Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Panikba vagyok esve mivel...

Panikba vagyok esve mivel tudnam magam megnyugtatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pozitiv lett a tesztem, nem tervezett baba. A parom hallani se akar gyerekrol en pedig total bepanikoltam mert en ha mar igy besikerult nem szeretnem elvetetni. Van munkaja nekem is van megis meg fiatalok vagyunk ő ezzel partol az mellett h ne legyen.én nem akarom őt elvetni ő olyan könnyedén beszél ròla hogy elvetessük és kész mert ő nem all keszen ra. nem neki kell ezt vegig csinalni lelkileg... El vagyok keseredve.

2014. júl. 18. 13:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Egy gyerek akkor jön jó helyre, ha azt mindketten akarják. Tehát ha az egyik fél nem akarja, akkor ott már nehéz a helyzet. Téged is meg lehet érteni, de ugyanakkor őt is. Hisz ha ő nem akar még ekkora felelősséget vállalni fiatalon, akkor jogod van, hogy megtartsd, de ha utána elhagy, akkor meg joga van hozzá és maradhatsz egyedül. Szerintem üljetek le és beszéljétek meg, mond el a te érveidet, ugyanakkor hallgasd meg az övéit is és ez alapján szerintem közösen döntsetek. Mert lehet hogy több tényezőt is beleértve meg tudnád győzni. Vagy fordítva. Lehet hogy ő győzne meg róla, hogy te is belátod, hogy most még valóban nincs itt az ideje.

Szóval ez nehéz.

Mert egy gyereknek tényleg akkor jó, ha minden körülményt figyelembe véve vállalják őt. Mert nem elég, ha anyagilag megvan mindenetek, ha a kapcsolatotok nem olyan, vagy ha még nem vagytok felkészülve vagy egyikőtök nincs rá felkészülve, vagy ha a környezet nem megfelelő vagy bármi. Szóval beszéljétek meg.

2014. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nincs mit tenned ezt közösen kell megoldanotok.Erre nincs tanács.Írhatjuk hogy tartsd meg, meg hogy neki is van beleszólása.Ha megtartod valószínű a párodat elveszíted, de ki tudja? Ha elveteted és fiatalok vagytok úgyis elveszítheted.Azt mérlegeld hogy egyedül segítség nélkül feltudod e nevelni.Nem másnak hanem magadnak szülöd.Hány hetes vagy és hány évesek vagytok ha megkérdezhetem?
2014. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
Hallani sem akar róla? Ezek után én a helyedben róla nem akarnék hallani! Ugyanis késő bánat. De ahogy előttem is írták,beszéljétek meg és ha ő tényleg nem akarja nem tartanám meg, mert ilyen hozzaallasod.rosszul később könnyen maradhatsz egyedül. Nekem munkám sem volt, amikor terhes lettem, de megadatott, hogy szerető és felelősségteljes párom legyen. Egyértelmű volt,hogy megtartjuk. Túl kényelmes az ember!!!
2014. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Jav. Ilyen hozzaállassal az ő részéről, akart lenni.

.

2014. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Egyet ne tegyél: ne hagyd, hogy akaratod ellenére abortusz legyen a vége. Mert azt sem biztos, hogy kiheverné a kapcsolatotok. Ha TE(!) úgy érzed, hogy az a megoldás, akkor menj csak bele. Rettenetesen nehéz döntés lesz.

DE soha ne várd el a párodtól, hogy átérezze, milyen érzés anyának lenni (mert ha tetszik, ha nem, az vagy). Nem azért, mert ő rossz ember, vagy mert nem szeret, hanem mert a férfiak nem így vannak kódolva, ez így természetes. (Tapasztaltam, tudom. Ha érzi a hasadban a gyereket, ahogy mozog, vagy már a kezében tartja, az biztosan más. De amíg a kicsi számára "láthatatlan", addig az ő ösztönei nem úgy működnek, mint a tieid.) A te dolgod, hogy meggyőzd (ha akarod), hogy át lehet szervezni az életeteket úgy, hogy beleférjen a baba. Ha megszülöd, utána még lesz lehetőség erre vagy arra mozdulni, változtatni a dolgokon, de ha a műtétet választod, onnan nincs visszaút.

