Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves 1 gyermekes anyuka...

17 éves 1 gyermekes anyuka vagyok, és terhes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 évesen szültem az első gyermekemet, nyilvánvalóan ő is véletlen baba volt, és a terhességem első 3 hónapjában még végig megvolt a havim, szóval mire észrevettem, hogy terhes vagyok, már késő volt elvetetni. Ezt csak azért írom le, mielőtt még bárki is megkérdezné, hogy miért nem vagyok felelősségteljes.:) Természetesen azóta nagyon nem bántam meg, hogy így alakult, de Édesapám nem él, Anyukám pedig Amerikában él a férjével, én pedig Magyarországon laktam eleinte a nagyszüleimnél, most pedig a párommal és a szüleivel. Nagy a házuk, a felső emelet egy kisebb lakásnak betudható konyha nélkül, de így is alig férünk el, és gondolom említenem sem kell hogy elég sok konfliktusba keveredünk a szülőkkel. Sok pénzzel segítettek, hogy Lilinek mindene meglegyen, ezért az anyósom feljogosulva érzi magát, hogy beleszóljon a gyereknevelésbe. Most még számunkra is ismeretlen okokból (valószínűleg egy kiszakadt koton lehetett) újra terhes vagyok. A párom 19, én 17 éves vagyok, ő dolgozik, ahogy tud, Lilka miatt halasztott egy évet az egyetemen. De még egy gyerek az anyagi keretbe nagyon nem fér bele, viszont így, hogy tudom milyen anyának lenni, nem tudom hogy tudnám elvetetni, és kezdek kifutni az időből. Bárki, aki vetetett már el így gyereket, vagy volt hasonló helyzetben, mint én, tudna valami ötletet mondani? Tapasztalatokat, bármit. Utálkozó, milyenanyavagyte kommentektől kíméljetek légyszi.:)

2014. júl. 15. 18:56
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
94%

Nézd. Gondolom olvasni szoktad az oldalt, hogy a legtöbben a fiataloknak azt mondják, hogy tartsa meg a gyermeket. Igen ám, de nekik nincs már 1 gyerekük, akiknek javasolják.

Tudod, én már terhesség végén azon gondolkoztam, hogy milyen fogamzásgátló eszközt vessünk be, hogy egyenlőre ne jöjjön még egy baba.Szülés után a 6hetes kontrollon ez volt az első amit megbeszéltünk az orvossal (én pesszárium mellett döntöttem, pont azért mert hormonokkal nem szeretném tömni magam, spirált pedig nem szerettem volna).

Az a baj, hogy fiatal vagy (én is!) és még nem érzed annyira a dolog súlyát. Úgy látszik téged nem tört meg az,hogy véletlen teherbe estél, és konfliktusok vannak már így is anyóssal. Ha kicsit érettebb lennél, előre gondolkodtál volna. Ne haragudj, de te még sajnos nagyon gyerek vagy a lányodhoz is, nem hogy kettő babához.


Arra pedig mindig gondolj,hogy mi lesz ha egyszer elmúlik a nagy szerelem, és egyedül maradsz 1 esetleg 2 gyerekkel!

2014. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
82%
Azt senki nem vette észre, hogy először azt írta, hogy 3 hónapig menstruált, azaz lemaradt az abortuszról, utána meg, hogy látta a 9 hetes magzatát uh-n?
2014. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó válaszoló, de mondjuk ez feltűnt.. kicsit fura is volt mikor olvastam, hogy nem tudta elvetetni, utána meg, hogy látta a babát 9 hetesen :))
2014. júl. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
90%
Anya nem attól lesz valaki, hogy szül egy gyereket. Tévedésben élsz. Erre akárki képes (sajnos). A szülővé válás a felelősségvállalással, önfeláldozással, önzetlenséggel kezdődik. Hiány van e téren. Súlyosan! Különösen a felelősség részével. A gyereket vetesd el, a mostanit meg próbáld meg TE felnevelni! Nem a nagymama, akit kritizálsz, hanem TE! Akkor leszel anya!
2014. júl. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
71%
Máskor gondold át jobban ha kamu kérdést írsz ki,mert több helyen sem stimmel a sztori.
2014. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
53%
Mar szinte szanalmas hogy hogyan osztjatok szerencsetlen kerdezot. Edesanyam is menstrualt a velem valo terhessegenek elso par honapjaban, es tole tudom hogy ez a dolog egyaltalan nem 1000-bol 1 ritka dolog. Amit a csaj leirt, teljesen realis es eletszeru, ti vagytok a szerencsetlenek, hogy nektek barmi ami az Egyesult Allamokkal kapcsolatos, az mar szappanopera meg kitalalt! Es ha mar ilyen rohadt jok vagytok a szamokkal, abba gondoljatok bele hogy lehet hogy latta a 9 hetes magzatat, aztan meg meg egyszer utoljara megjott neki. Anyumnak is megjott, de gyenge volt a verzese es nagyon rosszul volt, ezert el is ment orvoshoz es ott azonnal megmondtak neki hogy terhes. Az esetek tobbsegeben ilyenkor ez tortenik, nyilvan a csajjal is ez tortent. Latszik rajta, hogy ertelmes no, nem 13 eves, ha hazudna, csak ossze tudna szorozni a 4-et a 3-mal.. Az meg hogy mind azon pattogtok hogy a 10-bol egyszer elirta es a 6 helyett 4-et irt, konkretan vicces. Melyedjetek el magatokba es nezzetek tukorbe. Alig latok ertelmes kommentet, mint savazzatok a ketsegbeesett GYEREKET. Majd mikor a ti vagy a tietek kerul ilyen helyzetbe, akkor meg sajnaljatok. Fuj, szanalom hogy mi megy magyarorszagon, assatok el magatok.
2014. júl. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
86%
Kedves utolsó, azt gondold már végig, hogy a kérdező azt írta, hogy az első 3 hónapban megvolt a havija, ezért csak akkor vette észre, hogy terhes, mikor már késő volt elvetetni. Akkor hogy látta a 9 hetes UH-n a magzatot? Akkor még nem késő. Csak talán gondolkozni kéne neked is, mielőtt fikázol.
2014. júl. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
0%
Mintha direkt a rosszat akarnatok kiolvasni abbol amit ir. Azt irta, hogy az elso 3 honapban menstrualt. Azt nem irta le hogy ezalatt mikor vette eszre hogy terhes. Es azt is leirta hogy azert nem lehetett elvetetni mert erzelmileg keptelen volt, mert az ultrahangon mar kiformalodott a baba, ami teljesen eletszeru egy 9 hetes magzatnal. Minden amit ir, abszolut realis, segitseget kert, ti meg csak bantjatok. Ez az oldal nem ezert jott letre, ha semmi hasznalhatot nem tudsz irni hozza, akkor ne is irj.
2014. júl. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
"terhességem első 3 hónapjában még végig megvolt a havim, szóval mire észrevettem, hogy terhes vagyok, már késő volt elvetetni."
2014. júl. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%
23.29 es probald meg ertelmezni a kerdezo altal leirtakat.. szovegertesed 0 es meg te osztod az eszt?
2014. júl. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!