Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet terhesen biciklizni?

Lehet terhesen biciklizni?

Figyelt kérdés
Sportoltam rendszeresen korábban is. A biciklizés csak sík aszfaltozott terepen lenne, csak hogy a nagyobb gyerekkel tudjunk egy kicsit balatonon ide-oda menni. Nyilván óvatosan, esni nem fogok remélem. Okoz valamit, ha nincs rázkódás? Köszönöm
2014. júl. 7. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is bicikliztem mindkét gyerekemmel. Mikor már a másodikkal voltam terhes, a nagyobbik akkor 3,5 éves volt. Imádtunk mindketten biciklizni, így nem is hagytuk ki. Orvosommal beszéltem erről, ő azt mondta amíg nem keményedik tőle a pocak, addig lehet szépen, nem roham vágtában. Így is tettem, 30 hetes korig tudtam furikázni a nagylányomat.

Tehát a lényeg, Amíg nem görcsölsz és nem keményedsz tőle, addig mehetsz.

2014. júl. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első 12 hétben nem ajánlatos, mert a medencében vérbőséget okoz, ez növeli a vetélés kockázatát. Én személy szerint a pozi napján még 28km-ert simán lazán letúráztam, azóta is minden nap megyek. Annak nem jó aki nem szokott és nincs hozzáedződve.
2014. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Biciklivel jártam dolgozni, és anyósomékhoz is mindig biciklivel mentünk (kb. 17 km, ami egy órás út volt). 32 hetesen is megtettem ezt a távot, oda-vissza, minden gond nélkül. De ezután már letettem a biciklit, mivel az uh-n mondták, hogy már befordult a babám. Mindig is sportos voltam, szerintem ha nem most kezded el a mozgást, akkor semmi problémát nem okoz. Az orvosom is ugyanazt mondta, mint az előttem szólónak, hogy amíg nem keményedik a pocak, és jól esik, nem fáj semmi, akkor nyugodtan lehet biciklizni, szép nyugodt tempóban, hogy ne menjen fel túlságosan a pulzusom. Boldog babavárást! :)
2014. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyen függő. Nekem tiltja az orvosom.
2014. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4dik vagyok. Utrogestant hasznaltam haematoma miatt. Már nem kell, de Továbbra sem engedi a biciklizest.
2014. júl. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet óvatosan, pláne, ha eddig is tetted.

Én terhesség előtt gyakran 100km felett tekertem egy nap, terepen, hegyen is.

A terhesség alatt persze sokkal óvatosabban mentem és már nem mentünk erdőbe, rázós utakra.

Viszont emlékszem, még 8 hónaposan is kerékpárral mentünk gombázni :)

Sőt, a szülés előtti napon (betöltött 41. héten szültem) is bicajjal jöttünk haza szüleimtől.

2014. júl. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!