2014. júl. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szia! Bírom az ilyen férfiakat. Megcsinálni készen állt mert ugye ő is kellett hozzá de a felelősséget vállalni érte azt már nem. Sajnálom, ez egy nagyot rossz helyzet. Mindenképp le kell ülnötök komolyan megbeszélni mert ha a párod kiáll az mellett, hogy nem kell neki a gyerek akkor választanod kell. Már ismerek pár ilyen történetet ezért mondhatom, hogy ha a párodat választod és elveteted a picit annak ellenére, hogy te szeretnéd megtartani az lelkileg nagyon meg fog viselni téged. Egyik barátnőm nem tudta megbocsátani magának a dolgot, a párját meg egyenesen meggyűlölte azért, hogy rávette a dologra és ráment a kapcsolatuk. Szóval akkor sem biztos, hogy együtt maradnátok ha nem tartod meg a picit. Mellesleg nem biztos, hogy én maradnék olyan pasi mellett aki elvárná, hogy vetessem el a közös gyermekünket. Sok erőt kívánok Neked a döntéshez és a továbbiakhoz!
2014. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

"Bírom az ilyen férfiakat. Megcsinálni készen állt mert ugye ő is kellett hozzá de a felelősséget vállalni érte azt már nem"

Azért mint tudjuk a gyerekcsináláshoz ketten kellenek, tehát a kérdező ugyanúgy hibás volt, mint a párja. Tehát ha én nem akarok gyereket, akkor védekezek megfelelően, nem? Főleg, ha tudom, hogy fiatal vagyok vagy a párom szerint még fiatalok vagyunk a gyerekvállaláshoz. Mert nyilván akik úgy érzik, hogy eljött a gyerekvállalás ideje, akkor azok próbálkozni fognak. Míg akik védekeznek, ők nem akarnak gyereket.

És ezzel az erővel éppen fordított is lehetne a helyzet, hogy mondjuk besikerült a baba és a kérdező, vagyis a női fél akarnál elvetetni, mert még nem érzi késznek magát rá.

Szóval itt nem lehet egyik vagy a másik oldalra egyértelműen rámondani, hogy most ez vagy az a helyes vagy nem helyes gondolkodás, cselekvés. Mert mindketten tehetnek róla, hogy megfogant ez a baba. És bármelyiknek jogában áll, hogy úgy érezze, hogy nincs készen arra, hogy vállalja.

2014. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7-es: itt éppen a női fél vállalja magára a teljes erkölcsi-lelki-testi felelősséget, őrlődik, míg a másik fél lepattint magáról minden terhet. Ha a kérdező az abortusz mellett dönt: neki fog fájni, ő fog gyötrődni, ő fogja érezni a testi-lelki kínt, még évek múlva is. Ha megtartja a gyereket, akkor pedig azért fogja ölni a lelkiismeret, mert a párja akarata ellen döntött, plusz még a gyereket is egyedül nevelheti föl (mert erre is van esély sajnos). A kérdező abszolút zsákutcában van, úgyhogy ne gyere ezzel a mindkét fél felelős szöveggel.
2014. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

"A kérdező abszolút zsákutcában van, úgyhogy ne gyere ezzel a mindkét fél felelős szöveggel."

Miért ne? Ha a kérdező is gondoskodott volna a teljes védekezésről, akkor most nem lenne ilyen helyzetben. De tegyük fel, hogy "véletlenül" csúszott be. És mondjuk tényleg fiatalok, mondjuk 20 évesek, tehát fiatalok és a férfi fél nem érzi magát elég idősnek a felelősséghez. Jogosan érezheti ezt? Igen! És így is érzi, hisz a kérdező leírta, hogy ezzel indokolta a döntését a férfi. Vagy mondjuk még nincsenek együtt olyan régóta, hogy egy gyerekvállaláshoz elég komolynak, tartósnak érezze a kapcsolatukat. Jogosan érezheti ezt a pár férfi tagja? Igen!

Tehát a férfi indokai nélkül nem lehet egyértelműen ráhúzni a lepedőt a férfira, hogy igen, ő a rossz. Míg te ezt tetted! Én egy szóval sem mondtam, hogy nem értem meg a kérdezőt, vagy nincs nehéz helyzetben, ezt korábban le is írtam, de a másik fél álláspontját nem ismerjük, ezért nem lehet egyértelműen egyiket vagy másikat hibáztatni, a felelősség mindkettejüket terheli és megoldani csak közösen tudják, mégpedig úgy, hogy leülnek és megbeszélik. És majd valamilyen döntés születik.

2014. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Lélegezz mélyeket, aztán mondd el a párodnak, hogy bár kicsi az esély rá, de megvan, hogy ha elveteted, később lehet, hogy nem lehet gyereked. Sokan írják, akik nem akarták elvetetni, de a párjuk, vagy más miatt mégis megtették, és vége lett a kapcsolatnak, utána rá sem bírtak nézni a párjukra. Ez főleg akkor nagyon nehéz, amikor te meg szeretnéd tartani. Ha kitartasz emellett, számolnod kell vele, hogy a párod nem biztos, hogy melletted lesz. nem tudom, hogy egyébként ő milyen ember, mennyire lehet rá számítani más helyzetekben, lehet, hogy csak bepánikolt, és hogy nem sokat tud arról, mivel jár egy gyereket elvetetni. Hány évesek vagytok? Mióta vagytok együtt? Együtt éltek?

2014. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!