Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vitamin kell vagy nem...

Terhes vitamin kell vagy nem kell?

Figyelt kérdés
Ti hogy vagytok vele? Ha nem szedek akkor valami rosszat csinalok a babomnak vagy sajat magamnak?
2014. júl. 16. 17:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Németországban tilos bármit is szedni terhesen. Ott sem születik több beteg baba, mint Magyarországon.
2014. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem szedd mert a normál táplálkozás nem fedezi a megnövekedett vitamin szükségletet. az első trimeszterben vagy multi vitamin + folsavat, vagy terhesvitamint (amiben van folsav) utána elég sima multivitamin is.
2014. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
1-es a terhes vitamint még mindig nem a baba miatt kell szedni, hanem az anyukának multivitamin készítmény, más kérdés hogy folsavat is tartalmaz ami jó a babának.
2014. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Ditta323 ***** válasza:

Nem szedek semmit, még folsavat sem. Majd lesz hozzászólás, hogy kell, meg hogy ennyit meg lehet tenni a babáért stb...

A vérképem így is kiváló. Ami vitamint eszek az zöldség és gyümölcsben lévők.

2014. júl. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én szedem, mivel tudom magamról, hogy nem táplálkozom eléggé egészségesen. Túl sok édesség stb Ugyan eszek gyümölcsöt, de a zöldségeket egyáltalán nem kívánom. Minden nap eszek pl barackot 3-4 szemet vagy banánt, almát stb de nem hiszem hogy ez elég vitaminbevétel lenne a szervezetemnek. Így igen, szedek terhesvitamint, Gravidát. Ezzel igyekszem pótolni.
2014. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A vitamin azért kell,mert a baba az összes vitamint, ásványi anyagot elszedi tőled,és ha szeded pótolod magadnak,hogy te rendben legyél,de nem kell mindenféle terhes vitamin,vannak természetes alapú tényleg jó vitaminok amiket érdemes főleg ha nem étkezel nagyon változatosan.
2014. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Én nem szedtem! De én nem is vagyok kicsit sem beteges, nekem nagyon erős az immunrendszerem.... sztem nem is kell inkább egyél gyümölcsöt meg ilyeneket amiben sok a vitamin! 5 hónapos a kislányom, semmi baja se neki se nekem :D


Lehet lepontozni de sztem nem olyan fontos!

2014. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ezt Te döntöd el.


Ha viszel be annyi vitamint ami neked is és a babának is megvan akkor nem kell.


De ismerek olyan kismamát aki nem szedte mert nem volt rá pénze a gyerek is meg az anyuka is szakadt ruhákba járnak..0 higénia.. az "anyuka" 17 éves és alig van foga.. :/

2014. júl. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mi koze a szakadt ruhainak a vitaminokhoz??egyebkent nem mindenki szed.. első trimeszter folsav tutira fontos,amugy a kalcium es az omega 3ami fontos meg az orvosom szerint..a legtobb orszagban nem szedetnek terhesvitamint ugy gondoljak felesleges..a fogak a kalciumhianytol hullhatnak ki es az is ritka es attol meg a babanak semmi baja nem lesz..a vèdőnőm is megmondta ,h aki mindent tud enni annak nem olyan fontos nyílván nem eszik egy kismama se 6fele gyumolcsot minden nap es azokbol se 8kg..aki ugy erzi semmi gyumolcs zoldseg undorodik tole az 2-3naponta ha bevesz egy multi vagy terhes vitamint aztan kesz..regen nem szedtek terhesvitamint megis egszeseges babak szulettek,igen igen regen a gyumolcs az gyumolcs volt de regen se evett egy kismama se egesz nap gyumolcsot meg zoldseget regen is volt aki undorodott tőluk ..
2014. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ahogy írták előttem is, ahogy te érzed, ha enélkül is elég vitaminhoz, ásványi anyaghoz jutsz nem kell, ha nem akkor szedd. Én olyan kétnaponta szoktam csak szedni.

Én anno az első terhességemnél is megkérdeztem a dokimat, hogy szedjem el. Ő mondta, hogy ezek a terhesvitaminok csak "reklámfogások", multivitaminok alapvetően és nem ettől lesz sem a baba, sem te egészséges. Az első babám is egészséges, nem beteges fajta, most a második a pocakban szintén ugyanúgy fejlődik.

Aki itt arra utalt, hogy ha nem szeded majd kiesik a fogad meg stb..... ez sem igaz. Nekem alapvetően rossz fogsorom van. Már az első babóm előtt alig volt olyan fogam, amihez nem nyúltak hozzá, viszont a terhesség alatt egyáltalán nem romlott (és utána sem), most a második előtt volt egy lyukas fogam, azt megcsináltattam és azóta szintén semmi gond. Nekem erre a fogorvos azt mondta, hogy sajnos 90%-ban nem az határozza meg a fogazat minőségét, hogy te mit csinálsz (fogmosás, fogselymezés, fluorkezelés- nekem ez is volt, ezek csak picit segítenek), sajnos genetika nagy szerepet játszik. Pl nagyinak mikor meghalt egyetlen egy foga hiányzott a többi tökéletes állapotban volt és soha életében nem mosott fogott. Anyum szintén bármit csinált már alig van igazi foga.

De ha a terhesvitaminra akarok hivatkozni, a szomszéd lány folyamatosan szedte, mégis az összes első fogát pótolni kellett.

2014. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!