Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves 1 gyermekes anyuka...

17 éves 1 gyermekes anyuka vagyok, és terhes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 évesen szültem az első gyermekemet, nyilvánvalóan ő is véletlen baba volt, és a terhességem első 3 hónapjában még végig megvolt a havim, szóval mire észrevettem, hogy terhes vagyok, már késő volt elvetetni. Ezt csak azért írom le, mielőtt még bárki is megkérdezné, hogy miért nem vagyok felelősségteljes.:) Természetesen azóta nagyon nem bántam meg, hogy így alakult, de Édesapám nem él, Anyukám pedig Amerikában él a férjével, én pedig Magyarországon laktam eleinte a nagyszüleimnél, most pedig a párommal és a szüleivel. Nagy a házuk, a felső emelet egy kisebb lakásnak betudható konyha nélkül, de így is alig férünk el, és gondolom említenem sem kell hogy elég sok konfliktusba keveredünk a szülőkkel. Sok pénzzel segítettek, hogy Lilinek mindene meglegyen, ezért az anyósom feljogosulva érzi magát, hogy beleszóljon a gyereknevelésbe. Most még számunkra is ismeretlen okokból (valószínűleg egy kiszakadt koton lehetett) újra terhes vagyok. A párom 19, én 17 éves vagyok, ő dolgozik, ahogy tud, Lilka miatt halasztott egy évet az egyetemen. De még egy gyerek az anyagi keretbe nagyon nem fér bele, viszont így, hogy tudom milyen anyának lenni, nem tudom hogy tudnám elvetetni, és kezdek kifutni az időből. Bárki, aki vetetett már el így gyereket, vagy volt hasonló helyzetben, mint én, tudna valami ötletet mondani? Tapasztalatokat, bármit. Utálkozó, milyenanyavagyte kommentektől kíméljetek légyszi.:)

2014. júl. 15. 18:56
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
19%
Mar keso volt elvetetni mert egy normalis ember akkor mar nem vetet, a 6. hetig ajanljak. De nezd meg mit hoztatok ki egy egyszeru kerdesbol. Szamokon vitatkozunk, szerintetek nem igaz amit ir, de a tulbonyolitott logikai hulyesegeteken kivul semmit nem tudtok mondani. De lefogadom, hogy egyikotok se szult meg, es csak a szatok nagy, de amugy semmit se tudtok a temarol. Pl. az a komment hogy a felelosegteljesseg tesz valakit anyava az egy konkret poen. De mindegy befejeztem en is hogy egy idegent vedek, de akinek egy kicsit is van lelke annak az megesik ezen a (buta de) szegeny lanyon. Kitartast. A tobbieknek meg azt kivanom hogy szalljanak magukba, es csak kepzeljek bele magukat a helyebe.
2014. júl. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
0%
Ahol elfér egy ott elfér mégegy, különösen hogy neki nem kell ruha kocsi, neki pelus kell meg kaja.
2014. júl. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
36%
Fogd a párod és a kislányt,menjetek ki Anyudhoz és szüld meg a babát!Kint könnyebb az élet!Én tuti lelépnék!Főleg így végigolvasva a kommenteket!Tele az ország patkányokkal!
2014. júl. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

Borzasztó lehet, de a Ti helyzetetekben én elvetetném a babát! Párodnak be kell fejezni az egyetemet, munkát találni, talpra állni, megteremteni az egzisztenciát. Minimum 5 év, mire tudtok lépni a saját élet/lakás felé.

Szerintem ne szülj még egy gyereket, amíg nincsenek meg az alapok, amit Ti tudtok megteremteni és nem más adja alátok!

És írass fel fogamzásgátlót, az a biztos!

2014. júl. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%
Az nem biztos, be is kell szednie rendszeresen. ;-)
2014. júl. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
41 es jo tudatlan vagy. 6. Heten meg nem garantalt a szivhang, anelkul meg nem vetetheti el... Es kepzeld szultem. De ugy latszik te nem ha egy ilyen alap dologgal nem vagy tisztaban.
2014. júl. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
Nekem ott bukik a sztori, hogy tegnap 19:10-kor 6 hónapos a Lilikéd, 19:26-kor meg van egy 4 hónapos lányod....szerintem úgy KAMU ahogy van!
2014. júl. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
0%
Szultem 2-t. De mar megint sok mindennel foglalkoztok, csak a kerdessel nem. Aki azt javasolta neki hogy menjen ki Mo-rol, azzal tokeletesen egyet ertek. Aki teheti az menekuljon innen, csak ezt a par kommentet kell vegigolvasni, es leirtatok magatokat mind. Az utolso meg olvassa vegig az osszes kommentet, mielott pofazik, 35x leirta hogy 6 honapos a kislany. Egyebkent meg beszeltem a kerdezovel privatban, es facebook-ot csereltunk, tele van kepekkel a kislanyarol.
2014. júl. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
93%
Akkor kedves utolsó, nyugodtan olvasd végig. "lekéstem" az abortuszt, amúgy észre se vettem, mert 3 hónapig 12hét...menstruáltam.. Hagyjuk már ezt a szarságot! de 9 hetesen olyan szép volt a gyerek...Tényleg nem tudtok olvasni?
2014. júl. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsetlen kerdezo meg mar nem is ir ide, mertez az 5 oldalnyi komment azzal telt el, hogy magat vedte.. Es te utolso meg meg igaz hogy ilyen lassu felfogasu vagy. Gondolj mar bele.. Menstrual, de nagyon gyenge a verzese, fajdalmai vannak, elmegy orvoshoz. Ott megmondjak hogy terhes, meg is ultrahangozzak, 9 hetes a magzat, ami tobb, mint 2 honap. Utana hazamegy, megjon neki megegyszer az a gyenge verzese es ugy dont hogy megtartja azt a szerencsetlen gyereket. Csak a feketet meg a feheret latjatok es semmibe nem gondoltok bele jobban. De mar tenyleg en is lesullyedek a szintetekre hogy itt vitazok veletek.
2014. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!