Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mi a jobb? Ha egy...

Szerintetek mi a jobb? Ha egy kismama, aki már 11 éve napi másfél dobozzal szív hirtelen teljesen abbahagyja a cigizést, vagy még elszív napi 1-2-3 szállal, hogy a nikotinhiány miatt ne lépjen fel nagyon nagy mértékű stressz?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy ez a kismama testileg és lelkileg is függő, 13 éves kora óta cigizik és éppen 24 éves, nagyon szorongó, stresszes típus. Mi lenne a jobb a babának? Az, ha napi 1-3 szál ciginek teszik ki, vagy állandó, hatalmas stressznek a nikotinhiány miatt?
2014. jan. 8. 20:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
nem egy nöt ismerek aki rögtön lerakta, egyik 35 év után. és kb napi 1-1,5 dobozzal szivott. Csak akaraterö kérdése, ö sokat várt a babára igy meg is becsülte nem akart kockáztatni semmit.
2014. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Bocs 25 évet akartam irni nem 35-öt:)
2014. jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj mentséget,hogy cigizhess nyugodt lelkiismerettel. Én is kb.ilyen dohányos voltam,de megálltam,hogy nem gyújtouam rá. Még szoptatás alatt sem. Persze kár volt visszaszokni,ez már az én gyengeségem!:-(

Igyál teákat,meditálj,nasizz sok gyümit,nekem ezek segítettek és sokat nézegettem az UH képet:-) Ezzel tudatosítottam magamban,hogy annak a picurnak igenis sokat ártok a füstöléssel!


Ha nem te vagy a kismama,akkor segíts neki tanácsokkal. Nem lehetetlen letenni a cigit,hidd el! Nyilván nem azt mondom,hogy pár szál cigivel halálra van ítélve a pici,de sok lehetséges betegséget,kockázatot el lehet kerülni ha nem dohányzik a kismama!

2014. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a jobb, ha azonnal leteszi!

Azzal, hogy úgy kevésbé ártanak, ha 1-3 szálat elszívnak, mert akkor a stressz így meg úgy..., csak azok álltatják magukat, akik nem bírják letenni. De egyébként mese habbal.

2014. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Dohányoztam kb 15 éves koromtól, 27ig...Babás lettem, sajnos azt hiszem csak olyan 7-8 hetesen hagytam abba a dohányzást, nem vagyok rá büszke de ez van! Tudom milyen a stressz azt elhiheted, pánik rohamokkal kezeltek! Nem jó fél szál cigi sem. Én sem egyből raktam le, mint írtam már vagy is még babásan is dohányoztam, de nem viselt meg, azt hittem brutálisabb lesz! Nem a nikotin hiány miatt voltam fezsült, hanem azért mert rá akartam gyújtani amit ugye nem lehetett, nah persze ezzel saját magam idegesítettem fel feleslegesen...Nekem a fokozatosság segített, nem leraktam és kész, hanem szép "lassan"...Ideges voltam rá gyújtottam, aztán ugyan olyan ideges maradtam, szal így bele gondolva szart se ért :D csak szereti ugye az ember, amire ezt felfogtam már nem gyújtottam rá :D Ehhez kellet idő, nem h, a nikotin kiürüljön, mert ugye eleve ezért gyújt rá az ember olyan sűrűn, mert ez olyan gyorsan is ürül ki a szervezetből. Jah, nem dohányozom és pánik rohamom nem is volt egyszer sem, előtte meg sűrűn....
2014. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Még csak tervezzük. Elég furcsa lesz majd. A párom is cigizik, nem tudom hogyan fogom kibírni. Naiv 13 évesként azt gondoltam, hogy majd a fogamzásgátló miatt leszokok. Persze. Aztán úgy voltam vele, hogy majd a terhesség motivál rá. Hát... Nem tudom. 1 nap után is iszonyú stresszes vagyok cigi nélkül, lehet beruházok egy elektromos cigire, ha nagyon nem bírom már. Szerintetek az jó lenne?
2014. jan. 8. 20:32
 7/24 anonim ***** válasza:
Előző vagyok :) Próbáld meg az e cigit, de nekem semmit sem ért :D Fölösleges pénz kidobás volt, de tényleg magamból indulok ki! Tapasz, cukorka rágó, semmi sem segített. Nekem ez az egy vált be a terhesség :) :D Nem tudtam elképzelni h, abba tudom hagyni a dohányzást, tényleg többet költöttem arra h, abba hagyjam, mint amit elszívtam :D de sikerült...Nálam, "könnyebb" volt a leszokás, mivel a családban csak én voltam a fekete bárány már (előtte a férjem is, de leszokott) , senki sem dohányzott, rajtam kívül...De menni fog, más érzéseid lesznek ha a baba ott lesz a pocidban :) Nehéz ezt elmondani vagy elképzelni de tényleg így lesz! Ha végképp nem megy, menj el tüdő gondozóba ott írnak neked gyógyszert, vényköteles, tényleg orvosi felügyelet mellett szoktatnak le :) Én is itt tartottam h, kiváltom nem olcsó, ez tartott vissza csak közben terhes lettem, eddig már nem jutottam el! (Azért gondolom h, jó a gyógyszer, mert apu ezzel szokott le, előttem egy bő fél évvel)
2014. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

