Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik már szültek, (így utólag)...

Akik már szültek, (így utólag) volt olyan jel amiből következtetni lehetett arra hogy hamarosan megindul a szülés?

Figyelt kérdés

Azon kívül hogy minden terhesség így vagy úgy egyszer véget ér :)

Olyasmikre gondolok hogy farkaséhség/étvágytalanság, hasmenés, nyugtalanság vagy pont ellenkezője, bármi.

És az is érdekelne hogy a szülést magát és mikor már eltelt egy kis idő, magát az anyaságot ilyennek képzeltétek?


2014. júl. 9. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
1 hete szültem. Mindenki azt mondta, hamarabb meg lesz a pici, még a doki is. Második baba. 3 nappal túlhordtam. Sokat keményedtem, görcsöltem, de semmi extra. Egy magzatvízvizsgálat után elment a nyákdugó, innen gondoltam, hogy lassan baba lesz. De görcs semmi nem volt. Másnap hajnalban elkezdtem görcsölni, előtte már napok óta alig tudtam aludni, fáradékony is voltam nagyon. Hasmenés többször volt a vége felé, de szülés előtt elkerült. Mivel van már egy fiam tudtam, mire számíthatok, de mégsem. Teljesen más két gyerekkel :)
2014. júl. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem nagymamám és anyukám is mondta, hogy a kiírt időpont előtt pár nappal nézzem a vizeletemet, mert bezavarosodik. És tényleg! :-)
2014. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
engem is érdeknek a válaszok:) kedves kérdező hány hetes vagy?
2014. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem volt.

41. hét végén, sürgősségi császárral szültem (szerencsére már a kórházban voltam). Minden előjel nélkül fellépő 220-as vérnyomás, átmeneti vakság és fejfájás miatt.

Előző nap hajnalban még tetőtéri ablakot pucoltam (dél körül mentem be a kórházba már befeküdni), naponta autót vezettem, vásároltam, olvastam stb. a 39. hétig dolgoztam is (iroda, szellemi munka)


Nekem nehezebb volt a felépülés a császárból, mint ahogy képzeltem, de ahogy hazakerültem, rohamosan javult az állapotom. Ami viszont pozitív meglepetésként ért az az, hogy nem viselt meg a korai hetek éjszakázása, nem éltem meg borzalmasnak a hasfájós, nyűgös időszakokat- a kisfiam is egy nyugodtabb "fazon" :)- jó volt az otthon töltött idő, az első pár hónap is.


A szülésnél persze, nem erre készültünk, de ahogy telik az idő, nem lesz már különösebb jelentősége, hidd el. Az a lényeg, hogy felépülj, a baba egészséges legyen, legyen kontakt, szeresd, szoptasd, ha tudod, foglalkozz vele, vedd fel, figyelj rá- a többi csak egy pillanatnyi dolog, elmúlik minden kellemetlenség.

2014. júl. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Képek alapján lejjebb volt a hasam,mint korábban. A szülés előtti napokban folyton álmos voltam, és a napján farkaséhség tört rám. Én a szülést nehezebbnek, az anyaságot könnyebbnek gondoltam.
2014. júl. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!