Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves 1 gyermekes anyuka...

17 éves 1 gyermekes anyuka vagyok, és terhes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 évesen szültem az első gyermekemet, nyilvánvalóan ő is véletlen baba volt, és a terhességem első 3 hónapjában még végig megvolt a havim, szóval mire észrevettem, hogy terhes vagyok, már késő volt elvetetni. Ezt csak azért írom le, mielőtt még bárki is megkérdezné, hogy miért nem vagyok felelősségteljes.:) Természetesen azóta nagyon nem bántam meg, hogy így alakult, de Édesapám nem él, Anyukám pedig Amerikában él a férjével, én pedig Magyarországon laktam eleinte a nagyszüleimnél, most pedig a párommal és a szüleivel. Nagy a házuk, a felső emelet egy kisebb lakásnak betudható konyha nélkül, de így is alig férünk el, és gondolom említenem sem kell hogy elég sok konfliktusba keveredünk a szülőkkel. Sok pénzzel segítettek, hogy Lilinek mindene meglegyen, ezért az anyósom feljogosulva érzi magát, hogy beleszóljon a gyereknevelésbe. Most még számunkra is ismeretlen okokból (valószínűleg egy kiszakadt koton lehetett) újra terhes vagyok. A párom 19, én 17 éves vagyok, ő dolgozik, ahogy tud, Lilka miatt halasztott egy évet az egyetemen. De még egy gyerek az anyagi keretbe nagyon nem fér bele, viszont így, hogy tudom milyen anyának lenni, nem tudom hogy tudnám elvetetni, és kezdek kifutni az időből. Bárki, aki vetetett már el így gyereket, vagy volt hasonló helyzetben, mint én, tudna valami ötletet mondani? Tapasztalatokat, bármit. Utálkozó, milyenanyavagyte kommentektől kíméljetek légyszi.:)

2014. júl. 15. 18:56
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
93%
Tartsd meg,majd mi fizetünk annyi adót,hogy ti jól meglegyetek!Gratulálok!
2014. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
96%

"Egyébként furcsa, mert főleg olyan kommenteket vártam, akik azt írják, hogy tartsam meg.:) de azért a döntő többségetek az abortuszt javasolta..."

És szerinted kérdező ez miért van? Gondolkodj el rajta...


És írtál egy ilyet is: "mielőtt még bárki is megkérdezné, hogy miért nem vagyok felelősségteljes.:)"

Na, ezért! Mert nem vagy az!

2014. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%

De engem is érdekelne, hogy lehet kétszer véletlenül teherbe esni? Mert gondolom, ugyanezzel a módszerrel 3. 4. alkalommal is sikerülni fog.

Nagy mázlista vagy egyébként, hogy van hol élned, sőt választhatsz is.

2014. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, ezt pont nem akarod hallani, de okosabban kéne gondolkodni, főleg ha van már egy gyereked. Anyósod meg valahol jogosan szól bele a gyereknevelésbe. Az ő támogatásuk nélkül a gyerek valószínű állami lenni már. 40 ezres gyesből nem lehet gyereket nevelni!! Tisztában vagyok vele, mert volt alkalmam kipróbálni és rohadt nehéz volt így dolgozni is.....
2014. júl. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
100%

Te jo isten!!! En meg azon aggodom,hogy a gyedem 85felett legyen!!

Ha ez igaz kerdes,akkor erre nem lehet mit valaszolni! Ez szornyu!

17hkm

2014. júl. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Nem akartam ennyire belemenni a témába, de annyian kérdezik, hogy akkor elmondom.. Fogamzásgátlót kezdtem el szedni pár hónappal Lili születése után, de a párom nagyon keveset van otthon a munkája miatt, én meg nagyon vészesen hízni kezdtem miatta, eleinte csak rendszertelenül szedtem, majd leálltam, feleslegesnek tartottam. Gondoltam majd ha itthon van, és úgy adja az alkalom, jó lesz a koton. A rendszertelenül szedés közben is éltünk szexuális életet, majd később (ELLENŐRZÉS KÖZBEN) észrevettem egy negyed miliméteres szakadást a kotonon. Ezért írtam, hogy nem tudom hogy ezek közül melyik miatt lettem terhes, de az vagyok, és kész. Tanácsokat szeretnék, nem kritizálást, kérlek titeket.
2014. júl. 15. 20:36
 27/52 anonim ***** válasza:
100%

El kellett volna olvasni a fogamzásgátlón a betegtájékoztatót...Egy darab kihagyása is okozhat terhességet. Sőt az is, ha pl. hánytál és nem szívódott fel.

"Rendszertelenül szedni", nem találok rá szavakat.

2014. júl. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azok véleményét kérd ki, akiknek eltartani kell majd, amíg te meg a pàrod felnőtök.
2014. júl. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
90%

Huhh!!

Nem sok kérdésre szoktam válaszolni de erre muszáj..

Kedves válaszolók. Abszolút értem, hogy miért írjátok azt, hogy felelőtlen és azt, hogy még gyerek. És persze azt is teljesen megértem, hogy mindenki az abortusz mellett tette le a voksát! DE.....

Elolvastam az összes választ.. A kérdező egyetlen szóval nem sértett meg senkit sőt.. Amíg ti borzasztó módon osszátok szerencsétlen embert akit egyáltalán nem ismertek és a helyzete biztos, hogy nem egyszerű addig láthatóan ő próbál nyugodt maradni és kulturált. Kérlek titeket amúgy is szar ez az ország ahogy van és semmi összetartás nincs bennünk, addig a vélemények mellett próbáljunk meg segíteni embertársainkon független attól mi a problémája. Nem hiába fordulnak hozzátok/hozzánk!!!!

Nekem is megvan a sztoriról a véleményem.. Mégpedig az hogy szerintem kedves kérdező ne tartsd meg a babát. A bizonytalanba ne szülj.. Mert ha ne adja isten egyedül maradnál a kislánnyal iszonyú nehéz lesz talpra állnod, hónod alatt egy gyermekkel.. És egyetértek abban is hogy még mind2en gyerekek vagytok a pároddal. Gondold át!! 1 gyerek hatalmas felelősség hát még 2 17évesen.. Nem foglak bántani azért mert elszakadt az óvszer sem azért mert 16 évesen szültél sem azért mert az anyósodék tartanak el. Ez NEM a mi dolgunk. De azt tanácsolom ,hogy ne vállaljon az ember többet mit amit elbírna.. És te szerintem nem bírnád el.....

Üdv. 18+2 hkm

2014. júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
34%
Úgy kamu, ahogy van. Egyszer 6 hós egyszer meg csak 4 hós a gyerek.
2014. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!