Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves 1 gyermekes anyuka...

17 éves 1 gyermekes anyuka vagyok, és terhes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 évesen szültem az első gyermekemet, nyilvánvalóan ő is véletlen baba volt, és a terhességem első 3 hónapjában még végig megvolt a havim, szóval mire észrevettem, hogy terhes vagyok, már késő volt elvetetni. Ezt csak azért írom le, mielőtt még bárki is megkérdezné, hogy miért nem vagyok felelősségteljes.:) Természetesen azóta nagyon nem bántam meg, hogy így alakult, de Édesapám nem él, Anyukám pedig Amerikában él a férjével, én pedig Magyarországon laktam eleinte a nagyszüleimnél, most pedig a párommal és a szüleivel. Nagy a házuk, a felső emelet egy kisebb lakásnak betudható konyha nélkül, de így is alig férünk el, és gondolom említenem sem kell hogy elég sok konfliktusba keveredünk a szülőkkel. Sok pénzzel segítettek, hogy Lilinek mindene meglegyen, ezért az anyósom feljogosulva érzi magát, hogy beleszóljon a gyereknevelésbe. Most még számunkra is ismeretlen okokból (valószínűleg egy kiszakadt koton lehetett) újra terhes vagyok. A párom 19, én 17 éves vagyok, ő dolgozik, ahogy tud, Lilka miatt halasztott egy évet az egyetemen. De még egy gyerek az anyagi keretbe nagyon nem fér bele, viszont így, hogy tudom milyen anyának lenni, nem tudom hogy tudnám elvetetni, és kezdek kifutni az időből. Bárki, aki vetetett már el így gyereket, vagy volt hasonló helyzetben, mint én, tudna valami ötletet mondani? Tapasztalatokat, bármit. Utálkozó, milyenanyavagyte kommentektől kíméljetek légyszi.:)

2014. júl. 15. 18:56
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
78%
Összevissza írsz mindent, az egyik kommentedbe 6 hónapos lányod van, a másikban meg 4... Érdekes lehetsz te magad is! Szerintem tartsd meg a babát, meg szűlj még 30 éves korodig minimum 3babát, aztán jó világ... Szánalmas... :(
2014. júl. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%

Nézd.. A testnek szülés után 9 hónap kell hogy helyreálljon minden. Fiatal vagy, de nagyon megterhelheti a terhesség a szervezetedet.

De ugye nem csak ez, ami miatt bajban vagy, hanem mert tényleg a szülőktől függtök. Én 18 éves vagyok, és egy 2 hónapos baba anyukája. De mi külön élünk, ráadásul jóval messzebb a szülőktől. Most tegyük fel, megtartod a babát (nekem sem lenne szívem elvetetni de a szülőkhöz nem szülnék/szültem) már most sok gond van anyósoddal. Kint az USA-ban sem lenne jobb. Mivel eltartanak, így bele is fognak szólni a dolgaitokba. Csak abba gondolj bele, mivan ha a párod azt mondja, hogy ennyi elég volt..19 éves, még bekattanhat neki, hogy más nőt szeretne. Egyedül maradnál 2 gyerekkel. Kell ez neked? :(

2014. júl. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem egyszer 6 hós a kislányod másodszor meg 4 hogy van ez?
2014. júl. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
73%
Megint egy unatkozó 13 éves, aki nem tud mit kezdeni magával a nyári szünetben...
2014. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is csak egy tizenéves unatkozik, ez a szappanopera tipikus kamasz találmány, az amerikai álommal és Lilike nevű rózsaszín kislánnyal, na meg hős apukával.. :D Egyébként jogilag még a gyereked gyámja sem lehetsz.
2014. júl. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
Elírtam, ne haragudjatok, Lili 6 hónapot fogja most betölteni júliusban. Könyörgöm, kíméljen aki itt hihetlenkedik, meg kritizál, van elég bajom, köszönöm. Aki normális kommentet ír, annak ezer köszönet.:)
2014. júl. 15. 19:44
 17/52 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező!

Hogy lehet véletlenül teherbe esni, ráadásul kétszer??? Ugyan már!

