Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire vigyázzak a következö...

Mire vigyázzak a következö terhességemnél hogy ne vetéljek el?

Figyelt kérdés
november elején missed abom volt.6 hetes voltam azt mondta doki hogy csináljak ugy mint egy terhes.mondtam neki hogy elég nehéz fizikai munkát végzek.emelgetek nap mint nap minimum 20kg naponta 100szor.azt mondta hogy az hülyeség hogy elvetélnek a nök az emelgetéstöl.hát én elvetéltem.a szövettan eredményben az volt hogy gyulladás miatt volt a vetélés.kíríthítnám magam a következövel de amig tudok szeretnék dolgozni.félek nehogy az legyen hogy kiíratom magam és a végén se baba se munkám nem lesz.az én munkahelyem olyan hogy muszály felvenni majd másik embert az én helyemre.tésztát csomagolok a napi adagom 260kg teljesítménybe vagyunk,5 en dolgozunk ott közte az anyukám is,ö tud majd segíteni ha terhes leszek,de az emelgetésen kívül mikre kell figyelni hogy megelözzem a bajt.oké a melegen öltözés meg ilyenek, cigiztem de leszoktam arról is,monjuk olyan könnyen nem ment mert néha anyuéba beleszívtam 1-2 slukkot..Nem szeretném még egyszer ezt átélni.
2010. jan. 6. 16:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

persze nem a munka a fontosabb hanem agy babó.

nem vesznek majd vissza 2 év után sem merta zt aki helyettem megy nem fogják elküldeni.vagy visszavesznek de egyböl le is számoltatnak.ugy lehet majd visszakerülni ha elmegy majd valaki egyik munkatársa is igy volt terhes lett otthon maradt és szerencsélye volt hogy elment valaki és vissza tudott menni.de ez már a jövö ami munka céljából nem érdekel.a babómat meg nem az emelgetés végett veszitettem el hanem gyulladás végett legalább is a szövettan ezt mutatta.anyukám az emelgetésbe tud segiteni hogy nekem csak csomagolnom keljen,de gondolkozok azért majd a táppénzed mert nem szeretném elvesziteni a babót.

2010. jan. 8. 12:11
 12/17 anonim ***** válasza:

Probalj meg minel egeszsegesebben etkezni, sok gyumolcs es zoldseg, sok szaritott gyumolcs meg magvak. Sok bennuk az E vitamin ami nagyon jot tesz a sejtkepzodesnek es a beagyazodast is segiti. Egyel kevesebb hust es tejtermeket amig nem sikerul teherbe esned. En ezt kovettem vetelesem utan, nekem is ajanlottak es sikerult ismet teherbe esnem es idaig meg minden ok. Kivanom hogy neked is sikeruljon.

29 hetes km.

2010. jan. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Én megértelek teljesen. Gondolom, egy percig sem gondolkodnál a táppénzen, ha tudnád, hogy megmarad a terhesség, viszont, ha ne adj Isten, megint baj lesz, akkor se táppénz, se gyed, se munkahely, és úgy újra próbálkozni... Megértem, mert hasonló cipőben járok.
2010. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Off: Azert erdekelne, hogy 6 hetes terhesen irodai munkabol miert erzi barki is, hogy el kell mennie tappenzre, engem megolne a szegyen. Szivesen elbeszelgetnek azzal az orvossal is, aki kiirt.


On: Emelgetestol nem feltetlenul vetelsz el, en ugyanugy jarok boltba,mint eddig, munkahelyen sem kerek segitseget, ha valamit arrebb kell raknom, max 8-10 kilot azert megemelek, pedig en is veteltem mar. Mondjuk az teny, hogy en irodaban vagyok es nem egesz nap/minden nap cipekedek. Az jo, ha anyukad tud segiteni, azert probalj minel kevesebbet emelni, de szerintem amelyik baba meg akar maradni, az meg is fog. Szoval ne idegeskedj, inkabb probald meg elvezni a kovetkezo terhessegedet!


33 hetes km

2010. jan. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
próbálok majd mindent megtenni hogy megmaradjon és ennél is próbáltam csakhát sajnos ez gy alakult.köszönöm a tanácsokat.
2010. jan. 8. 20:03
 16/17 anonim ***** válasza:

nekem is vlt egy vetélésem, beteg volt a baba...

a mostani babával 7 hetesen mentem dkihoz, szívhang megvolt, gyógyszert kaptam, dolgoztam tovább, aztán a 11. héten kiírattam magam, mert nem bírtam, pedig nekem is elég erős fizikai melóm van, és segítettek is, mert nem kellett emelnem, raklapot húznom, stb, tehát tényleg meg vlt könnyítve a dolgom, de fáradt voltam, minden bajom volt, és féltem is, hgy nehogy elmenjen a baba...

szerintem a te felelősséged, de én is azt mondom, hogy doki után menj táppénzre!!! de te tudod!!!

2010. jan. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Szia!

Sajnos nekem is volt egy vetélésem félidőben. Most ismét terhes vagyok és én azt hallottam hogy a céklalé segít a vetélés megelőzésében. De szerintem aki vigyáz magára és nem végez fizikai munkát ott nem lehet baj. Ha mindezek ellenére megtorténik akkor lehet hogy a baba beteg lett volna. És akkor talán igy a jobb. Én tanár vagyok és rögtön kiírt a doki.

2010. okt. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!