Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akik dolgoztok,...

Kismamák, akik dolgoztok, hogy érzitek magatokat a munkahelyen pocakosan?

Figyelt kérdés

Remélem hamarosan kismama leszek én is, és szerintem végig jöhetek majd dolgozni. Néha elgondolkozok, hogy más kolléganő kismama, hogy bírja ki, hogy nem simizi egész nap a pociját, vagy nem arra gondol, hogy benne van a kicsi... vagy hogy van ez???

Van egy kismama a cégnél, de mintha semmi nem változna úgy viselkedik, ő dolga persze, csak úgy érzem én állandóan simizném a pocim meg ilyenek...

Meséljetek, milyen???


Köszi


2010. jan. 6. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Szia! ne haragudj, de ezen jót nevettem :-) majd ha kismama leszel rájössz, hogy az élet nem csak hassimizésből áll...miután túllendülsz a hányós időszakon, amikor kisebb gondod is nagyobb annál, mint hogy egész nap a pocakodat simogasd boldog mosollyal, akkor jön a puffadás, feszül a hasad, minden bajod van, plusz addigra már annyira megszokod a gondolatot, hogy babát vársz, hogy teljesen természetes érzés lesz. Ne úgy képzeld, hogy a fogantatástól kezdve 9 hónapig másra sem tudsz figyelni, csak a babára a nap 24 órájában. Az élet megy tovább, dolgozni kell, ügyeket intézni, és ezek mellett nem lehet mindig boldog baba gondolatokon agyalni. De kívánom, hogy minél előbb átélhesd Te is! :-)
2010. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

29 hetes vagyok, és már baromi nagy a hasam.Kb a 20. héttől nőtt meg látványosan. Ha valaki a szememre hányná, hogy miért nem simizem, mert nem simogatom, csak időnként odarakom a kezem, hát elküldeném a rákba. Egyrészt nem azért vagyok a munkahelyemen, hogy madonnaként mosolyogjak a vásárlókra, a klasszikus "kismama vagyok" seggbehúzott, haskidüllesztős testtartásban, hanem azért, hogy dolgozzak, a másik meg az, hogy ha tehetném, "eldugnám" a hasam. Utálom, amikor vadidegen emberek kérdezgetnek olyanokat, hogy mikorra várom, hány hetes vagyok, fiú vagy lány, van-e már aranyerem...

Van, hogy tenném a dolgom, és a kiskrapek egy hatalmasat rúg, akkor megsimogatom, de ennyi. Nem erre koncentrálok munka közben, ezt otthonra tartogatom, mikor nyugodtan elnyúlok az ágyon, és a férjem tenyerét a hasamra vonom.

Egyébként a kereskedelemben dolgozom, a kutyámmal, és őt sem simogatom egész nap.

2010. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
31 hetesen még én is dolgozok, és igazolhatom, hogy az első válaszolónak igaza van:)Sajnos az élet nem teszi lehetővé, hogy minden percben a babára gondoljunk, mellette ott a mindennapi teendő, esetleg tanulás, munka.De majd Te is megtapasztalod, remélem minél előbb:)
2010. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
És állítólag nem szabad egyfolytában simogatni a pocakunkat:)
2010. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Második vagyok, elnézést a kirohanásért, csak annyira idegesít már, hogy mindenki, férfi, nő vegyesen, és legtöbbször a gyermektelenek, mindig jobban tudják, hogy mit és hogyan kellene csinálnom, éreznem a terhességem kapcsán.

Te pl honnan tudod, hogy nem a baba körül forog a kolléganőd minden gondolata? ("nem arra gondol, hogy benne van a kicsi... vagy hogy van ez???")

NA. Kérdésedre a válasz: van olyan, amikor örülsz, hogy másra tudsz gondolni, amikor eltereli a figyelmedet a munka, mert épp puffadsz, vagy félóránként jársz pisilni. Nekem pont azért jó, hogy dolgozom, mert másra is tudok így koncentrálni, nem csak a babára. Annyi mindent meg kell csinálni, venni, intézni, míg megszületik.

2010. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
1. vagyok, azt én is elfelejtettem mondani,h a sok simogatás nem tesz jót! úgyhogy ha akarnád se teheted! más kérdés, h tényleg nem ezen fog járni az agyad. És az előttem szólóval is egyet értek, te nem tudhatod, h mi jár a kolléganőd fejében, pl én is nagyon várom, h megszülessen, és addig is örülök, h bennem van, és ha ezt bárki kétségbe vonná amiatt, mert nem simogatom őrült módon a hasam egész nap mint 1 erre beprogramozott robot, akkor tuti felrúgnám az illetőt! amúgy is kicsit ingerlékeny vagyok mostanában :)
2010. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Sziasztok egyikőtökkel sem értek egyet a magzat igenis érzi és szereit ha simogatják. Az apa simogatása is fontos


A beszédben, zenében, finom hangokban gazdag környezet jót tesz a magzat fejlődésének, bár azt még nem tudjuk pontosan, mennyi ingert fogad be és dolgoz fel a magzat. Arról sem rendelkezünk pontos ismeretekkel, hogy a magzat milyen eszközökkel tudja kifejezni, közölni a külvilággal azt, ha esetleg túl sok, vagy számára nem megfelelő ingert kap.


A magzat tehát hall, lát és érez, de mivel az anya védelmező teste veszi körül, nem tudunk hozzáérni. A terhes anya mégis szívesen és szeretettel simogatja hasát: ezt a mozdulatot a megszületendő gyermekkel való kapcsolat módjának tekinti. A kutatóorvosok a spontán simogatásokat tudományosan kidolgozott rendszerbe foglalták.


Azt állítják, a magzat érzi, ha megérintik vagy megsimogatják, az őt körülvevő védőrétegek nem akadályozzák az érintés észlelésében. Ezért nem mindegy, hogy a simogatást hogyan végezzük: kellő odafigyeléssel és tudatossággal még több jó érzést nyújthatunk a magzatnak. A has simogatása különösen fontos az apa és a születendő gyermek közötti fizikai, érzelmi és szellemi kapcsolat létrejötte szempontjából. Segíti, hogy az apa, az anya és a gyermek között játékos, pajtási viszony alakuljon ki, s ennek szerepe lehet a későbbi, a szülő-gyermek kapcsolatot érintő zavarok megelőzésében.


Az is fontos, hogy a gyermek a szülés okozta nagy megrázkódtatást és zűrzavart megelőzően minél többször érezze a feléje áradó nyugalmat, kiegyensúlyozottságot és harmóniát.


3 éves gyermek és egy 8 hetes magzat anyukája

2010. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

14.26, idézlek:

"Sziasztok egyikőtökkel sem értek egyet a magzat igenis érzi és szereit ha simogatják. Az apa simogatása is fontos"


Mégis melyikünk írta előtted, hogy a simogatás nem fontos???

Szeretem amikor az emberek nem olvassák el a válaszokat, de kijavítják a válaszadókat.

Fontos a simogatás, csak esetenként nem a nap 24 órájában vagy a munkahelyen. MEgvan ennek is az ideális helye és ideje, pl otthon, apukával.

2010. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szereti a magzat, ha simogatják, és valóban kell is, de nem a nap 24 órájában...és nem órákon keresztül:)Méhösszehúzódásokat eredményezhet.
2010. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14:34-es akkor te ezek szerint csak esténként simogatod meg a hasadat. Napközben hozzá sem érsz?
2010. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!