Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes kismamaként teljesen...

15 hetes kismamaként teljesen kétségbe vagyok esve hogy idegrendszeri baja lesz a babának. Hogyan lehet ezt kiszűrni? Lehet e ezt tudni? Vagy hogy mitől alakulhat ki? Elkeserítően félek tőle.

Figyelt kérdés
Nem ez az első terhességem, van már két gyerkőcöm, ők egészségesek, kis okosak, minden rendben velük, de a picivel kapcsolatban rettentően sokat idegeskedtem az első időszakban, ráadásként későn a 8-9 hétben derült ki hogy babát várok, addig volt hogy szedtem algoflexet és cataflamot fogfájása, és dohányoztam is... :( Mára már nem teszem egyiket sem, mióta a baba van, inkább csak idegeskedés van... De annyira rámtört a félelem hogy idegrendszeri baja, vagy fogyatékos lesz a pici... :( Mit tudok tenni?
2014. jún. 23. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Jaj,ne!Nem szabad ilyenekre gondolnod!Ne idegesítsd magad hülyeségeken,pláne hogy semmi alapja.A lényeg,hogy mostmár vigyázz rá.Letetted a cigit,egyél sok,zöldséget,gyümölcsöt és pihenj sokat.Az idegeskedés árt a babának! Párom most telefonált,hogy felmondtak neki.Ha nem lennék terhes,biztos már 200 lenne a vérnyomásom,de most valahogy csak arra tudok gondolni,hogy nyugodt maradjak.Majd lesz valahogy,talál másik melót.
2014. jún. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 8. hétig semmiféle összeköttetésed nincs a babával, mellesleg a gyógyszerek, dohányzás hosszú távon károsíthat nem pillanatnyilag. Felesleges ilyeneken őrlődni, mert semmi de semmi baja nem lesz a kicsinek. Amit tudsz tenni, hogy megembereled magad és nem engedsz a saját hisztidnek :)
2014. jún. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, ezek, amiket leirtal nem karositjak ugy a magzatot, mint ahogy te azt most bebeszelted magadnak. Jol tetted, hogy leraktad a cigit es a gyogyszerekre is figyelj oda. Ha csak 1-1 gyogyszert szedtel be, akkor meg plane nincs mit izgulni.
2014. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, én amíg nem tudtam, hogy terhes vagyok, fájdalomcsillapítón éltem szinte (az első négy hónapom egy egybefüggő migrén volt), semmi baja a kislányomnak.

Az első 12 hétben nincs összeköttetés közöttetek, utána figyelj oda jobban, hogy mit veszel be, de nekem pl. azt mondta a nőgyógyász, hogy inkább egy-két fájdalomcsillapító, mint hogy szenvedjek napokig, az többet árt a magzatnak.

2014. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!