Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rosszul teszem, ha így döntök?...

Rosszul teszem, ha így döntök? Más is volt ilyen helyzetben? Hasonló helyzetben lévők tapasztalatát, véleményét várom. Aki csak pocskondiázna, kérem ne írjon.

Figyelt kérdés

A párommal 8 éve vagyunk együtt, most várom az első babánkat. Elvált ember volt, amikor összeismerkedtünk, a házasságából 3 gyereke született. A volt felesége sosem dolgozott, a gyerekekre sem mosott, főzött rendesen, a nagymama (anyósom) nevelte helyette őket jóformán. Csak azért kellett ennyi gyerek, hogy ne kelljen munkába állnia. Aztán azt hazudta, hogy rokonlátogatóba megy a gyerekekkel, és elfelejtett hazajönni. Elvitte a gyerekeket 300 km-re, a mai napig ott élnek, élettársa van. A páromat nagyon megviselte az, hogy elvitte a gyerekeket, végül kimondták a válást, a gyerekeket az anyának ítélték. A kapcsolattartás meglehetősen bajos ilyen távolságból, ráadásul a párom munkanélküli, nem is lenne pénz a gyakori látogatásra. De nem is ez a legfőbb gond, hanem az, hogy a gyerekek az anyjuk haszonleső stílusát átvették, benevelte őket, hogy ha az apjuk az utolsó pénzén ruhát-cipőt vett nekik, hogy mondják azt, hogy "apa, ilyen sz.rt vettél nekünk, hogy máris szétszakadt", levelet akkor írtak csak az apjuknak, ha kellett ajándék, vagy pénz. A páromnak ebből szépen lassan elege lett, és szinte megszakadt velük a kapcsolat. Anyósom azonban nagyon ragaszkodik az unokákhoz, bár hozzá sem szoktak elutazni, de ő alkalmanként hívja őket, pénzt küld nekik, stb., és a páromra is azt akarja ráerőltetni, hogy ugyanígy tegyen. Mi nagyon sok rosszban kitartottunk egymás mellett, mindig azt mondja, hogy az ő családja én vagyok, a kisbabánkat is ő akarta, nagyon várja, készül a születésére, rendezgeti a szobáját, beszél a hasamhoz, minden vizsgálatra elkísér. A házasságából született gyermekei viszont szinte már egyáltalán nem érdeklik, nem tud velük miről beszélgetni, mert semmit nem lehet nekik mondani, rögtön visszamondják az anyjuknak. Mindenért feljelentgeti a páromat, több és több gyerektartás kell, még azért is képes volt bíróságra menni, hogy a párom által fizetett gyerektartást ne csökkentsék (mikor munkanélküli lett), mert neki a jelenlegi párjától született egy negyedik gyermeke, akit neki el kell látni, és kell a pénz. A páromnak ehhez ugyan mi köze?!

Szóval én azt szeretném, hogy az én babám se legyen kapcsolatba az "előző" gyerekekkel, azt sem bánom, ha nem is tudnak majd róla. Szeretném nyugalomban felnevelni a gyermekemet az édesapjával, nem úgy, hogy a volt feleség folyton levelekkel bombáz ("sose szülj neki", meg pocskondiázza). Anyósom ez ellen biztos harcolni fog, de nem akarom, hogy a gyerekem kapcsolatban legyen velük, majd akkor lesz testvére, ha én szülök egy másik babát is.

Mi a véleményetek, rosszul teszem, ha nem akarom, hogy valaha is találkozzon azokkal a tőle jóval idősebb gyermekekkel? Csak a saját gyerekemet szeretném megvédeni, a nyugalmát biztosítani, mert én biztos nem leszek az a "tojok a gyermekemre" (már elnézést) típusú anyuka.

Köszönöm annak, aki végigolvasott, várom a véleményeket, hátha más is érzett így hasonló helyzetben.


2010. jan. 16. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Teljesen igazad van. Ám én ebbe a kapcsolatba csak egy gyereket szülnék. Gondolj bele, a párodnak úgy már 5 lenne.. és lássuk be, a mai világan??
2010. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

szia,elolvastam a történeted,hát őszintén szólva elég fura a sztori.Persze,valahol igazad van,de szerintem nem jó ötlet hogy ne is ismerjék egymást a gyerekek.A párod előző házasságából született gyerkőcök nem tehetnek róla hogy ki és főképp hogy milyen az anyjuk és ha ő neveli őket,valahol természetes hogy átveszik a stílusát,de ez nem marad így.Azok a gyerekek is fel fognak nőni,úgy mint a tied is és lehet hogy nagyon jó testvérek lesznek.Gondolj arra,ha esetleg te nem szülsz valamilyen oknál fogva másikat,akkor nem marad egyedül a nagy világban,ha ti már nem lesztek.Sokszor egy mostoha testvér is tud annyi -vagy talán több- szeretetet adni,mint egy édes testvér.És a másik,hogy a párod nem fogja jobban vagy kevésbé szeretni őt,mint a másik hármat,ugyan olyan gyermeke lesz mint a többi és ez így természetes.

