Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Többgyerekes Anyukák, Kismamik...

Többgyerekes Anyukák, Kismamik akik többedik babátokat várjátok, mik azok a tárgyak, babakelengye, amiket a kistesónak külön vagy újonnan illene beszerezni?

Figyelt kérdés
30 hetes kismama vagyok, elsö kisfiam 2 éves. Olyanokra gondolok hogy pl a babaruhákat, hordozót, ágyat, járókát, babakocsit stb a kicsi örökli. De pl az újszülöttet nem kéne külön kiskàdban fürdetni? (Zuhanytàlcánk van, a nagy is babakádban fürdik). Hisz a nagy a játszótérről vagy egy kilónyi homokot hoz haza mindig pl. A kicsinek kell külön popsikrèm, vagy használhatok közöset a naggyal? A régi müanyag cumisüvegek helyett újakat vegyek? Van más tanácsotok mivel készüljek még?
2014. aug. 3. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Így,hogy a kádat még mindig használja a nagy,így vennék újat. Cumisüveget alap,hogy veszek újat. Nem higiénikus egy újszülöttnek a szétkaristolt,100x átmosott,használt cumisüveg. nekem 3 gyerek van,de cumisüveget,textil pelusokat,hazajövős ruhát,pár body... újakat kapott a két kisebb is,hiába volt meg már minden. Külön popsikenőcsöt használnék!! Okés,hogy tiszta a kezed és a nagyobb popsija is,de nem feltétlen egészséges,hogy egy a popsi kenőcsük is. Szerintem nem azon a pár száz ft-on múlik a dolog.
2014. aug. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én cumisüvegeket és kádat is vennék (főleg mert a 2 éves kisfiad abban fürdik!).. sztem is jobb ha a popsikrém is külön van, neh egyik popóról a másikra vmi kis fertőzést átvigyél! Vagy vennék 2 kicsit meg egy nagyobban és miután kifogyott a két kicsi mindig csak újra tölteném! Persze ez attól is függ milyet használsz! Gyógyszertári nem egy nagy összeg (legalábbis amit mi kaptunk) így ha abból veszel kettőt nem sok! de ha sudocremet akkor abból a nagyobb kicsit olcsóbb!


én egy két új rucit is vennék már csak azért s mert most is vannak olyan aranyosak :D biztos nem tudnám megállni!


babakocsit, hordozót, pihenőszéket nem vennék ha jó állapotban vannak!

2014. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Orrszívót is külön veszünk a kicsinek.
2014. aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

popsikrém külön

de pl a kiskádat nem vennék pluszban

elsőre a kicsit majd a nagy fürdik utána kimosnám ennyi...

pár ruha

cumisüvegre új cumirész - feltéve ha az üvegrész még rendben van ...

kistakaró

apróságok

2014. aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De jó kérdés!!!
2014. aug. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Harmadik babánkat várom.


Babakádat nem veszek újat. Mondjuk én alapból fertőtlenítős oldattal szoktam kimosni a kádjukat használat után.

Babakocsi, kiságy, hordozó, kenguru, ruhák, mosható/sterilizálható játékok, játszószőnyeg, ringató öröklődik.


Matracot újat veszek, nekem az egyszerű szivacs vált be, a kókusszal volt egy baleset (hányós vírus+ ágyazós 1 éves= kimosott, bebüdösödő matrac).

Cumisüvegeket újat veszek, mert én mikrós sterilizálóban szoktam fertőtleníteni, mindkét gyerkőc tápszeres volt és akárhogy tisztítottam, egy idő után fura szaga lett a cumisüvegeknek, ezeket én mindig kidobtam. Az meg külön talány még számomra, hogy milyen fajtát vegyek, mert a nagynál a NUK vált be, nem is kellett neki másik, a kissebbik sajnos több időt töltött a kórházban, így ő csak az ottanihoz hasonló etetőcumit fogadta el...

Játszócumik is újak lesznek (ez is ízlés szerint MAM, NUK stb. ki mit szeret).

Én mindegyik gyerkőcnél külön szivacsot, krémeket, fogkrémet, fürdetőt használok. Mondjuk ezt nem csak a higiénia miatt, hanem mert úgy vettem észre, hogy egy bizonyos kor fölött igénylik is, hogy ezekből is legye "ENYÉM", főleg, ha egy új jövevény is kerül a képbe.


Igazából se játékra se ruhára nem lenne szüksége a kicsinek, sőt ágyneműje is lenne egy csomó, de úgysem tudjuk megállni, hogy ne vegyünk neki ezt-ezt, ami csak az övé lesz.

2014. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon kőszönöm a válaszokat! Akkor babakelengyebeszerző út 2 Indul! :))

Eddig azt gondoltam hogy ha jön a tesó nem is kell semmit venni, mert hiszen a nagy miat mindenünk van. De most a szülés elött rádöbbentem a segitsègetekkel hogy igenis kell a picinek is venni pár dolgot. :)

2014. aug. 3. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!