Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban elítélendő, ha a...

Valóban elítélendő, ha a terhességet végigdolgozom?

Figyelt kérdés

Sajnos/nem sajnos egy vállalat igazgató-helyettese vagyok külföldön, ahol szülés előtt egy hét, szülés után nyolc hét szabadság van. Mint vezető beosztású, amúgy is muszáj dolgoznom. Anyósom szerint emiatt egy karrierista "nőszemély" vagyok, aki senkivel nem foglalkozik, csak magával. Tényleg ekkora gond az, ha dolgozok?

Amúgy is aktív kismama vagyok, tornázok, de a munkám semmiféle fizikai terheléssel nem jár.

Félek, hogy anyósom elszédíti a férjem is. :(


2014. aug. 21. 22:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hol jársz a terhességben, de gondolom, még az elején, közepén.

Te döntöd el, hogy mennyit bírsz, a fontos az, hogy felismerd, mikor jön el a pillanat, hogy már nem megy a munka.

Tudom, közhelyesen hangzik, de munkája sok lehet az embernek, de ezt a gyereket csak egyszer hordhatod ki és szülheted meg. Ha te jól érzed magad, az orvosod sem látja akadályát, dolgozz. Egyébként a vége szokott a húzós lenni, kb. 8 hónap körül, amikor már semmi se jó. Se ülni, se menni, átmész "kismama-buddhába", jön a fészekrakó ösztön, és lehet, hogy a most álommelót gyűlölni fogod. :)

A 8 hét iszonyú kevés. Nem tudnám elképzelni, hogy az alig két hónapos kisbabámat egész napra másnak adjam. Na, ott lőnének az én munkámnak, mert folyton a bébiszittyót hívogatnám, folyton a gyerek körül járna a gondolatom.

Egyébként tényleg érdekes, hogy az agyonajnározott "külföld", meg WHO ajánlás...és ott nem adnak lehetőséget a hosszú szoptatásra.

2014. aug. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
saját vállalkozásban utolsó pillanatig dolgoztam. Azon kívül, hogy néha furán néztek rám az emberek, hogy hogy bírom, meg miért, senki nem volt elítélő. Nekem nem ártott, a babának sem. Legalább lefoglaltam magam és nem volt időm parázni
2014. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a babával nem szülés előtt kell foglalkozni, addig teljesen jó helye van bent... Én is dolgoztam majdnem végig, végig dolgoztam volna, ha nem kerültem volna kórházba 34 hetesen.

Viszont a 8 hetet nagyon kevésnek találnám. Igen, megoldják. De - most le leszek pontozva - társadalmi szinten vannak következmények. Felnőtt egy-két teljesen kötődésmentes generáció. Nem csak etetni kell egy gyereket. Én megőrültem volna, ha nem láttam volna pl. mikor először sikerült egy tárgyat megfognia, átfordulnia, felállnia (azt nem láttam, pedig csak pár percig nem voltam vele), vagy ha nem velem tette volna meg az első lépéseit. Ezeket az időket semmi nem hozza vissza. Nem élünk nagylábon egyébként, de meg akartuk oldani, hogy itthon lehessek, így - eddig - meg is oldottuk.

Ezzel nincs gondja anyósodnak?

De mindenki el tudja dönteni, hogy mi a fontosabb számára, nem kötelező úgy gondolkodni, mint én. Ha nektek jó úgy, akkor úgyis megoldjátok majd.

2014. aug. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
60%
Az emberek könnyen ítélkeznek és szólnak meg mást. Ha meg hamar elmennél táppénzre, akkor meg az lenne a baj sokak szemébe. Nem lehet mindenkinek megfelelni és nem is kell, úgy gondolom. Minden kismama érzi, hogy mennyit bír. Ha nagyon megerőltetőnek érzed később, akkor ne kockáztass, hisz a baba épsége és egészsége a legfontosabb. Szerintem úgyis érezni fogod, mennyi az amit bírsz, ha pedig már nagyon megerőltetőnek érzed, akkor tényleg menj táppénzre. Mindenkinek más a terhessége, nem vagyunk egyformák. Orvos véleményét is kikérheted. A szülés utáni 8 hét tényleg nagyon nagyon kevés. És itt nem csupán a szoptatásról van szó, hanem a kötődésről is. nem tudom elképzelni, milyen lenne, ha 8. hét után másra kellene bíznom a pici babámat. És igen, lehet azt mondani, hogy Magyarországon el vannak "kényeztetve" az anyukák, hogy sokkal tovább maradhatnak otthon, de ezt helyesnek látom. Az anya gyermek közötti kapcsolat, kötődés nagyon fontos és nem hiszem hogy az az egészséges, hogy 8 hét után otthon hagyjuk másra a babánkat. Szóval én is ezt a 8 hetet tartom rettentően kevésnek és igen, örülök, hogy Magyarországon ez máshogy működik! Nem hiszem, hogy aki otthon marad a babájával, az egész nap a lábát lógatná!
2014. aug. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is végigdolgoztam, de 8 hét alatt szinte még meg se ismered a kismanódat. Most fél éves a picilányom és napról napra ámulok hogy miket csinál. A szívem szakadna meg ha nem láthatnám...pedig nagyon jó helyről jöttem el de 2 éves koráig biztos vissza nem megyek.
2014. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!