Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vitamin kell vagy nem...

Terhes vitamin kell vagy nem kell?

Figyelt kérdés
Ti hogy vagytok vele? Ha nem szedek akkor valami rosszat csinalok a babomnak vagy sajat magamnak?
2014. júl. 16. 17:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak az első trimeszterben szedtem (Hipp Natalt), azóta viszont nem, de megpróbálok minél több idénygyümölcsöt, zöldséget enni...

A vérképem tökéletes, hamarosan szülök...

2014. júl. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 alivali válasza:
Én nem szedtem. Néha ittam kalciumot,vasat meg d+cvitamint, de nem minden nap. Kb hetente. Igazából te döntöd el. A nőgyógyászom is azt mondta, hogy felesleges. Ha úgy döntesz mégis Elevitet ne, hacsak nem akarsz jó nagy gyereket. Most vagyok 36 hetes vérképem tökéletes, picinek sincs semmi baja, normál méretű, élénk.
2014. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az első orvosom azt mondta, hogy ha terhesvitamint nem is szedek, de folsavat akkor is kell szedni az idegcsőzáródási folyamatok miatt, ugyanis folsavból lehetetlen csak étellel elegendőt bevinni a szervezetbe.

Azután 16 hetesen átkerültem egy másik orvoshoz (az első orvosom kilépett az intzéményből), aki hüledezett, hogy nem milyen butaság, szedek terhesvitamint, mert szerinte igenis kell, ugyanis a mostani zöldségben, gyümölcsben nincs annyi vitamin, amint amennyi vitamin volt bennük évekkel ezelőtt. még az otthon termesztett, kiskerti zöldségekben, gyümölcsökben sincs meg az ilyenkor elegendő vitamin. És igaz, hogy a baba elveszi az anya szervezetéből, ami kell, ha van miből elvennie. Én végül úgy döntröttem, hogy minden másnap-harmadnap veszek be egy szemet, így igaza lesz az első és a második orvosomnak is. Ígfy is vérszegény lettem, arra még külön vastablettát is kaptam.

2014. júl. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
mármint azt akartam írni: hüledezett, hogy milyen butaság, hogy nem szedek vitamint. (utolsó voltam)
2014. júl. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Elso terhessegemnel osszesen 10 szem elevitet szedtem kb a 6. honap korul az orvosom tanacsara.Tokeletesen egeszseges babam szuletett,es nekem sem lett semmi problemam.A mostani terhessegemnel viszont eleinte szedtem folsavat a 3. honapig+magne B6-ot amit meg most is szedek,mert sajna ennel a terhessegemnel sokat kemenyedik a hasam.Ugy terveztem most fogok szedni vitamint,meg is vettem,de aztan megsem szedem inkabb probalom termeszetesen bevinni a vitaminokat.Es pont mindket terhessegem nyarra esett ugyhogy ilyenkor konnyebb is! A folsavat is csak azert szedtem,mert olvastam hogy abbol termeszetesen nem lehet annyit bevinni a szervezetbe amire szukseg van.

9 eves kislany anyukaja,30 hkm.

2014. júl. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez mindig is örök vitatéma lesz. kell, vagy nem? Abban biztos vagyok, hogy ha rendszeresen, és változatosan táplálkozol, akkor sem jutnak be a megfelelő mennyiségben a vitaminok a szervezetbe. Pláne, ha még babát is vársz.

Nekem a doki mondta, h szedjek femibiont. Eszemben sem volt vitatkozni vele, ő azt mondta, én meg beszedtem.

Igen, sokan nem szednek semmit, és mégis egészségesek ők is meg a babájuk is. Az viszont biztos, ha a babám betegen született volna, soha az életben nem bocsátottam volna meg magamnak, h nem szedtem vitamint. Ez egy ördögi kör!

Beszélj a dokiddal, (ha nincs, akkor a tanácsadáson lévő dokiknál mindig kérdezz rá, legalább leszűröd, melyiknek mi a véleménye)védőnőddel, és döntsd el.

Én egyértelműen nem mernék mondani se pro-t, se kontra-t.

2014. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!