Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esélye egy vízfejű...

Mennyi az esélye egy vízfejű babának az életben maradáshoz?

Figyelt kérdés
Milyen következményekkel járhat mindez?
2010. jan. 14. 21:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 A kérdező kommentje:

Igen,az első babánk.Másfél éves próbálkozás után sikerült megfogannia.

Én egyébként 27 , a párom 32 éves.Mindkettőnk családjánál az első várva-várt unoka...

Csütörtök óta csak sírok..egyszerűen még mindig nemtudom elhinni.Ma reggel is azt hittem,ez csak egy rossz álom..de aztán jött a felismerés,a valóság...:(

2010. jan. 16. 22:48
 22/76 A kérdező kommentje:

Ja,és valószínű,hogy minderről a toxoplasma fertőzés tehet...A terhesség elején vizsgáltak,akkor még negatív voltam,nem estem át rajta.

A decemberi vizsgálatok szerint viszont nagy a valószínűsége,hogy jelenleg is fennálló fertőzésem van...:(

2010. jan. 16. 22:51
 23/76 anonim ***** válasza:
100%
A shunt beültetés egy műtét:egy kis csövet ültetnek a koponyába ami a hasüregbe vezeti a felesleges agyvizet.A mi idegsebészünk anno azt mondta:" ezt a műtétet a portás is eltudja végezni".Az előzőekben azt hiszem, hogy 4 hetes kort írtam amikor megműtötték,de pontosa 15 napos életkorban ültették be. Addig 5 majd 10 napos életkorban CT-t csináltak és figyelemmel kisérték a változást!Nálunk progredált(azaz nőtt) a kamratágulat a két CT felvétel között is és ezért döntöttek a műtét mellett.
2010. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 A kérdező kommentje:
Értem.És ez most már mindig bent kell,hogy legyen?Ha valakinek egyszer beültetnek egy ilyen shunt-öt,akkor az már folyamatosan bent kell,hogy legyen?
2010. jan. 16. 23:03
 25/76 A kérdező kommentje:
És ha nem nő a kamratágulat,akkor lehet nem is kell műteni??
2010. jan. 16. 23:07
 26/76 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így volt:első gyerek én 24 a férjem 27 éves (5 évvel ezelőtt)a családban az első unoka aki azóta a család "elkényeztetett" kismajma,mindenkit levesz a lábáról...

Tényleg egy fertőzés okozza,nálam is felmerült hogy a toxoplasma miatt alakult ki,de én már előtte átestem a fertőzésen(egyébként volt egy macskánk ami terjeszti ezt a fertőzést,de nem lakásban tartottuk.)

2010. jan. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig adott egyéntől függ,hogy kinek mikor kell cserélni,ha kell egyátalán.Van aki kinövi anélkül,hogy hozzányulnának. Nem is biztos,hogy műtétre lesz szüksége.Látod nálunk igen nagyfokú kamratágulatról beszélünk.
2010. jan. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 A kérdező kommentje:

Ami nálunk van,az mekkora mértékűnek számít?

Egyébként ha még mindig megvan a fertőzés,szerinted nem kellene gyógyszert szednem rá?Mert a doki még csak nem is említette...

2010. jan. 16. 23:16
 29/76 anonim ***** válasza:
100%
SAJNOS nem vagyok orvos,de a mi 8 oldalas zárójelentésünkhöz képest nem tűnik olyan mértékünek az elváltozás mint a milyénk.Pontosabb meghatározást úgyis csak a szülés után tudnak adni amikor a babát vizsgálják meg.Nem tudom,hogy kell-e gyógyszert szedned,de én keresnék egy olyan orvost aki meghallgat és segít a bajomon.Még semmi sincs későn. A győri kórházban van újszülött intenzív centrum? Az én orvosom (nem volt fogadott)saját maga hívta fel az idegsebészt,gyereksebészt és beszélték meg a konzíliumot,hogy ki mikor mit csinál, Idegsebészeti döntésre(aki egyébként bent volt az uh vizsgálaton is)indították meg a szülést betöltött 36. héten és nem előbb.
2010. jan. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 A kérdező kommentje:

Kedden megyek genetikushoz,aztán majd annak függvényében lépek,hogy mit mond.

De semmiképp nem hagyom a dolgot,megpróbálok minél több mindennek utána járni.

Nekem sincs fogadott orvosom,de hát akihez járok...arra mindent lehet mondani,csak jót nem...!

És két hét múlva lesz uh megint.

2010. jan. 16. 23:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!