Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezdte valaki közületek 130...

Kezdte valaki közületek 130 kg-mal a terhességét?

Figyelt kérdés
Tudom nem dicsőség de ez van. Meséljetek: mennyi jött fel, orvos, védőnő mit szólt? Mármilyen tapasztalatot szívesen fogadok.
2014. jún. 24. 23:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nekem éppen hétfőn kellett dietetikushoz mennem mert magas lett a terheléses cukrom. És nem vagyok túlsúlyos. Terhesség előtt max 3-4 kg plusz volt rajtam. Én 71 kg-mal kezdtem , 170 cm vagyok és igen erős csontozatú.a 28. Hétig összesen 4 kg-ot híztam az egyáltalán nem sok és mégis cukros lettem...de ez nem a súlyodtól függ. Nekem aztmondták hogy a hormonok hatással vannak az anyagcserére és ezért alakult ki, nagyon kicsi az esélye hogy megmaradjon szülés után. Én 180 g-os ch diétán vagyok, tegnap kezdtem,annyira nem rossz csak számolgatni kell meg oda kell figyelni illetve hetente többször kell mérni a cukromat és feljegyezni.

Mivel alapból túlsúllyal kezdesz a 16. Héten már küldhetnek terheléses cukor vizsgálatra az eredménytől függ...ha magas mindenképp elkell menned diabetológiára és ott kedvesen segítenek,mindent elmondanak. Ha nem magas, a dokid akkor is elküldhet a túlsúly miatt. A dietetikus mondta hogy volt egy túlsúlyos kismamája akinek nem volt magas a cukra de elküldték hozzá, ő tájékoztatást adott a diétárol hogy neki melyik ajánlott és a kismama eldönthette hogy akar-e diétázni vagy sem.ez rajtad is múlik akarsz-e változtatni. Hallottam arról hogy orvosok bunkóznak vagy lenézőek a túlsúlyos kismamával.

Ha eddig nem sportoltál intenzíven aztvtényleg nem a babavárás alatt kell elkezdeni szerintem kérhetsz tanácsot szakembertől hogy milyen mozgásformák megengedettek/ajánlottak. A babád fejlődését meg az nem befolyásolja hogy túlsúlyos vagy , maximum az ha mellete cukros is leszel, az már kihatással van a babócára is.


Boldog babavárást neked!:)

2014. jún. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!