Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, nektek mit szólt a...

Kismamik, nektek mit szólt a tágabb családi kör a baba érkezéséhez?

Figyelt kérdés
Én most vagyok 14 hetes és a tágabb családnak és a barátoknak ezen a hétvégén mondtuk el. Megmondom őszintén, nem gondoltam volna, hogy ennyi irigy, rosszalló és "feltűnően meglepődő" arccal fogok találkozni. Pedig 3 éve vagyunk együtt, 2,5 éve együtt élünk. Ok, nem volt esküvő, de nekünk ez nem szempont a gyerekhez, mi igazán szerettük volna és most itt van a pocakban. Viszont engem nagyon zavar ez a sok rosszalló tekintet, most, hogy terhes vagyok, főleg nagyon bánt. Azt, hogy gratulálok, kb 20 emberből 9-10 mondta, szerintem nagyon gáz...mit gondoltok?
2014. júl. 27. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon örült mindenki.
2014. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
azt hogy elég furcsa rokonaid és barátaid vannak.
2014. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Párom családja és barátai...
2014. júl. 27. 21:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is fura famíliád van. Hacsak nem 15 éves vagy,akkor fura hogy így reagáltak. Nálunk mindenki örült. Mondjuk nálunk nem szokás a nagy bejelentősdi,elmondtam egy-két közeli embernek,aztán továbbterjedt. Meg persze anyu boldogan újságolta hogy nagyi lesz.
2014. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Meglepo modon mindenki orult,ahogy tudom.. pedig csak 23 vagyok...

18hkm

2014. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenki örült, nem lepődött meg senki mert előtte évben házasodtunk össze. Szerintem csak azért lepődnek meg, mert a párok nagyobb része először esküvőt szeretne és viszonylag kevesen vállalnak tudatosan előtte babát. Egyik ismerősömék is esküvő előtt vállaltak, mondjuk ott a lány nem akart házasodni, de babát igen, végül összeházasodtak nagy pocival, de én is meglepődtem mikor mondták, pedig amúgy nem látok benne semmi kivetnivalót, csak hát nem tudtuk, hogy akarnak babát, így meglepi hír volt :), persze azért gratuláltunk, meg együtt örültünk velük.
2014. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én sem értem a helyzetet. Arra is gondoltam,hogy lehet beképzelem...

Nem vagyunk nagyon fiatalok sem, én 29, a párom 32 éves.

2014. júl. 27. 21:45
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem is hasonló volt, mint kérdezőnek

engem már szabályosan meghat, ha végre valakitől azt hallom, gratulálok.

de "intelligensen örültek" vagyis illedelmesek voltak


a barátnőmnél tapasztaltam olyat, amikor kivettem az egy- vagy két napos babat abból a tolható babatárolóból, hogy jobban látszódjon és fényképeztek, arra kértek, hogy menjek ki a képből, mert csak a babát akarják fényképezni.

(akivel 1-2 napja még egyben voltam... rosszul esett, meg is marad szerintem örökre.

2014. júl. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En nem foglalkoznek velük a helyedbe..en mikor tehes lettem direkt nem mondtuk el senkinek..aztan kitudodott munkatarsak kozott es en meg akkor sem hoztam fel nekik gondoltam ugy sem erdekli oket meg irigyek lesznek..tehat felvoltam keszulve a legrosszabbra de megmondom őszinten engem nem érdekel mások véleménye,semmilyen téren!!aztán sorba jottek oda h mi van velem..hallottak,h allandoan hanyok stb..pozitiv csalodas..de mondom ha nem igy lenne se erdekelne!!tudom,h terhesen mindent felvesz az ember de telnek majd a hetek es te se fogsz massal foglalkozni csak a babaval meg egymással..es ez így helyes:))
2014. júl. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!