Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi minden okozhat magas...

Mi minden okozhat magas szabad béta hcg szintet?

Figyelt kérdés

Feltételezzük, hogy nem Down-kóros a magzat, az anya egy éve nem dohányzik, spontán lett terhes és európai.

Előre is köszönöm a hasznos információkat.



2014. jún. 12. 18:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mennyi az a magas és milyen idős a terhesség?
2014. jún. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
13 hetesen 2,78 MoM
2014. jún. 12. 18:20
 3/24 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy Down-kórra akkor gyanakodnak,ha alacsony. Ha magas, akkor velőcsőzáródási rendellenesség jöhet szóba (pl.: nyitott gerinc), de ha az uh-okon minden rendben volt (leleten rajta van ép gerinc,ép koponya), akkor szerintem nem kell nagyon aggódni...lehet, hogy nem a megfelelő időpontban lett levéve a vizsgálathoz a vér.


A dokid nem küldött tovább esetleg genetikai tanácsadóba?


Kívánom,hogy minden rendben legyen!

2014. jún. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Most néztem újra a kérdésed és a válaszod, bocs, teljesen másra válaszoltam, csak azt néztem MoM... bocsi!
2014. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

3-as, 4-es vagyok...


Milyen vizsgálatot csináltattál,ami ezt az eredményt adta? Esetleg integrált teszt?

2014. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Kombinált tesztet
2014. jún. 12. 18:49
 7/24 anonim ***** válasza:

Egy ilyet találtam...


[link]


(3, 4, 5)

2014. jún. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Esetleg ez is érdekelhet:


[link]


Szeretnék segíteni, azért írok ennyit. Remélem valamelyik válaszom hasznos lesz számodra!


12. hetes UH-nál mennyi volt a tarkóredő és volt orrcsont?

2014. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Ezeket mind olvastam, de arra egyik sem tér ki, hogy mi okozhat ilyen magas hcg szintet, ha egyébként az összes többi marker teljesen jó.

Tehát az eredeti kérdés továbbra is áll.

Azért köszi :)

2014. jún. 12. 19:03
 10/24 DownBaba ***** válasza:
100%

Szia,

ez az érték kicsit magasabb, mint az átlag, de nem olyan rettentően magas. Teljesen biztos a terhesség kora? A béta HCG szint gyorsan emelkedik a terhesség előrehaladtával és a magas érték mögött gyakran éppen a terhesség korának elszámolása van.


Egy másik gyakori ok az ikerterhesség, de feltételezem, hogy mostanra már volt ultrahang és ez kiderült volna.


Minden más lehetőség sokkal ritkább ezeknél, de ezekkel inkább nem riogatnálak, mert úgyis mindenképpen az orvost kell felkeresni. Mivel ő több adatnak van a birtokában (pl. UH lelet), nem fog a fejedre olvasni minden lehetséges, de ritka bajt, hanem további vizsgálatokkal deríti ki, hogy mi okozta a magasabb hcg szintet.


Nem tudom, hogy a Down-szindróma lehetősége miért kizárt, de ha esetleg mégis felmerülne, szeretettel ajánlom figyelmedbe a [link] oldalt, ahol a szűrésekről is (meg a Down-szindrómás babákról is) sok infót találsz.


Kívánom, hogy minden a legjobban alakuljon!

2014. jún. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!