokat mocorgott mindig. Ma le sem áll és néha nagyon kellemetlenül odanyomja magát lent. Kislány lesz.

2014. jún. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, az a durva hogy meg se mondta mi a bajom csak hogy kitenyészett "valami" és szedjem. Mondom eddig már 2x szedtem streptococcusra egyszer sem múlt el, most se fog...erre annyit mondott, hogy most ez nem az... jó fej a védőnőd, merre laksz? Itt Szegeden mindenki panaszkodik a védőnőkre, mert tojnak a fejünkre. Vérnyomásmérés, súly mérés és ennyiben ki is merül. Én 28-ra vagyok kiírva, de nem bánnám már ha kibújna kicsit hamarabb. Még hónapokkal ezelőtt "Megbeszéltem vele", hogy oké hogy nyáron akar jönni de hűvös, esős időben szeretném ha születne nem kánikulában...hát most lehet esélyes...:)
2014. jún. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is kitenyésztették a streptococcust most a 36. héten. Meg is ijedtem, mert sok rosszat is hallani róla. Pedig panaszom nem volt. A dokim azt mondta, hogy felesleges ilyenkor kezelni és terhelni a szervezetet antibiotikummal, mert úgyis visszajöhet és úgyis kezelni kell a szülésnél nehogy a baba fertőződjön. Így abban maradtunk, hogy a szülés, ha beindul akkor kapok rá kezelést még a baba a pocakban van, hogy a méhlepényen keresztül nála is felszívódjon.

Miskolcon lakom. Itt nagyon aranyosak a védőnők. Bármelyiktől nyugodtan kérdezhetek, kereshetem és hívhatom őket. Erről a nyavalyáról is először őt kerestem meg és nagyon megnyugtatott.

Na hidegfront ide, telihold oda, mi még egyben vagyunk. Én 26.-ra vagyok kiírva, de én is örülnék neki, ha már jönne. Én sem szeretnék a kánikulában szülni.

2014. jún. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!első én is jót nevettem!! :-D Amúgy kb én is így érzem magam... :-D

Én 24-re vagyok kiírva valószínű sászár lesz mert az első is az volt és a hegem elég vékony.

Amúgy kb 2naponta vannak fura tüneteim:derékfájás,-wc-zési ionger és a derékfájás csak akkor múlik ha elmegyek wc re.utána vagy még egyszer lejátszódik ugyanez a folyamat vagy elmúlik.hasam nem nagyon keményedik.max esténként 1-2x ha elpihenek.

Viszont vizesedek a hasam brutál nagy,-mindenki azt hiszi ikreket várok.Nem tudok aludni,fáj a forgóm akárhogy fekszek,hanyatt nem tudok.úgyhogy sehogy sem jó+még pisilnem is kell állandóan...hát kb ennyi.

Tegnap voltam a védőnőnél aki szerint még tuti van időm mert a bab még nem illeszkedett be,úgyhogy lehet kihúzom 24.ig??!!Kitartást mindenkinek!!

2014. jún. 13. 11:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi még mindig egyben vagyunk.

A vizesedés lement a lábamról szinte teljesen. A védőnő szerint amiatt, hogy elmúlt az a dög meleg.

A szeméremcsontom és combtőnél mintha nem fájna annyira, vagy már csak megedződtem. :)

Jóslóim vannak. Egy nap van, hogy többször, de tegnap például csak egyszer volt.

Babóca továbbra is intenzíven rugdos. Nem úgy néz ki, mint aki egyhamar ki akar bújni. Holnap töltöm a 39.hetet.

2014. jún. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!