Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mit használ vagy használt...

Ki mit használ vagy használt a terhességi csíkok megelőzésére?

Figyelt kérdés
Mikortól kell elkezdeni kenni? Hol lehet beszerezni? Mennyibe kerül?
2014. aug. 21. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Amint kezd nőlni a pocakod egyből kell kenni!

Tök mindegy mivel mert ha olyan a bőröd, és hajlamos vagy rá hogy nagyon repedjen akkor igy is ugy is fog teljesen mindegy mivel kened ,és sima Nivea testápolóval kenem ,de nekem ez a 3.terhességem tehát nem kell mesélnem milyen a pocakom!!

Amugy azért is kell kenni mert amikor nől és reped viszket nekem inkább ez a bajom!!

Van egy barinőm akinek nem hiszed el 3 gyereket szült szintén és egyetlen egy csíkja nincs ,kívánom hogy te is lyen fajta legyél!

hanyadik babád?

Szép estét üdv egy 31 heteske

2014. aug. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy csíkos leszel-e, nagyrészt a genetikán múlik. És az sem jelent semmit, hogy kamaszkorodban, vagy nagy fogyás/hízás alkalmával csíkos lettél-e. Tapasztalat.


A harmadik babámmal vagyok mindenórás. Eddig egyetlen csík sincs a hasamon - igaz, nem is volt soha hatalmas pocakom. Az első terhesség 17. hetében repedt ki mindkét cicimen a bőr amolyan napocska-alakban, ezen kívül más nem történt.


Sima olivaolajjal kenem magam, ha viszket, húzódik a bőr. Néha sheavajas dm-es testápolót, ha éppen a fürdőszobában jut eszembe. Nem rendszeresen, csak ha szükségét érzem. Az első babával egy időben borzasztóan viszketett a hasam, akkor a Neutrogena extra száraz bőrre való piros kupakos kézkrémével kentem naponta sokszor, pár hétig, az volt az egyetlen ami csillapította a viszketést. Aztán ez elmúlt.


Szóval én nem hiszek a méregdrága stria-ellenes csodakencékben.

2014. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én dm sajat markajat vettem olajat !hat lettek csikjaim de nem brutal csikok ,pedig estenkent gondosan kenem!ha csak ennyi marad akkor nem panaszkodom 35+4HKM
2014. aug. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves 2.válaszoló hol fogsz szülni ,irigyellek hogy már ott tartasz!!
2014. aug. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Terv szerint itthon szülök majd. :) Amúgy Zala megye. Már nagyon várom. :)
2014. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ivilicious ***** válasza:
nekem alapból voltak csíkjaim a növéstől, aztán a terhesség kezdetétől kentem folyamatosan, őrülten, mindenféle olajjal, krémmel, testvajjal, ami rávaló, napi kétszer,háromszor! örültem is,hogy sokáig csak maximum a régi csíkok feszültek ki...aztán repedtem tovább..kenhettem én akármivel...genetika :(((
2014. aug. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom, hogy nem a kenegetésen múlik, én kamaszkoromban állandóan testápoltam, ehhez képest a két csípőm úgy néz ki, mint egy zebráé. Anyukámnak hatalmas pocakja volt terhesen, soha nem kente magát, nincs egy csíkja sem. Én most 6 hónapos vagyok, elég nagy a hasam már most is, egyelőre azonban csíktalan, és szándékosan nem kenem semmivel. Inkább próbálok sok folyadékot inni, sok gyümölcsöt/zöldséget enni.
2014. aug. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a legfontosabb, hogy olajalapú krém legyen, vagy olajos, vagy olaj(Németo-ban kezdtem a terhesgondozást az összes kismamma újság ezzel van tele)


én hajlamos vagyok ráa kamszkoihirtelen növéstől mindkét combom kívül, belül stirás


a Hélia D-nek használtam valami testápolóját

konkrétan ezt:

[link]

(mert az volt itthon) 38.héten szültem, egy hajszálnyi stirám sincs

(habár azt mondják nagyon az utolsó héten reped szét az egész has, lehet a 39. héten már nem így néztem volna ki)

2014. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

DM sajátmárkás olaja

Még egy striám sincs, bár még csak 30 hetes vagyok. nem is kenem minden nap, de azért kb. heti kétszer igen, hogy ne viszkedjen a bőröm. Anyukámnak két terhesség után is csak egyetlen egy darab striája lett, szóval ez genetika. A barátnőm mindennel, szinte már kutyakakival is kenegette már az elejétől, de akkor is teljesen kirepedezett. mondta, hogy az ő anyukája is nagyon striás lett.

2014. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!