Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent? 17 hetes ultrahang...

Mit jelent? 17 hetes ultrahangon:IKREK B magzatnál négyüregű magzati szív, tágult jobb szívfél, szív körül 2 mm rétegben folyadékgyülem?

Figyelt kérdés

17 hetes ikerterhes kismama vagyok. Hétfőn a genetikai ultrahangon a kisfiam szívére a következő diagnózist írták: B magzatnál négyüregű magzati szív, tágult jobb szívfél, szív körül 2 mm rétegben folyadékgyülem. A másik magzat kislány. Őt teljesen rendben találták. Van már egy egészséges 7 éves lányom. A két magzat összes mért értéke teljesen egyforma. Eddig minden mérésen egyformák voltak.

A 12 hetes uh-on megállapították az orrcsont jelenlétét és a Nucha 2,0 mm volt a kislánynak 1,9 mm.


A kérdésem az lenne, hogy ez mire utalhat, van e esély arra, hogy ez pozitív irányban változik, vagy nagyon súlyos?

Teljesen kétségbe vagyunk esve.


Aki tud, nyugtasson meg, hogy nem kell feltétlenül a legrosszabbra gondolni. Az uh annyit mondott a szonográfus doktornő, hogy nem olyan súlyos a baj, de a másik orvos nagyon megijesztett, hogy elképzelhető a terhességmegszakítás, de a teljesen egészséges kislányommal mi lesz? Őt sem akarom elveszíteni!


Nagyon várom a hasonló cipőben járó kismamikat!


Azt sem tudom mit jelent ez, mert sehol nem találtam meg. Mindenhol latinul vannak a szívproblémák, és nem tudom melyikbe illik ez!



#jobb szívfél tágulat #szív körül folyadék #peri-kardinális folyadék
2014. aug. 20. 10:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

7-es!

A jobb szívfél tágulatuk is eltűnt?

2014. aug. 20. 11:39
 12/17 anonim ***** válasza:

látom nem nagyon találtál csak latinul infot. akkor kicsit egyszerűbben megpróbálom leírni. Sajnos nagyon ritka esetben jó a nucha érték és csak később derül ki, hogy a szívvel gond van. és sajnos ez a Down-os babákra jellemző. a pericardialis folyadékgyülem nem olyan sok,de remélem nem fog nőni, mert akkor nyomni fogja a szívet és nem tud rendesen pumpálni. A tágult jobb szívfél a kisvérkör keringési gondjára utal. A folyadékgyülem a rossz kisvérköri keringés miatt is kialakulhatott.

Hajdú Dr. nő kiváló,remélem minden rendben lesz a babáiddal. nagyon drukkolok.

2014. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hajdú drnő én is jókat hallottam. Próbálj meg magánban kérni időpontot, hátha hamarabb tudtok menni szívultrahangra. Amíg ő nem nézte meg a babákat, addig próbálj meg pozitívan gondolkodni. Szorítok h minden rendben legyen.
2014. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az országos kardiológiai intézetben végeznek magzati szívultrahangot!

HOZZÁÉRTŐ spec. orvosok vizsgálnak!

Beutaló kell a nőgyógyásztól és kb. ennyi. Kérj időpontot és utána intézd a beutalót.


Én a helyedben több orvoshoz elmennék....


Drukkolok, hogy minden rendben legyen a picikkel!

2014. aug. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Keddre kaptunk időpontot a magánklinikára Prof. Kádár Krisztinához. Ő megnézi most. Remélem megnyugtat. Utána 9-én pedig Dr. Hajdú Júliához, majd 11-én vissza a magzatvíz eredményéért.


Annyira izgulok! Legalább lenne egy pozitív példa, de semmi! Féltem a kicsiket!

2014. aug. 24. 13:41
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia! Mi történt veletek azóta?
2014. szept. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi történt veletek?Nálunk is találtak folyadék gyülemet,a szívkörül,és mellkasfalánál.Hát nagyon aggódok,teljesen elvagyok keseredve.Jövőhéten megyünk kontrollra.
2014. okt. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!