Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes kombinált tesztem...

12 hetes kombinált tesztem pozitív lett. Most vagyok 15 hetes, még 2 hét, hogy megcsinálják a magzatvízlevételt, sokat gondolkodom, hogy mennyire biztos a teszt eredménye? A statisztika nem igazán érdekek, ezerszer elolvastam.

Figyelt kérdés

2014. aug. 9. 13:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 39 vagyok és nekem is pozitiv lett, 1: 87-hez. Csak azért csináltattam meg, hogy elkerüljem az amniót vagy a cvs-t. Nekem végül a 15.héten csinálták meg a chorion biopsziát, nem fájt, már bánom, hogy nem erre mentem először és dobtam ki a pénzt feleslegesen erre a megbízhatatlan vizsgálatra. És cserébe 2 hétig, míg eredmény lett totál ki voltam borulva.

Ha az UH rendben, ne aggódj!!! Ja, egészséges kisfiam lesz, orrcsont volt, nyakiredő 2,0 és 2,2 között, egy házaspár csinálta egyik ezt mérte a másik azt...

Szóval ne aggódj, nem lesz baj!

2014. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 A kérdező kommentje:
Szia! Én már több mint 2 hete kivagyok, és még várnom kell egy csomót ,mert csak 26 án csinálják meg.Nem tudom mért kell így húzni az időt.Az ember idegeit kikésziteni teljesen!
2014. aug. 16. 07:25
 23/66 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam 16 hetes Uh -n.Hát nem győzött meg az orvos,hogy minden rendbe van,nem mert nagyon semmit mondani.Persze mindent megmutogatott,kérdeztem,hogy az adatok megfelelőek-e?Igen.Mondtam neki,hogy nem lettem nyugodtabb ezután az Uh után sem.De kiderült,hogy kislány lesz.
2014. aug. 17. 07:23
 24/66 anonim ***** válasza:

Az jó, ha nem mondott semmit! A 16 hetes UH-n markáns jelei vannak a Down-nak.

Pl: nyakiredő majdnem mindig 3 mm felett, de itt már kóval nagyobb;

ductus venosus fordított áramlása;

Kisújj középső újjperce hiányzik, emiatt nincs meg a kézfej íve;

a beteg babák kevésbé aktívak, nem mozognak;

ált. szív és vagy vese cisztaképződés, tágulat, deformáció stb.

Ezen kívűl még van, de nem vagyok szonográfus, nem tudom. Én elmentem egy olyan UH-oshoz, aki diagnosztikában otthon van, kórházban vizsgál és elmondtam neki mit kellene nézni. Ha megnyugtat, menj el te is ilyenhez, nekem sokat segített, hogy ezek rendben voltak. Akár magánba is mehetsz, de tapasztalt legyen!

2014. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 A kérdező kommentje:
Ezeket nem nézte illyen részleteséggel.Én is olvastam ezeket a jeleket,de nem akartam okos lenni.A 12 hetes Uh controll vizsgálata lett volna ez szerintem .Mondjuk a nyaki redőt most nem nézte.Majd a 20 hetes lesz a genetikai ahol gondolom ezeket nézi.
2014. aug. 17. 11:00
 26/66 anonim ***** válasza:
Az ultrahang sok esetben nem tudja kizárni a Down szindrima lehetőségét, mert nagyon sok megjelenési formája van. Erre egyedül az amnio, chronio, nifty es prenatest képes. Tudom min mész keresztül, én is átmentem rajta. Bízz a babadban, hogy minden rendben lesz, mert jo eséllyel az lesz!
2014. aug. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást ,bízom benne,hogy nem lesz baj.
2014. aug. 17. 15:20
 28/66 A kérdező kommentje:
Hát kedden megtörtént az amino.Nem volt túl kellemes ,de ki lehetett bírni.Pihentem 2 napot utánna,már amennyire ezt pihenésnek lehet mondani,mert egyfolytába jár az agya az embernek.Ezután meg rettegve kell a telefont figyelni,azt sem tudom ,hogy meddig,mert persze jólfelvilágosítottak,hogy mikorra lesz eredmény!.Annyit mondtak,hogy 4 hét múlva telefonáljunk!
2014. aug. 31. 10:35
 29/66 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Remélem nálad nem lesz semmi baj, szorítok hogy így legyen, mert senkinek nem kívánom azt, amin én átmentem. Nekem a kombinált teszt lett rossz betahcg magas, papp-a alacsony, afp 0,75. Az uh jó volt 1,6 mm nyakiredő, és orrcsont is látszott. Szinte hihetetlen de a 20.heti genetikai uh is TÖKÉLETEeS VOLt! a nyakiredő a 20 hetesen 2,5 mm alatt. Se ciszta sem semmi, még a combcsontok sem voltak rövidebbek. Elmentünk egy maszek genetikai uh-ra az is jó lett. Egyedül az amniocentézis muatta ki, hogy down szindrómás a kislányom. Nekem fiaim vannak, és sokat vártunk erre a kislányra, de nem tarthattam meg a 22.héten meg kellett szülnöm. Szörnyű volt! Kívánom neked, hogy minden rendben legyen! Majd írd meg az eredményt!
2014. szept. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 A kérdező kommentje:
Szia ,nagyon sajnálom.Mennyi időre kaptad meg az amino eredményét?
2014. szept. 5. 06:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!