hát hogy lehet kérdés,hogy a nikotin, ami méreg jót tesz-e a magzatnak?

amúgy átmegy a méhlepényen, és problémát okoz a fejlődésben, alacsony súllyal születhet pl. a baba, mert a lepény keringésének nem tesz jót, de amúgy meg koraszülést is okozhat, mivel az idegi pályák hamarabb épülnek ki a kelleténél... (ezek bizonyított kövekezmények)

szóval egy szálat se várandósság alatt.

szoptatás alatt meg a kisbabánál HASFÁJÁST, MÉRGEZÉST, HÁNYÁST okozhat a cigi.

idejében le kell szokni.


ha akarod, mesélek neked szóban is.


én 18 éves korom óta cigiztem, 35 évesen estem teherbe. a fél doboz narancssárga pallmall megvolt, de bizony bulizás alkalmával a kettő doboz is. függő voltam a javából, ha nem volt itthon tartalék cigi, akkor már feszültem, mint az íj :)


megtudtam, hogy terhes vagyok - megcsináltam délután 5-kor a tesztet, és azóta se gyújtottam rá. 8 hónapos a babám most.


egy percig sem éreztem nehéznek azt, hogy nem gyújthatok rá. 5 hónapig nem is hiányzott, akkor jutott először eszembe, hogy úgy rágyújtanék, de csak ötlet volt, a vágyakozás nem is volt igazi, mert sunyiba tudtam volna cigizni (párom dohányzik, van itthon cigi)


nem fog hiányozni, egyszerűen nem kell rágyújtani. fel kell fogni a cigi súlyát.


amúgy szerintem én rá fogok még gyújtani, mert legbelül dohányosnak érzem magam. de még ez odébb van, a gyerek 2 éves koráig szoptatnék, ezért nem fogok cigizni.


ja, stresszelni egyáltalán nem stresszel sz a cigi miatt. ez bizonyított, nem a cigi hiánya miatt stresszelsz, hanem amiatt, hogy arra gondolsz, hogy fog hiányozni a cigi, és máris "sajnálod" magad, máris pánikolsz.


pedig nem hiányzik. csak kell egy nyomósabb ok, mint a saját egészséged - a gyermeked egészsége.

2014. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Apukám ilyen e cigit vagy szivart használ, neki bevált, néha rágyújt egy szivarra, de azzal jobban bírja, így szerintem megpróbálom azt, és úgy is motiválni fog a terhesség is, vagy a párom fog behisztizni, ha rágyújtok.
2014. jan. 8. 20:46
 10/24 anonim ***** válasza:

Szia!

én dohányoztam nem tervezett baba de ahogy megtudtam hogy ő van onnantol kezdve eszembe se jutott a cigi!

2014. jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!