Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes kismama vagyok.12...

Ancsi1991 kérdése:

10 hetes kismama vagyok.12 napja székrekedésem van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az összes házipraktikán tul vagyok...ezen kivül glicerin kúp laevolac szirup...és semmi. Ingerem sincs. Semmi vitamint nem szedek az orvosom tanácsára és szerinte ez természetes mert távozott hányással aminek kellett. De a kúp után van ingerem de 1-2 kis "kavics" jön csak. El vagyok keseredve nemakarok bajt.

2014. aug. 26. 09:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Jajj, sajnállak nagyon, én is átéltem ezt az elsö trim.ben!! Nagyon rossz, amikor már napok óta majd szét feszülsz! Nekem a laevolac-ot irta fel a doki, de soha nem mertem bevenni. Helyette minden este megettem 4-5 csupasz barackot, majd ittam rá langyos tejet. Reggel rohanás volt, alig értem el a wc-re. :) Aztán a 20. héttöl mintha elvágták volna, azóta van, hogy naponta 3x is megyek nagydologra. :) mondjuk rengeteg gyümit eszek azóta is, föleg rostosat, és megiszok naponta 2 liter vizet. Kitartás, hamarosan jobb lesz! Boldog babavárást! :)

29 hkm

2014. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Nekem a következő segített (voltak nálam is elég problémás időszakok):

joghurtba lenmag (1-2 teáskanállal beleszórsz)

magnézium granulát (este egy zacskóval megittam vízben feloldva)

Nekem így semmi gondom nem volt később. (ugyanezt a granulátumot adták a kórházban is szorulásra terheseknek).

2014. aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra meleg cukros tej, nekem az beindította. De fontos hogy éhgyomorra igyad.
2014. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Igen, igen a granulátum formájú magnézium a nagyon jó. Napi egy, ha el akarod kerülni a dolgot, kettő ha már bajban vagy.
2014. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek akkor a magnézimot megprobálom. Mennyi idö eltelltével hat? Éjszakára vegyem be?
2014. aug. 27. 07:16
 16/30 A kérdező kommentje:
És patikába lehet venni? Mennyibe kerül?
2014. aug. 27. 07:21
 17/30 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban, de találhatsz DM-ben, Rossmannban is. Nekem egy tasak magnéziumot kell szednem naponta, de a székrekedésen ennyi nem segít. Szóval három minimum...
2014. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen. Magnosolv granulátumból próbálj meg este kettőt, aztán majd kitapasztalod.
2014. aug. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
A 30 darabos 2000 körül van.
2014. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Ebből ne vegyél be 3-at (Magnosolv), nem olyan, mint a drogériás granulátum. :) Csak kettőt. Aztán lehet, hogy a napi egy is rendben tartja majd.

Majd számolj be! ;-)

2014. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!