Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akik dolgoztok,...

Kismamák, akik dolgoztok, hogy érzitek magatokat a munkahelyen pocakosan?

Figyelt kérdés

Remélem hamarosan kismama leszek én is, és szerintem végig jöhetek majd dolgozni. Néha elgondolkozok, hogy más kolléganő kismama, hogy bírja ki, hogy nem simizi egész nap a pociját, vagy nem arra gondol, hogy benne van a kicsi... vagy hogy van ez???

Van egy kismama a cégnél, de mintha semmi nem változna úgy viselkedik, ő dolga persze, csak úgy érzem én állandóan simizném a pocim meg ilyenek...

Meséljetek, milyen???


Köszi


2010. jan. 6. 13:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%
én nem 14:34 vagyok, de akkor is irritál az utolsó válasz, már bocs. Ne forgassuk már ki egymás szavait! nem arról van szó, hogy egész nap hozzá sem érsz a hasadhoz, de a kérdező arról beszélt, hogy ő egész nap simogatná, és mi erre reagáltunk, hogy az nem normális elképzelés! természetes, h néha a hasadra rakod a kezed, megsimized stb, de nem egész nap. Miért kell állandóan vitákat gerjeszteni? Attól jobban érzed magadat?
2010. jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
dehogynem érek hozzá:)De napközben dolgozok, nem simogathatom mindenki előtt(bár amikor mocorog nem tudom megállni)Hazaérek főzök mosok takarítok, nyilván este marad időm a hosszabb simizgetésekre, ami nem azt jelenti, hogy órákon keresztül:)
2010. jan. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szia az én magzatom kifejezetten szerette ha procimat simogaták,állandóan odabújt és simogatta magát. De különben ez a szokása születés után is megmaradt neki,ha elkezdett sírni 2-3-szor megsimogattam a hátát és már csönd is volt. Kedves kérdező ha majd egyszer terhes leszel én azt tanácsolom neked,mindegy hogy otthon vagy a munkahelyeden vagy annyiszor simogasd meg a hasadat amennyiszer jól esik neked és a babának.Még a zene halgatást is ajánlom neked,mert ezt is szeretik a babák.
2010. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
57%

Nem hiszem hogy egész nap simizni fogod majd a hasad, ha terhes leszel...nem is igazán jó,mert ingerli a méh falát.

Esténként viszont szoktam én is fürdés után,amikor olajjal átkenem a bőröm!Napközben nincs is rá időm,mert dolgozom!

Kívülállóként máshogy látod...

22h terhes

2010. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia ezeket a a válaszokat orvosok írták Kérdés:

Férjemnek egy ismerőse aki 2 hete szült, azt javasolta, hogy ne simogassuk a hasamat a terhesség ideje alatt, mert leszakadhat a méhlepényem. Mi enne a valóságalapja?

Válasz:

SEMMI. Ha a puszta simogatástól komolyan méhösszehúzódások jelentkeznének, akkor anélkül is baj van, amit kezelni kell. Ha a méhszáj folyamatosan ép és zárt, akkor ez egyike a rémhírkeltésnek (ez egy bizonyos szint fölött BTK-ba ütköző bűncselekmény ...)

Dr. Nagy László


Kérdés:

33 hetes terhes vagyok és szeretném megtudni, valóban okozhat -e méhfal keményedést a pocak simogatása? /a kórházi ápoló szerint igen, mert rám szólt emiatt/

Válasz:

Minden terhes anyuka simogatja a hasát, és ez így is van jól.

Ettől normális esetben természetesen semmi gond nem lesz. Az igaz, hogy, ha a méh egyébként ingerlékeny, akkor vannak olyan területei, aminek az érintése méhösszehúzódást válthat ki. Erre általában fenyegető koraszülés esetén kell figyelni, ha ilyen görcs jelentkezne, akkor az adott terület természetesen kerülendő. De alapesetben minden anyuka simogassa nyugodtan a hasát!

Dr. Ács Nándor

2010. jan. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

sziasztok csajok!

:)

na ne már itt veszekedjetek...:D

tudom, kicsit butus a kérdés, és igen, még másképp látom, hogy nem vagyok benne, ezért is kérdeztem, hogy vajon milyen lehet??

Bennem egyenlőre csak az van ugye, hogy hú de nagy öröm lesz, ha meg tudjuk van pocaklakó, de mint ahogy írtátok is valóban közben is mennek majd a dolgok, és nem lehet csak örülni folyton, meg simogatni a babát...

Csak mikor láttam a kolléganőt, úgy elfogott, gondolom az irigység...

2010. jan. 6. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!