Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 éven felüli kismamák! Hogy...

35 éven felüli kismamák! Hogy viszonyult a család és a munkahely a baba érkezéséhez?

Figyelt kérdés
2009. jan. 16. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok! Mindenkinek saját döntése, hogy mikor és hány gyereket vállal. Nem olyan nagy ritkaság azért 35 év felett szülni. A többség szerintem örülni fog, aki meg nem azzal nem kell foglalkozni. Ismeretségi körömben sok ilyen anyuka van. Senki nem bánta meg és élete legjobb döntésének tartja.Sok boldogságot!
2009. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a munkatársam 40 évesen szült és mindenki örült.

Persze volt egy pár megbotránkozott arc, de ilyen mindenhol van és ne törődj velük.

Én 6+4 hetes vagyok. 21 évesen fogok szülni és biztosan ezen is megbotránkoznak a mai világban. De Mi sem foglalkozunk vele :)

Sok boldogságot!!

2009. jan. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én 39 leszek,van egy 10 éves fiam,tavaly elvesztettem egy babát tíz hetesen és a munkahelyemen szinte láttam a megkönnyebbülést az arcokon.Most kb.12 hetes vagyok és még nem tudja senki,csak a párom.
2009. jan. 16. 13:53
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk nagyon örültek ! Bár sokan nemigen vették a lapot, mert 9 és fél évi próbálkozás után teljesen spontán jött össze. Emlékszem, mikor anyósoméknak egy babacipöt ajándékoztunk (itt errefelé ez a szokás), hát elég "bután" néztek egyikünkröl a másikunkra. A munkahelyen (még a férjem munkahelyén is) gratuláltak. Az én cégemnél még ki is tették a baba képét az üzemi táblára (hónapokig kint volt), s az egyik munkatársnöm kivágta az újsághírdetést a baba érkezéséröl (holott nem is tudta, hogy betesszük). Ez igazán jól esett! Söt kaptunk mindkettönk cégétöl ajándékot, s nálunk a munkatársak még külön gyüjtöttek is nekem.

Szóval egyszerüen hihetetlen volt, s mindketten annyira meghatódtunk!

2009. jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az utolsó válaszoló vagyok! Hidd el, a lényeg, hogy ti ketten örültök. Tudom, az ilyen kissé fátyolos, de szerintem nálatok is lesz(nek), akik örömmel fogadják a babátok érkezését. S gondolj arra, ha nem is mindenki örül egyböl, azért még van pár hónap idö, hogy megbarátkozzanak a "gondolattal".

Én teljes szívemböl gratulálok!

2009. jan. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csodálatos dolog,hiszen sokkal érettebb az ember 30fölött.Én ugyanebben a cipőben járok,már van egy 11 éves lányom és pont ilyen 8-10 évre szerettük volna a másodikat ,ekkorra rendeződtek a dolgaink.Sajnos nekem is 10 hetesen volt egy vetélésem,de most újra kismami vagyok 19 hetes és remélem minden rendben lesz.Felháborítónak találom,akit megbotránkoztat,hogy 35 fölött szülünk,én is megkaptam sajnos pont zeken az oldalakon finoman,hogy "öreg vagyok" hozzá,pedig nem ezzel kapcsolatosan tettem fel kérdésemet.Gondolhatod,hogy megvolt a véleményem,de nem írtam vissza semmit.Sőt én úgy vettem észre,hogy a mai párok többsége 30 alatt nem is vállal gyereket,legalábbis az én környezetemben.Szóval gratulálok és szorítok magunknak,hogy minden oké legyen,őszintén örülök,hogy feltetted ezt a kérdést,mert így legalább kiírhattam a véleményemet.És akik 40 fölött szülnek?Azok is jól teszik,ennyi.Köszike,üdv egy 36 éves boldog kismama.
2009. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem szabad azzal foglalkozni, hogy ki mit gondol, csak és kizárólag az a fontos, hogy TI mit akartok és éreztek!Te, a párod és a gyermeked!Nem szabad másoknak élni, mindenki magának él és úgy, ahogy neki jó, szerintem bárki, aki megbotránkozik azon, hogy valaki 35 vagy akár 40 vagy akár 50 év felett szül, az egyszerűen vagy csak irigykedik, vagy nincs jobb dolga, mint másokkal foglalkozni, vagy egyszerűen egy komplett idióta!!!!!

Szóval csak örömmel várjátok a bébit, hisz az első, kritikus időszakon már túl vagytok!Szerintem ez az élet egyik legcsodásabb dolga és senki nem ronthatja el ezt az örömöteket!

Sok boldogságot és gondtalan babavárást!


egy 9 hetes pocis

2009. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 38 éves vagyok, és a kis lurkót a 39. születésnapomon várom. Eddig soha senki nem tett még csak célzást sem arra, hogy vén csajszi lennék, vagy hasonlók. Sőt, inkább még jobban örülnek a barátaim, hogy na végre, sikerült! :)

Egyébként meg ne foglalkozz vele, ha te rosszakarókkal, vagy irigyekkel találkoztál. Biztos féltékenyek!

2009. jan. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,


Nem tudom, mostanában miért csinálnak hisztériát abból, hogy ki mikor vállal gyereket. Régen 15 évesen már szültek, és tették ezt addig, amíg teherbe estek, mindegy hány évesek voltak. Ma meg, ha valaki 20 évesen, vagy akár 40 felett "vetemedik" rá, akkor kiakadnak.

Sok ismerősöm van, akiknek hosszú évekig nem jött össze a baba, de aztán amikor letettek róla, és az agyuk "másra" is koncentrált, könnyen összejött, igaz, már nem 20 évesek voltak, de nekik és a családnak mégis óriási öröm volt. Aki meg azt mondja, hogy arra is kell gondolni, hogy azt a gyereket fel kell nevelni az gondoljon bele abban, hogy 25 évesen is lehet olyan beteg valaki, hogy meghal, vagy balesetet szenved, az nem kor kérdése.

Az én nagyobbik fiam most lett 6 éves, és most várom a második lurkót, 35 évesen. A két gyerkőc nem ugyanabból a kapcsolatból van. Férjemmel 3 éve ismerjük egymást, nyáron volt az esküvőnk, és most érettünk meg a közös gyerkőcre. Aki ezért elítél, hát nem érdekel. Sőt, igazából harmadikat is tervezünk, persze, nem 5-10 év múlva:)

2009. jan. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nálunk is hasonló a helyzet,a baba a második,végre boldog házasságból lesz!
2009. jan. 17. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!