Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esélye egy vízfejű...

Mennyi az esélye egy vízfejű babának az életben maradáshoz?

Figyelt kérdés
Milyen következményekkel járhat mindez?
2010. jan. 14. 21:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 33. terhességi héten mutatta ki az ultrahang,előtte a 28. heti ultrahangon a koponya teljesen ép volt.NE KESEREDJ EL,mondom ezt azért mert tudom mit érzel. Most is könnybe lábad a szemem, ha azokra az időkre gondolok,de nekem már csak örömkönnyeim vannak. Annyi mindent tudnék mesélni.
2010. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is mindenkinek köszönöm az aggódást!Ma levették a vért (TORCH).Kedden megyünk genetikushoz,remélem akkor már többet tudok.

Mert ez a bizonytalanság..:(

Az utolsó két hozzászólónak üzenem,hogy nagyon sokat segítenének,ha írnának a történetükről.

Már a terhesség topicban is írtam tegnap(SOS Nagyon rámijjesztettek..),ott részletesebb,hogy mi történt velünk.

2010. jan. 15. 22:04
 13/76 anonim ***** válasza:
100%
Olavastam a másik kérdésedre a válaszokat, én is Dunántúli vagyok és Pécsen szültem, de 150 km-rel messzebb lakom. Az én uh eredményem a 33. héten ennél lényegesen rosszabb volt.Nálunk megvárták a betöltött 36. hetet és megindították a szülést.Egyébként az utolsó két hozzászólás az enyém.Este még írok,előkeresem a uh eredményemet.
2010. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőből lemeradt:Az én szülésemnél egy orvosi team működött együtt,ahol jelen volt egy idegsebész is(aki 4 hetesen megműtötte a kislányomat).A magzati korban kialakult agykamratágulat nem biztos,hogy agykárosodással együtt jár,mivel a koponya nem csontosodott.De "sajnos" a tágulat nem fog eltünni a szülésig,de mutathat olyan regressziot ami nem indokolja a műtétet. Este leírom a mi uh paramétereinket.
2010. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm,hogy válaszoltál.

Szóval akkor neked van az 5 éves,okos és szép kislányod?:)

Megkérdezhetem,hogy a shunt-ön kívül van valami problémája?


Egyébként mi kisfiút várunk,Salamont! Márc.19-én érkezne hivatalosan..de valószínű ő is előbb fog érkezni.


Várom a válaszodat.Már az is nagy segítség,hogy valami tényleg átérzi min megyek keresztül..:(

2010. jan. 16. 21:11
 16/76 A kérdező kommentje:
Bocsi...úgy akartam írni,hogy Valaki átérzi...
2010. jan. 16. 21:12
 17/76 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen + van még egy baloldali ajak- fogléc- és szájpadhasadéka is a kislányomnak.Egyébként ez derült ki először és akkor még nem volt semmi a koponyával(ez volt a 28. héten). Majd a következő uh-on(33.hét)derült ki az agykamratágulat. Most olvasom a zárójelentésünket egy-két megjegyzés belőle,mert amúgy 8 oldalas:Mindkét oldalon igen nagyfokú kamratágulat:elülső szarv tágassága 20.5mm, temporális szarv l.s.17.8mm. III. kamra is tág 22x19mm-es.IV. agykamra tágassága,helyzete normális. Centrálisan az agyköpeny szélessége átlagban 1 cm-es.

Úgy gondolom egy orvosnak nincs joga olyat mondani,hogy 100%-ban lesz valami baja ennek a babának. Az én kislányom 5és fél éves 2 és fél éve lovagolni jár,2évesen ismerte a betüket és a számokat 18 hónaposan beszélt és van egy ajak és szájpadhasadéka is.

2010. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi még azt leírom,hogy az átlagnál többet járunk(tunk)orvoshoz, mivel rendszeres ellenőrzésre van szükség és minden alkalommal Pécsre megyünk.Visszajárunk a szülészetre is és a leggszebb,hogy csak páran ismernek fel minket(ha bemutatkozunk)úgyhogy semmi sem látszik a kezdeti nehézségekből.Tényleg ne aggódj!
2010. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy nektek "jól" alakult. :)

És az hogy shunt van neki beültetve,az pontosan mit jelent,mivel jár?


Nekem csak ennyi van az uh-s papíromon:

OK hátsó szarvában a liquortér: 23x8 mm

Cisterna magna területén min. liquortöbblet

Szabályos kisagy. CSP ábrázolódik. (30+6 hetesen)

Hááát,én ebből sokat nem értek..

2010. jan. 16. 22:44
 20/76 anonim ***** válasza:
Na még annyi: ha úgy gondolod egy privát-emailen keresztül felvehetjük a kapcsolatot és megpróbálok egy kis lelket önteni beléd, mert az a baba nemcsak azt érzi, hogy mennyien szorítanak értetek,hanem azt is,hogy te a padlón vagy.Egyébként az első babátok?
2010. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!