Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetesen C2000 érték, mik a...

31 hetesen C2000 érték, mik a tapasztalatok? Kinek mi segített, hogy minél tovább bent maradjon? és meddig bírtátok? Tegnap kaptam a biztonság kedvéért tüdőérlelőt.

Figyelt kérdés

2014. jún. 27. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem, mostanában annyi ilyet olvasni, hogy 2000-es méhszájértéknél azzal ijesztgetnek az orvosok, hogy koraszülött lesz a baba. Ez csak annyit jelent, hogy teljesen zárt méhszájnál rövidült egy kicsit a méhnyak. Nekem 28 hetesen már ilyen volt, az orvosom azt mondta, tökéletes. Nem kellett még kímélnem sem magam, jöttem, mentem, éltem normálisan és a fiam 39+4 hétre született. A tüdőérlelőt végképp nem értem. Ezzel az értékkel akár túl is hordhatod a babát.
2014. jún. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tegnapelőtt voltunk orvosnál, aki a vizsgálat során rögtön ezzel kezdte, hogy nagyon lent van a buksija és holnaptól nem mehetek dolgozni, reggel és este menjek be vegyem fel a tüdőérlelő injekciókat, a lehető legtöbbet feküdjek, ne simogassam a hasam, napi 3x2 mg-ot szedjek. Teljesen lesokkolt, azonnal bevásároltunk mindent, mert kb úgy jött le hogy jövőhéten szülök, szóval nagyon megijesztett minket. De jó ezt olvasni, hogy nem kell hogy így legyen.
2014. jún. 27. 17:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Én arra gondolok, hogy azért van ez a nagy óvatosság, mert lent van a feje. Talán. A 2000-es érték biztosan nem indokolja, itt is nagyon sokan leírták már, hogy ennyi volt az értékük 30. hét körül, az orvosuk is jónak mondta ezt és még túl is hordták a babát. Kívánom, hogy időben szülessen a babád, mindenesetre pihenj sokat, tartsd be az orvos utasításait, de ne idegeskedj, mert az árt. 1. vagyok
2014. jún. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem a 16. héttől ennyi volt. Nem értem. Teljesen zárt vagy. Ez az érték biztosan nem indokolja a tüdőérlelőt.
2014. jún. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A 2000-es érték egymagában az ég világon semmit nem jelent és abszolút semmilyen teendőt nem igényel, tüdőérlelőt sem! Jó magam konkrétan első babával ilyen méhszájértékkel indultam. Tehát nekem már a terhességem első heteiben is 2000-es méhszájértékem volt.

Szóval ha nálad ez teendőt igényelt, akkor az az miatt van, hogy túlságosan lent van a feje, de nem a méhszájérték miatt.

Konkrétan nekem a szülésnél úgy masszírozták el a méhszájamat, mert nem akart magától teljesen elvékonyodni, illetve tágulni is nagyon nehezen sikerült.

2014. jún. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi

2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi

1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi

3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj zárt

2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj zárt

1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj zárt

3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj zárt

2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj zárt

1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj zárt

3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

2014. jún. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is azért ijeszthetett meg az orvosod, mert lent van nagyon a baba feje. A 2000-es érték ennyi idősen teljesen jó, nem hinném, hogy emiatt mondta, amit mondott. Nekem a 12. hét óta ennyi, de semmi gondom vele. Tarts be amiket az orvos mondott, az mg sokat segit, nah meg persze a pihenés is!
2014. jún. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 34. héten 2111 volt az értékem és 40. hétig kihordtam a babát.
2014. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen most Én is jobban utána olvastam. Valóban a megrövidülés normálisnak számít, valószínű, hogy ami miatt kaptam a tüdő érlelőt is az a miatt lehetett, hogy tényleg annyira lent van a feje, Én is simán ki tudtam tapintani, csak nem tudtam mi lehet az pontosan, mert arra még gondolni sem mertem, hogy a buksija.
2014. jún. 27. 17:57
 10/11 anonim ***** válasza:
mivel lent van a feje ezért kaptad a tüdőérlelőt. Nálunk is hasonló volt a helyzet csak 32 hetesen pihentem és magnézium a fiam a 37. héten született de uh-n mindig nagyobb volt 2 héttel minden ok volt könnyű, gyors szülés volt lehet nálad is bejön :) én azt mondom jobb félni és inkább pihenj,de ettől függetlenül tényleg szülhetsz 40 hetesen is. Jó egészséget nektek!
2014. jún. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!