Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális az hogy ha betartom...

Normális az hogy ha betartom a 180gr-os szénhidrát diétát, akkor összesen kb 1700 kcal-t viszek be egy nap? Nem 2000-2300 körül kellene? Cukros diétát folytató kismamák Nálatok is így van?

Figyelt kérdés

Most kezdtem, a www.kaloriabazis.hu -n vezetem, dietetikussal is egyeztettem már, de ő azt mondta az elején hogy terhesen a napi kalóriaigény a normàl felnőtt+300kcal. De nekem ez sehogy sem jön össze.

Hozzà kell tenni túlsúlyos vagyok. :)


2014. jún. 17. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem -pláne ha túlsúlyos vagy- a legkevésbé sem árt, hogy ha 2300 kalória helyett 1700-at viszel be. Én nem vagyok túlsúlyos, anno várandósan PCOS-sel naponta 1500 kcal-t vittem be, a lányunk makkegészséges lett és 4 kgos, a diétát endokrinológussal és dietetikussal állítottuk be. Plusz férj is orvos, szerinte is totál rendben volt. Így mozgással egybekötve várandósan még fogytam is.


Én szülésznő vagyok egyébként, és bizton állíthatom neked: a gyereked nem a te kalóriáidból él. :)

2014. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

dehogy kellene! ha eleve kövér vagy, akkor pedig pláne!


de egyébként felnőtt DIÉTÁZÓ nők kalóriaszükséglete: 1500+300=1800...


Azért ne hasonlítsd magad egy vékony, sportoló fiatal nőhöz, aki ehet 2000 kalóriát...

2014. jún. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt írják a terhesdiabetológia által összeállított papíron, hogy túlsúlyos kismamáknak 1600 kcal bevitel elegendő, igaz ez a 150 ch-s diétás papíron van.
2014. jún. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazatok van, csak ugye erösen él az emberben az a "tévhit" hog terhesség alatt ha nem is kettö helyett, de többet kell enni. És tudom hogy ez hivatalosan úgy hangzik hogy nem mennyiségben hanem minöségben, tehát minél egészségesebben... Csak megrettentem eztöl az alacsony kalóriabeviteltöl. Amugy a BMI-m 26, szoval annyira nem vagyok kövér, de tèny hogy nem vèkony, sportos az alkatom...

Na szóval akkor azt mondjátok elég ez a kevés kalória? Dokihoz ès dietetikushoz csak hetek múlva jutok el megint, akkor addig nyugodt maradhatok! :))

2014. jún. 17. 09:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez tényleg így van!

Én 53 kg-mal indultam, a 24. héten 59,5 kg voltam. Akkor kezdtem a CH-diétát (180grammosat) é azóta is 59-59,5 kiló vagyok.

36+4 hetes kismama

2014. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Igazatok van, csak ugye erösen él az emberben az a "tévhit" hog terhesség alatt ha nem is kettö helyett, de többet kell enni."


Mivel te kövér vagy, ez a tévhit benned nem terhesen is él, vagy nem? Mert akkor szerintem inkább hallgass ránk:)


A 26-os BMI egyébként már kövér kategória, azt nem tudom értelmezni, hogy "nem annyira", mert ez nem úgy van, hogy ha van nálad kövérebb, akkor te nem vagy az.:)


Amúgy orvos/nővérke tuti szólni fog majd a mázsáláson, nálunk mindig nagyon csúnyán beszéltek a kövér kismamákkal, szerintem tégy ellene, hogy ne szégyeníthessenek meg mindenki előtt!

2014. jún. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Oh jaj, igen ettöl fèlek èn is, és igen, kővér vagyok, elismerem ès tenni akarok ellene és a babàm egészsège érdekében!

De be kell vallanom piszok nehéz ez a diéta betartás... Minden tiszteletem a cukrosoké!

2014. jún. 17. 14:38
 8/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok! Azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a szénhidrát-megszorítás nagyon is alkalmas arra, hogy valaki fogyjon vagy ne hízzon a terhesség alatt. Sokan a terhesség után is folytatják, mert akinek már volt terhességi cukorbetegsége, az hajlamosabb a kettes típusú cukorbetegségre amúgy is, meg szerintem sokkal egészségesebb kevesebb szénhidráttal az élet!
2014. jún. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, azt tapasztaltam (az előző terhességemnél, határértéken belül volt a cukrom (7,4 terheléses), de az orvos magasnak tartotta, azt mondta 180 ch diétát folytassak, de ezt saját belátásom szerint folytattam és állandóan éhes voltam, dietetikushoz nem kuldott) hogy a diabetologusok által összeállított, napi 5x étkezés (meghatározott ch-val) mellett egyáltalán nem vagyok annyira éhes, mint korábban.
2014. jún. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De a házipatika kalkulátora alapján még a 28-as BMI is normál kategória, akkor ne éhezz, csak figyelj a minőségi táplálkozásra.
2014. jún. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!