Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet lemérni, hogy...

Hogy lehet lemérni, hogy mennyire tágúlt ki a méhszáj? Felnyúlni nem merek (negatív válaszok kíméljenek! )

Figyelt kérdés
Sziasztok! 39 hetes kismama vagyok. Nőgyágyásznál lett megmérve 30 hetes vizsgálaton, akkor zárt volt a méhszáj. Orvos eléggé felnyúlt, hogy le tudja mérni. Azt olvastam, más anyukák a terhesség utolsó fázisában ellenőrzik maguknak. Én nem merek felnyúlni. Kismamák, anyukák, akik lemértétek hogyan és mi alapján... Gondolom, csak felnyúlással és kitapintottátok, hogy hány ujjnyira tágúlt, így van? Köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 25. 14:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hol olvastál ekkora baromságot? Nem szabad felnyúlni, mert ha nyitott a méhszáj beviszed a fertőzést. Ez nem olyan, amit otthon tudsz ellenőrizni. Ha érdekel elmész az orvoshoz megvizsgál és megmondja.
2014. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
kétféleképpen lehet: kitapintással, vagy hüvelyi UH-val. Te hiába próbálnád kitapintani, mert fogalmad nem lenne arról, hogy mit érzel.
2014. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
9 hete nem vizsgáltak meg?ezt nem igazán értem
2014. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Nehogy felnyúlj, még összeszedsz valami jó kis fertőzést a végére!

Egyébként én sem értem, 9 hete nem vizsgált meg a dokid? Az utolsó 2 hétben viszonylag gyakran nézték nekem.

2014. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

engem is a vègén mibden héten megvizsgált a dokim

ne nyulj fel magadnak

2014. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


Nem vizsgált meg, itt nem kötelező... védőnő se említette, hogy ellenőriztessem... itt egyszer kell a terhesség 26. hetén nőgyógyászati vizsgálatra menni, amit a doktor kitolt pár héttel. A folytonos vizsgálat itt nem szokás, ami nekem is furcsa, mert Pesten tudtommal havonta kell...

2014. júl. 25. 14:59
 7/20 anonim ***** válasza:

Csak manuális vizsgálattal, vagy Uh-val lehet, ahogy az előzőek írták. Nem is értem, ilyenkor már NST-re is kellett hetente járnom, ja nem mert 38. hét után megszültem :). Viccet félretéve, kb a 36. héttől engem minden héten megnézett a doki.

Egyébként az otthon szülő, természetes szülést előnyben részesítő nők a szülés közeledtével valóban sokszor maguknak nézik a méhszáj állapotát, a szülés közben is sokan magukat ellenőrzik, én is hallottam, láttam már ilyet. Gondolom előtte kellőképpen kezet mosnak, vagy kesztyűt húznak, nem beszélve arról, hogy a méhszáj is több rétegű.

Ennek ellenére én sem javasolnám, hogy magadnak nézegesd, egyrészt nem biztos, hogy tudnád, mit kell nézni, másrészt bízzuk ezt az orvosra.

2014. júl. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
Ez nagyon furcsa, a 36. hét után nekünk hetente kell menni vizsgálatra, és az orvos ellenőrzi. Nem tudsz hozzá bejelentkezni és megnézetni? Ezt magadnak nem tudod ellenőrizni, és nem is lenne értelme, mert szerintem bármit is éreznél, nem tudnád, hogy mit kezdj vele...
2014. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, nem Bpesten élek, csak közel hozzá. A terhesgondozásra szerintem általános protokoll van, én mindkét terhességem elején megkaptam a védőnőtől a listát, mikor milyen vizsgálatok, laborok, stb vannak. Számomra is furcsa, mert pl az utolsó UH (már nem emlékszem, hány hetes korban), labor, és most már a 38. hét utáni nst-k nem szokás kérdése, hanem a protokoll része. Így azt sem tudom, hogyan lesz meg az egyszeri anyaságihoz a dokitól szükséges 4 vizsgálatod? Érdekes.
2014. júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem is így van a terhesgondozás egész Magyarországon. Én sem budapesti vagyok, még csak nem is lakom annyira közel, de a 36. héttől hetente kellett vizsgálatra járnom...

Te hol laksz? Melyik megyében?

Furcsa, hogy ezt nem ellenőrzik nálatok a terhesség végén gyakrabban... CTG-re sem kell járnod?

2014. júl. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!