Ha gumival védekezik az ember és netán kiszakad, 1. azt észre lehet venni, ha az emberbe belefolyik a cucc és az óvszerben meg nincs semmi, 2. olyankor lehet esemény utáni tablettát íratni. Szóval én elhiszem azt, hogy valakinek mondjuk rendszertelen a vérzése vagy van vérzése és nincs semmilyen tünete és csak 4-5 hónaposan veszi észre, hogy terhes, na de azt, hogy kétszer véletlenül teherbe esni, na azt azért nem.

Az azért van, mert az ember nem védekezik megfelelően vagy alapvető dolgokkal nincs tisztában. Erről meg az tehet, aki nem védekezik megfelelően.

És tudod kérdező, ha egyszer egy gyereknek nem tudok mindent megadni, amik alapvető dolgok (anyagi, környezeti, érzelmi, türelem és még sorolhatnám), akkor akármennyire is anya az anya vagy nem szép dolog az abortusz, de ilyenkor sajnos lehet az a megoldás.

Én 27 éves vagyok, magam is anyuka, tehát jóval idősebb, mint te, érettségim van, nyelvvizsgám, 3 szakmám, tehát nem úgy, mint te, hogy még egy középiskolát sem fejeztél be, de nem tudunk még egy gyereket vállalni. Mondjuk teszünk is ellene, mert rendesen védekezünk, de ha mondjuk tegyük fel mégis összejönne "véletlenül", akkor sem tartanám meg. Hiába vagyok már édesanya, ha egyszer nincsenek meg azok a dolgok, amiket meg kell adni egy gyereknek, ha jelenleg csak ezt az egyet tudjunk nevelni úgy, hogy megkapjon mindent, amire szüksége van.

Tehát én egy ilyen esetben nem tartanám meg.

Vagy ha ennyire abortusz ellenes vagy, akkor szüld meg, de add örökbe. Mert hidd el, hogy nagyon nem jó a semmire egy, vagy többedik gyereket szülni. Pláne így, hogy még semmilyen végzettséged sincs, tehát ha egyszer lejár a gyes, akkor nem olyan könnyű még egy gyerekkel sem elhelyezkedni, pláne nem kettővel, ráadásul végzettség nélkül.

Ja, és tényleg, mennyi idős is a babád, 4 vagy 6 hónapos?...

2014. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
95%

Na, etess mást a dumáddal. Ennyire senki nem lehet hlye.


Menstruálsz 3 hónapig - kb. a nők 1%-a jár így -, aztán még a gumi is kiszakad - újabb 1%.


Szimplán luxus védekezni (persze, a dugás az megy). De ti aktus után nem nézitek meg a gumit, hogy ép-e? Barátomnak az az első, miután kihúzza, hogy nem folyik-e valahol.


Amúgy abortusz, hacsak nem akarsz még egyet anyós nyakára szülni.

2014. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
100%
Aztan jo a 3. 4. baba szepen sorban. Inkabb ne tartsd meg. Ennek ertelme nincsen. Masnak a nyakara meg egyet vallani egyet is felelotlenseg volt. A korodrolnem is beszelve. Igy is panaszkodsz h anyosod beleszol mindenbe. Ugye o tart el titeket stb. Akkor gondolj bele valalltok meg egyet akkor mi lenne. A helyedben semmi esetre sem tartanam meg. Eloszor tanuljatok meg ezt az egyet tisztessegesen eltartani. Ne vagjatok bele meg egybe. Rossz lesz, nehez lesz. De gondolkodj!
2014. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:

Többször leírtam, hogy Lili 6 hónapos, egyszer írtam el, de ne ezen akadjunk már fel, most nem erről van szó. Amúgy nem nem hiszem hogy hatalmas amerikai álom 17 évesen 2 gyereket nevelni, de halkan megjegyzem, hogy édesapám sem volt magyar származású.

Egyébként furcsa, mert főleg olyan kommenteket vártam, akik azt írják, hogy tartsam meg.:) de azért a döntő többségetek az abortuszt javasolta...

2014. júl. 15. 19:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!