Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire vigyázzak a következö...

Mire vigyázzak a következö terhességemnél hogy ne vetéljek el?

Figyelt kérdés
november elején missed abom volt.6 hetes voltam azt mondta doki hogy csináljak ugy mint egy terhes.mondtam neki hogy elég nehéz fizikai munkát végzek.emelgetek nap mint nap minimum 20kg naponta 100szor.azt mondta hogy az hülyeség hogy elvetélnek a nök az emelgetéstöl.hát én elvetéltem.a szövettan eredményben az volt hogy gyulladás miatt volt a vetélés.kíríthítnám magam a következövel de amig tudok szeretnék dolgozni.félek nehogy az legyen hogy kiíratom magam és a végén se baba se munkám nem lesz.az én munkahelyem olyan hogy muszály felvenni majd másik embert az én helyemre.tésztát csomagolok a napi adagom 260kg teljesítménybe vagyunk,5 en dolgozunk ott közte az anyukám is,ö tud majd segíteni ha terhes leszek,de az emelgetésen kívül mikre kell figyelni hogy megelözzem a bajt.oké a melegen öltözés meg ilyenek, cigiztem de leszoktam arról is,monjuk olyan könnyen nem ment mert néha anyuéba beleszívtam 1-2 slukkot..Nem szeretném még egyszer ezt átélni.
2010. jan. 6. 16:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom ami veled történt, de ha megállapítható volt, hogy a gyulladás okozott vetélést, az jó, vagyis nem jó, de legalább tudod az okot. Ha sikerül a baba, azonnal orvos, szerintem egy másik, akinek, ha elmondod, hogy mennyit cipelsz, emelsz, akkor veszélyeztett terhesként fog bánni veled, azonnal tp-re vesz. Ha terhesség miatt nem dolgozol, akkor nem rúghatnak ki a munkahelyedről sem, mert védve vagy. Ha a baba majd két éves lesz, akkor a mostani törvények értelmében vissza kell, hogy vegyenek, bár utánna fel is mondhat.
2010. jan. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne idegeskedj, kerüld a stresszt és pihenj amennyit csak tudsz. Szedjél már most magzatvédő vitaminokat.

Nekem ezeket mondta a doki amikor a vetélés után terhes lettem, és táppénzre vett 6 hetesen , pedig irodai munkát végzek.

Nem tudod magad más munkakörbe átkérni?

2010. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megbántani, de sajnos ebben az idöben (6-8 hetesen)nagyok sok nönek szakad meg magától a terhessége, mert valami miatt a magzat nem tudod rendesen tovább fejlödni - ez ellen senki nem tud semmit tenni, ez a természetes kiválsztódás. Ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy veled, vagy a pároddal valami baj van, ilyen nagyon gyakran történik (ha jól emlékszem, a terhességek egy harmada végzödik igy). Régebben - mikor még nem figyeltek ennyire a nök arra, hogy terhesek-e, illetve nem is volt lehetöség ilyen hamar észrevenni, akkor elintézödött azzal, hogy késve jött meg a mensese, illetve egyszer kimaradt - és nem is jutott eszükbe, hogy éppen elment egy baba.

Az, hogy nem dohányzol, meg egészségesen próbálsz élni, jó, mert a gyereked lehetöségeit javitod. Abban igaza van az orvosnak, hogy ha a munkától megszakad a terhesség, akkor semmiképpen nem lehetne ellene tenni akkorse, ha csak fekszel egész nap.

Nagyon sajnálom, hogy ez történt veled, de nem keseredj el, a legközelebb majd sikerül.

2010. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

nem itt csak ezt a munkát tudom végezni és amostani fizukhoz képest nagyon jól keresek havi 130.000ft.

nem kirúgnának de ha én felvetetem magam majd táppénzre akkor kell hogy felvegyenek a hgelyemre másik embert mivel az én napi tészta súlyomat be kell valakinek csomagolni.a munkatársaim nem vállalnak pluszt merthát nem kevés a napi 260kiló.

2010. jan. 6. 16:21
 5/17 A kérdező kommentje:
szedem a vitaminokat.gravidát szedek.
2010. jan. 6. 16:23
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
ha én a helyedben lennék és sikerülne a baba,akkor nem érdekelne a norma,meg hogy kit kell felvenni a helyemre.én biztosan azonnal kiíratnám magam.én irodában dolgozom/dolgoztam,mégis kiírtak 6 hetesen,pedig nem volt vetélésem.
2010. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
én megértelek téged is.azt mondják hogy annak akinek már egy vetélése volt annak fennálhat a veszély hogy több is lesz.tudod nem szeretnék két szék közé a földre ülni. a mai világba igen fontos a munkahely is.persze hogy fontos lenne a baba is csak attól tartok hogy kiíratom magam és megint elvetélek és akkor se munkahelyem se babóm.ezt azért meg lehet érteni nem?a munkámba tudnak segiteni mert anyukám ott van.a pénzt amit én keresek félre szeretnénk rakni mert albérletbe lakunk és szeretnénk majd saját lakást.ezért amíg tudok szeretnék dolgozni és ezért kérdeztem hogy mikre figyeljek most nem csak a munkámnál hanem általában is.
2010. jan. 6. 16:39
 8/17 A kérdező kommentje:

ne tartsatok légyszi hülyének.

olvastam céklaléröl is hogy az is megelözi a vetélést.

2010. jan. 8. 10:40
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig választanod kell, munka vagy baba. de megvárhatod azt is, hogy emelgetéssel megmarad-e a következő...

Bocs, ha nyers voltam, de nem kismamának való munka, és nálad a következő terhesség kockázatosabb! Eleve veszélyeztetett terhes leszel az előző vetélés miat, ami táppénzre vételt is jelent, ha hagyod. Fölvesznek helyetted mást határozott 2 évre, míg Gyeden leszel, aztán visszavesznek.Vagy elveszíted a munkahelyedet, ez is benne van. De ez nagyobb tragédia, mint egy újabb baba elvesztése? És meddig csinálnád ezt így, amíg csak képes vagy teherbe esni?

Nem akarlak bántani, félre ne értsd, de én nem kockáztatnék a helyedben.

2010. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kívánom,hogy minél hamarabb legyél terhes újra!

Ha sikerül, menj táppénzre már az elejétől!Ne kockáztass az emelgetéssel..nagyon sok az a 20 kg...főleg napi 100szor?!

2010. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!