Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban elítélendő, ha a...

Valóban elítélendő, ha a terhességet végigdolgozom?

Figyelt kérdés

Sajnos/nem sajnos egy vállalat igazgató-helyettese vagyok külföldön, ahol szülés előtt egy hét, szülés után nyolc hét szabadság van. Mint vezető beosztású, amúgy is muszáj dolgoznom. Anyósom szerint emiatt egy karrierista "nőszemély" vagyok, aki senkivel nem foglalkozik, csak magával. Tényleg ekkora gond az, ha dolgozok?

Amúgy is aktív kismama vagyok, tornázok, de a munkám semmiféle fizikai terheléssel nem jár.

Félek, hogy anyósom elszédíti a férjem is. :(


2014. aug. 21. 22:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
hat nezd, most lehetne azon gondolkodni, h ez jo v nem jo es igaza van-e az anyosnak v sem.... de ahogy igy a kerdesedet elnezem, neked tulajdonkeppen nincs mas valasztasod, fugfetlenul attol, h ki mit szol ehhez
2014. aug. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy ha ott ahol éltek ennyi szülési szabadág jár és nincs választási lehetőség, akkor min csodálkozik az anyósod és miről tudná meggyőzni a férjed?
2014. aug. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Van választási lehetőség: bemegyek az orvoshoz és kiíratom magam, vagy feladom a munkám, amiért annyit küzdöttem. Anyósom nyilván utóbbit szeretné. Arról tudná meggyőzni a férjem, hogy otthon a lábamat lógatni jobb lenne. :)
2014. aug. 21. 22:33
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod, hogy Magyarországon 3 évre ott lehet hagyni egy vezető pozíciót? Nyilván nem. Sok anyukát egyáltalán nem vesznek vissza a munkahelyére. Én azzal, hogy úgy döntöttem a gyerekem fontosabb, mint a munkám sokat estem vissza a ranglétrán, de én így döntöttem és nem bántam meg. Pénzben is csak az első 5 és fél hónap jó. Utána a gyerek 2 éves koráig jár max. 100 eFt, ami pl. az én fizetésemnek a töredéke, a 3. évben pedig 25 eFt. Úgy tudok itthon maradni a gyerekemmel, hogy a férjem eltart minket addig.
2014. aug. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
54%
tulajdonkeppen tenyleg karrierista tipus vagy, ahogy anyosod mondja. csak igazabol ez a re dolgod neg a ferjede... es a babae. nektek kell kozisen kialakitani egy olyan eletet, ami mindenkit boldogga tesz. ha meg azert foglalkoztat, h mit tart rolad anyos, mert ugy erzed, h azert van benne vmi, akkor meg neked kell ezen elgondolkodni anyostol fuggetlenul
2014. aug. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, nem írtad, hogy hol élsz, de gondolom nem beprotezsáltak abba a zsíros vezetői, igazgató helyettesi állásba, mert ha protekció(apuci,anyuci, nagybácsi, stb.) jóvoltából vagy ott, akkor mondanám, hogy hagy ott és a protektorod majd ha a gyerekcécó lezajlott, szerez másikat, ha kellően messzire ér a keze...


Mivel - ha jól értem- te ezért küzdöttél, és nem az a típusú anya vagy, aki - mint a nővérem- alig várta, hogy lebabázhasson és azóta csak neki él, a férje meg dögöljön meg a lélekölő rabszolgamunkában, izzadjon, üsse a vasat tiszta erőből a gyárban, 12 órában a 42 fokban. Szóval menj vissza, de mindig legyen elegendő tej otthon, amikor meg megjössz munkából - túlórát egyelőre ne vállalj, kérd, hogy értsék meg, még szoptatsz, anyai dolgaid vannak, a 12 óra nem fér bele(meg semmilyen túlóra), így vállalod, amit meg így nem tudsz, azt max. otthon, ha lehet otthonról is dolgozni.(Legtöbb helyen van remote desktop, távoli asztal elérhetőség, gondolom, ha te vagy a dirihelyettes, akkor vagy tudod ezeket az adatokat, vagy ki tudod kérni a cég informatikusától.)


S egy súlyos, vaskos kijelentés a végére:

Ha a férjedet képes megbolondítani az anyósod(az ő anyja), akkor nem volt szerelmes(nem szeret) beléd. Vagy ha volt is, már nem az. Szerintem.

2014. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%

Igen borzasztóan elítélendő! Minden olyan, amit az anyósod máshogy csinálna, mint ahogy te, az minden-minden főbenjáró vétség és súlyosan elítélendő! Ha veszélyeztetett terhesként otthon feküdnél hónapokig, akkor meg hisztis lennél, és az lenne elítélendő!

Még szerencse, hogy egy embernek csak egy anyósa van...

Én őszintén szólva irigyellek, nem vagyok vezető beosztásban, de szerettem volna jól viselni a terhességet és végigdolgozni, de sajnos nem úgy jött össze.

Ennél egyébként sokkal nagyobb problémának gondolom a 8 hetes szülési szabadságot, pontosan tudom, hogy ezt manapság nem divatos hangoztatni, meg hogy külföldön másképp van, de az senkit nem érdekel odakint, hogy a gyereknek mi a jó?

Én biztos becsavarodnék, ha nem lehetnék otthon a gyerekemmel legalább egy évet, de inkább többet. Nehogy félreérts, ezt sem tartom elítélendőnek, csak nem értem, hogy külföldön erre miért nem figyelnek oda jobban.

Egyébként minden elismerésem, és csak azzal foglalkozz, ami szerinted a helyes.

2014. aug. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond.
2014. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
77%

Ugyanez a helyzet, mint 14-nél. Teljesen egyetértek vele. Mi is úgy gondoljuk, hogy most az első 3 évben csak a gyerek fontos, a karrier lehetősége megvár.

Kérdező! Persze nem elítélendő, én is dolgoztam majdnem a végéig, de az a 8 hét nagyon kevés idő. (azt meg, hogy itthon mennyire vagyunk elkényeztetve - akármennyire vigyorgósan írtad ki - gondold át a mo-i körülmények ismeretében. Ma 3 évig vagy az marad itthon, akinek nincs hova visszamennie, vagy az aki ezt "megteheti", mert a férje jobban keres az átlagnál. De iszonyat kiesés nekünk is anyagilag. Sokan ilyenkor a korábbi tartalékainkat éljük fel.)

2014. aug. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
42%
A végigdolgozásban semmi elítélendő nincs! Én is végigdolgozom,mert jól vagyok, egy légkondis irodában ülök. Bár nem vagyok vezető beosztásban, otthon lehetnék, de sajnálnám azt a kieső pénzt, amit betegállományban ülnék otthon. Viszont sajnállak titeket, ez a szülés utáni 8 hét édeskevés :-( elképezelhetetlennek tartom az egészet ez hogy működik..más van egész nap azzal a picikével? Oké hogy fejhetsz tejet, de az -ha csak fejsz- elapad egy idő után, nem? Mi van a WHO ajánlásával -miszerint 6hónapig csak szoptassunk? EGész nap más ringatja más nyugtatja meg a gyerket? Én ebbe belepusztulnék..! Itt amúgy azt látom hogy a vezető beosztású nők szülés után sietnek vissza dolgozni- vagyis "csak" 1 évet maradnak otthon. De 1 év is több mint az a semmire se elég 8 hét.
2014. aug. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!