Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyomorégés ellen valami...

Gyomorégés ellen valami bevált dolog?

Figyelt kérdés
Eddig nem nagyon jött be semmi és néha megőrülök. 35hetes vagyok.

2014. aug. 4. 19:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

nekem csak a kifli és a keksz használt.

bármilyen folyadék olaj volt a tűzre.


amikor felébredsz, legyen a kezed ügyében pár szem keksz, amit gyorsan bekaphatsz, mielőtt kikelnél az ágyikóból (pl. korpovit keksz)


napközben meg egyél kiflit, komótosan.... először csak a héját tekerd be, aztán a lágy közepét is. lassan edd, mert evés közben és elfogyasztástól kb. 10-20 percig hat...


kitartás :)

2014. aug. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Figyeld meg van-e a fehérlisztes termékek után savad mert pl nekem attól van így nem tudok megenni egy kiflit sem.salvus vizet patikában tudsz venni nem kell sokat inni belőle kb 2-3cent elég idd kúra szerűen neten rá tudsz keresni. 39hkm
2014. aug. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Nekem most azt mondták, hogy citromot facsarjak ki és a levét engedjem fel vizzel és azt igyam meg. Hogy jó savlekötő! Nem próbáltam de nekem is elég sok a savam, sokszor úgy nyelem vissza és nagyon ég a torkom is olyankor".


savat nem lehet savval semlegesíteni

alap kémi 7ik osztály .....

:-(

2014. aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem eszek fehér kenyeret/kiflit, így attól nem lehet. Citromot én is olvastam/hallottam, hogy lúgosít, de hogy most mi az igazság??? Salvus vizet kipróbálom, hátha segít. Háztartási kekszet azt próbáltam már, de nekem az se segített. Azért köszönöm és várom még a tippeket:)
2014. aug. 5. 12:34
 15/16 anonim ***** válasza:

Gyomornedv összetétele:


- SÓSAV: corpus és fundus fedősejtjei termelik

- nyák (mucin): corpus és antrum melléksejtjeinek terméke

- enzimek: pepsinogén (a pepsin előanyaga), a fősejtek termelik

- intrinsic faktor: a fedősejtek terméke

- lenyelt nyál és visszafolyó duodenumnedv


HCl a képlete

savakat ált lúgos szerekkel semlegesítjük mint pl a szódabikarbóna

savat savval nem lehet semlegesíteni


az a cél h a gyomor savtartalma csökkenjen .....


A gyomorból távozó ételpép sósavtartalmát a patkóbélben nátrium-hidrogénkarbonát semlegesíti.[24] lásd. Wikipédia


nátrium hidrogén karbonát = szódabikarbóna

:-D

2014. aug. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem csak a Füredi Lugosvíz segített. Igaz csak két napi folyamatos ivás után, de onnantól kezdve elmúlt.
2014. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!