Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hematómám van, most vagyok 7...

Hematómám van, most vagyok 7 hetes. A baba most 1 centis, a hematóma sem túl nagy,2x1 cm nagyságú. Nagy veszélyt jelent a babára?

Figyelt kérdés

Az orvos szigorú fekvésre ítélt, kapok 3x2 utrogestant, 3x2 duphastont, c-vitamint, Magbe B6-ot, Rutascorbint... mindent betartok és beszedek.

Nagyon bízom benne, hogy felszívódik, mire 2 hét múlva újra ránézünk...

Ti mit gondoltok? Vannak tapasztalataitok?


2014. jún. 14. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem is volt

figyelmeztetett az orvos, hogy vérezhetek, ne rémüljek meg...de nem történt semmi...felszívódott...egészséges babát szültem

2014. jún. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem is mondta, hogy ne ijedjek meg ha ilyen lesz, de szerencsére eddig semmi! Köszönöm, ezt jó hallani!
2014. jún. 14. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem túl nagy a haematómád szerencsére,legalábbis hozzám képest. Két terhességemnél is keletkezett haematóma,pont a 7. héten mindkétszer,nekem 5X7 cm-es volt és még véreztem utána kb 2 alkalommal,de a haematóma mérete nem csökkent,viszont a babának nem lett baja. Az első terhességnél szépen időre született a kislányom,kb 26. heti uh-n mondta a doki hogy nem látható a haematóma.Most 23. hetes vagyok és még megvan a haematómám,de a baba is jól van.
2014. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, ugyanugy 7 hetesen. En is utrogestant kaptam. Reggel-delben-este, hogy hanyat azt mar nem tudom. 5 napig voltam korhazban miatta.

40+6-ra szuletett, egeszseges, gyonyoru kislany :)

Nyugi, tartsd be amit az orvos mond; o is ugyanazt akarja, mint te: komplikacio mentes terhesseget, konnyu szulest, egeszsefes babat es ujdonsult anyukat. :) egyszoval csupa-csupa jot :*

2014. jún. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Betartok ezek után is mindent, de azért már nem aggódom annyira, úgy érzem minden rendben lesz! Köszi, hogy leírtátok, hogy veletek mi volt!
2014. jún. 14. 21:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem kb. 6 hetesen vette észre a doki, hogy egy 12x10 mm-es hematómám van a baba alatt. Adott utrogestant (2x1), és magne b6-ot (2x1). Annyit mondott, hogy kímélő életmód (van egy 2 évesem) :). Nem mondta, hogy feküdjek, nem tiltott el a szextől sem. Amit meg tudtam tenni, az annyi volt, hogy ha volt valaki velünk (férjem, anyukám...), ők emelgették a lányomat, de ha kettesben voltunk, akkor ugyanúgy emelgettem. Szerencsére nem véreztem. 8+3 hetesen már nem látszott a hematóma. :)

A hematóma sajnos elég gyakori (dokim azt mondta 100 nőből 40-nél kialakul), de általában nem okoz problémát. Ha tudsz pihenj, és ne idegeskedj, nem lesz semmi baj! Boldog babavárást kívánok!

2014. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen! Remélem tényleg minden rendben van, ilyenkor még olyan bizonytalan minden... :)
2014. jún. 16. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!