Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek miért nem fog...

Szerintetek miért nem fog inzulinra a dokim? Evés után egyre többször mérek 7-8 közötti értéket. Azt mondja 8 fölé ne menjen. Én úgy tudtam,7 fölött nem jò.

Figyelt kérdés
A HbA1c értékem jò, és a fruktòzamin szintem is. Most vagyok a 30. hét végén.

2014. aug. 9. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szénhidrát diéta kell és kész 175-200g
2014. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Ahhoz hogy inzulin kelljen már elég durván magasan kellene lennie a cukorszintnek.

Szénhidrát diétát be kell tartani és nem lesz gond.

Hidd el,jobb diétázni mint naponta többször szúrkàlni magad.

2014. aug. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Köszönöm a lepontozást főleg úgy hogy nem hülyeséget írtam... nekem is ilyen gondom van 8.6 lett az nem jó de diétával karbantartható.
2014. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Félre értettetek,már 160 g Ch diétàn vagyok 6 hete. Betartom,tudom mit mikor lehet enni,de így is felmegy.Én ùgy tudom, aki többször mér otthon 7 fölött,azt inzulinra fogják.Ahhoz képest az én dokim szerint nem vészes,8-ig ne foglalkozzak vele. Hát nem tudom...még sehol nem olvastam,hogy 8-ig mehetne.
2014. aug. 9. 16:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem anno a korai OGTT,utána a 24 hetes OGTT is a 120 perces cukor 7,1 illetve 7,2 lett.Diétára sem fogtak....
2014. aug. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ha elsőre így irod le akkor nem értjük félre... nem normális keress másik dokit tuti nem jó így....első voltam. Ja Amúgy érdekes nekem azt mondták kevés 160gos diéta azért vagyok annyin amenyit írtam és 2× voltam kórházi egésznapos terhelésen...
2014. aug. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mint látod az előtted szòlò is félreértett,pedig szòba se hozom a terhelésem eredményét.Azt írom,evések után egyre többször mérek...

Azért vannak kevesen 160g-on,mert ha egy ducibb nőt arra fognak,ő éhezni fog. Én viszont a nagyon vékony kategória vagyok,nincs is szükségem sokkal többre.Először 180-on voltam;alig bírtam megenni és fölment ott is a cukrom.Egy ideig jò volt aztán,de most megint romlott.

Elvileg nagyon jò dokinàl vagyok,ezért nem gondoltam eddig a váltásra.

2014. aug. 9. 17:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is terhességi cukros vagyok. Evés után 1 órával 7-ig jó a cukor, ez tuti.

Nálam is előfordul néha-néha, hogy 7 fölött van, főleg reggel, de volt már ebéd vagy vacsora után is, sajnos. Én dietetikushoz járok étkezési naplóval, a főétkezések után kell mérnem és felírni mennyi lett a cukor, mindig átnézi az összes napot. Nem örült a 7 feletti értékeknek, de az inzulinozás szóba sem került soha. Mindig az étrenden próbáltunk variálni, pl. reggelire 30g CH helyett csak 20g-ot egyek, vagy teljesen kiiktatni pár ételt, aztán arra jutottunk, reggel semmiféle pékárut ne egyek -felvitte a cukrom a magas rossttartalmú, teljes kiőrlésű kenyér is, rengeteg félét próbáltam-, azt mondta, akkor ne erőltessük a kenyeret reggel, hanem legyen gyümölcs+1-2 korpovit keksz. Így már rendben van, csak alig várom a tízórait... Az sem mindegy, mikor reggelizik az ember. Minél korábban kell, 7-ig reggelizzek, nekem azt mondta. Próbálkozni kell 7 alatt tartani, kitapasztalni, hogy milyen kajától megy feljebb, mit bírsz és mit nem (én pl. a durumtésztát, krumplit nagyon jól bírom, persze krumplipüré formájában tilos). Akkor is jobb lesz a cukorérték, ha a CH-os kaja mellé minél több húsfélét és zöldséget eszel, ezek segítenek, hogy lassabban szívódjon fel a CH.

Nagyon sokszor van amúgy 7 fölött? És mennyi az a fölötte? Mert ha mondjuk 7.0-7.4 között van (nekem 7.5 fölé azért nem szokott menni) ,az még nem a világ vége, persze törekedni kell, hogy ne legyen ennyi se. 1-2 tizedet amúgy a vércukormérő is lehet felfelé pontatlan a vénás vérvételhez képest.

Engem is küldött a dietetikus vérvételre, 2x is, néztek nekem is fruktózamint, HbA1c-t, és pillanatnyi vércukrot. Minden eredmény jó lett.

Nekem azt mondta a nőgyógyász, mert rákérdeztem, hogy az inzulinozás akkor van, ha tartósan, mindig magasak a cukrok, és nem 7 fölötti, hanem 8,9,10-es értékek. Szóval nem azzal kezdik, hogy na akkor inzulinozd magad. Csak ha nem lesz sehogy sem javulás a diétától.

A terhesség vége felé, úgy a 35. héttől pedig általában javulnak a cukor értékek, mert akkor már öregszik a méhlepény és nem olyan intenzíven termeli azokat a hormonokat, amik gátolják az inzulin hatását.

2014. aug. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ducibb kismama voltam, 73-74kg körül voltam, mikor diétára fogtak. A 150-es vált be, később engedték a magasabbat is (180), de akkor megugrottak az értékeim. Nem igazán izgatott a dolog, mert nagy különbséget nem jelentett az étkezésben, de az értékeimben igen. Ne akarj inzulinos lenni.
2014. aug. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az utolsó előtti kifejezetten megnyugtatott,mert hasonló a helyzet.

Eddig 3-4x volt max 8. Ha 7 fölé megy,átlagba 7,5-ig.Naponta 1x ebbe sajnos belecsúszok,ha átlagot nézünk.

Az előző vérvételnél kipróbáltam a mérőm,nekem sajnos alámér 0,5-tel,az eredményeimre ezt már mindig rászámolom.

A Norbi rozsos veknit próbáltad már?Nekem csak az nem viszi fel reggel,az összes többi teljes kiőrlésű cucc igen.A korpovit keksz is.

Nektek is befolyásolja az értéket az időjàràs? Nekem nagyon durván. Hiába eszem ugyanazt szinte reggel,egyik nap teljesen jò,másik nap 7,2.

Engem 150 Ch-ra sajnos már nem engednek,mivel a BMI-m szerint így is alultáplált kategòria vagyok.

Amúgy az én elosztásom 15-25-50-20-30-20 Ch.

Ja és napi 6x kell mérnem.

Nem akarok inzulint,Isten ments,csak a kisbabám féltem.Akkor inkább bököm magam.

Remélem terhesség után rendbe jön a cukrom, mert amiòta nem ehetek édességet,másra se vàgyom. Első utam egy cukrászda lesz. :-D

2014. aug. 10. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!