Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódjak vagy most mi van?...

Aggódjak vagy most mi van? Down kór kombinált teszt eredményem közepes kockázatú lett. Nagyon félek.

Figyelt kérdés
12hét +6naposan voltam az ultrahangon ott a doki mindent rendben talált. Ma megkaptam az eredményt,és közepes kockázata van a down kórnak, 1:610. Felhívtam a védőnőt azt mondta ne aggódjak,az ultrahangon minden rendben volt,ha legközelebb megyek az orvoshoz vigyem magammal és majd az orvos eldönti csinál-e még egy ultrahangot vagy tovább küld vizsgálatra,de lehet ő elegendőnek tartja az uh-t figyelembe venni. Védőnő szerint ez a közepes kockázat eredmény gyakori és senkinél nem volt még gond. Nagyon félek,jővő pénteken kell a dokihoz mennem.
2014. jún. 18. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez csak szamitott kockazat,befolyasolja a korod,sulyod meg meg fene tudja mi minden...

En nem aggodnek,ha az uh-on minden rendben volt.

2014. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Az pl egy befolyásoló tényező. De akkor sem jelenti azt, hogy baj van.

A doki majd eldönti, hogy mi a teendő ilyenkor.


Ne izgulj! Avval semmi nem oldódik meg.

(nekem is ma jött meg az eredmény)

2014. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

25 leszek októberben. PAPP-A 2158miu/L 0,73 MoM

Tarkoredő 2,1 Szabad Hcg 1,94 MoM. Ért ezekhez valaki?

2014. jún. 18. 21:48
 4/11 anonim ***** válasza:

A takaró redő fontos érték. Az sem jó ha túl vékony, vagy túl vastag.

Én 35 éves vagyok, és nekem 1,4 és azt mondta a nődoki hogy nagyon jó. De mi a minimum, vagy a max. azt nem tudom.

Fel a fejjel. Bízz benne, hogy nem rossz a tied sem.

2014. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az AFP értékek a következő tartományokban lehetnek:


0,8 MOM alatt alacsony (DOWN szindróma lehetséges)

0,8-1,4 MOM normális

1,4-2,5 MOM enyhén emelkedett

2,5 MOM felett emelkedett (velőcső zár ódási rendellenesség, vagy ikerterhesség lehetséges)

Nyugaton sok helyen ezt a vizsgálatot már nem csinálják, mert nagy százalékban adhat téves eredményt és felesleges aggodalmat, vagy stresszt okoz a kismamának.

2014. jún. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
AFP-ről tudom,hogy téves eredményeket ad,és el akarják törölni ,de nekem arra még el kell mennem jővő szerdán. Az AFP és a Down kór szűrés teljesen más,nem függ össze a kettő,én így tudom.
2014. jún. 19. 10:11
 7/11 DownBaba ***** válasza:

Ez az eredmény azt jelenti, hogy 610 olyan terhességből, ahol a tiedhez hasonló értékeket mérnek, egyetlen egy esetben Down-szindrómás a magzat, 609 esetben nem az. Valószínűleg a hcg kicsit magasabb szintje miatt jött ez ki . Az AFP-vel és a következő ultrahanggal még többet fognak tudni, még pontosabban tudnak kockázatot becsülni.

Ami már most biztos, az az, hogy aggódni meg félni nem érdemes :) Nyugodt babavárást, boldog babázást kívánok!

2014. jún. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az orrcsont látható volt az ultrahangon. Holnap megyek az orvoshoz majd kiderül,remélem nem lesz gond.Megírom mit mondott a doki.
2014. jún. 19. 19:41
 9/11 A kérdező kommentje:
Voltam az orvosnál,azt mondta nem rossz ez az eredmény,az ultrahang rendben volt,ha az ultrahang rendbe van nem szokott gond lenni de biztos ami biztos elküldött genetikai tanácsadásra.Egyik ismerősőmnek is rossz lett a véreredmény de az ultrahang jó volt,magzatvíz vételre kellett mennie ami ugye nem épp veszélytelen dolog,megjött az eredmény semmi gond a babával,ő 35éves. A doki azért megnyugtatott :) Nem aggódok már. Azt mondta ,hogy ajánlhatnak további vizsgálatot a genetikai tanácsadáson de nem minden esetben szükséges,lehet csak egy elbeszélgetés lesz,szerinte nem lesz gond.Akkora kő esett le a szívemről :) :) :) Azért köszönöm a véleményeket :)
2014. jún. 20. 13:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi újság veled azóta? Minden rendben?
2014. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!