Ne is foglalkozz az előző feleséggel,nézz át rajta,a gyerekeket pedig szerintem próbáld meg elfogadni a hibájukkal együtt,már csak a férjed miatt is.

A véleményünket kérdezted,hát nekem ez volt az .

Sok boldogságot a születendő picivel

2010. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom hány évesek a gyerekek, de ha jó kapcsolatot ápolnátok velük mégis, és a három gyerek nálatok tölti a szünidő egy részét majd nyáron, az tutira egy anyagi csőd lesz nektek. (tapasztalat).
2010. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Én azt javaslom,hogy a szívedre hallgass. Én se szeretném,ha idegen gyerekek nyüzsiznének az enyém mellett. És estlegesen bántsák is.

Ha a gyerekek igy nőttek fel,hogy követelőznek, semmi se fog nekik tetszeni,ami a babával kapcsolatos, és az anyuka ugyis beléplántálja majd,hogy miatta nem kaptok annyit.

Ha tényleg nem keres a párod,ajánlom keressétek meg a helyi bíróságot,mert kis jövedelemből nem lehet sokat fizetni,akárhogy van a maminak új gyereke. A sajátodra is gondolj. Anyósodat meg ne hagyd irányítani, hogy mi lenne a jó a férjednek,mert ezt ti tudjátok jobban és nem ő.

Nekem hasonló a helyzet, én vagyok aki egyedül nőtt fel apa nélkül,és nem ismerem a féltesókat. Nekem jobb így

2010. jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A Párom nevelt lánya/nem saját/, 14 évvel idősebb mint a kicsink.

És mást se tud mit csúfolja!!!!!!!!!!!!!!Én nem is engedem,hogy találkozzanak.Meguntam,hogy állandóan csúfolja.

2010. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem se hagyd, hogy kapcsolatban legyen a gyereked a többivel, csak rossz hatással lennének rá.
2010. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi válaszokat.

A második válaszolónak: tökéletesen igazad van, hogy a gyerekek alapvetően semmiről sem tehetnek, nem tehetnek arról, hogy az édesanyjuk sajnos ilyen. Viszont én voltam a párom mellett, amikor férfi létére rengeteget sírt, hogy hogy nevelheti ellene az anyjuk ennyire őket, mikor mindig csak értük dolgozott (a mai napig nincs magyarázat, hogy miért lépett le velük), meg én láttam rajta, hogy mennyire fájt neki, mikor az utolsó pénzünkön utazott el hozzájuk és csak követelőztek, meg pocskondiázták, hogy milyen idétlen ajándékokat küldött nekik előzőleg. Ők már 21, 19 és 16 évesek (a párom 42), nem hiszem, hogy egy újszülött annyira érdekelné őket amúgy sem. Ha a gyermekem nagyobb lesz, és érdeklődni fog irántuk, természetesen az ő kérését tiszteletben kell, hogy tartsam, viszont nem örülnék neki egyáltalán. Rossz tanulók voltak, hazudozni tudnak csak (hangsúlyozom: nyilván nem a saját hibájukból váltak ilyenné), én nem szeretném, ha az én gyermekem ezt látná és azután ezt gondolná helyesnek, miközben én úgy szeretném felnevelni, hogy becsületes ember váljék belőle. Anyósomat is megértem abból a szempontból, hogy ő nőként nézi ezt az egészet, most is azt mondta, hogy ő az egyiket legalább úgy magához költöztetné. Holott azt is elismerte, hogy mikor itt nyaraltak 1 hétig, már nem is bírt rájuk főzni-mosni, mert nem jó akármilyen étel, csak a chips meg a kóla kellett, ráadásul beszélgetni sem tud velük miről. És mégsem nyugszik tőlük. A párom meg tiszta ideg, amikor "kötelezi" az anyja arra, hogy hívja fel őket telefonon, és kérdezze meg őket, hogy vannak (úgy értem, hogy kötelezi, hogy tárcsáz és odanyomja a telefont a férjem kezébe, hogy márpedig most beszélj velük). Sajnos anyósom nagyon makacs, önfejű típus. És nem érti meg, hogy a fiát már (és sajnálom, hogy ezt kell írnom, de így van) nem érdeklik azok a gyermekek, nem tud velük mit kezdeni, elidegenedett tőlük. Azt hiszem, anyósommal akkor fog végérvényesen megromlani a viszonyunk, ha megszületik a babánk, mert mindenbe beleszól majd, és erőltetni fogja ránk a "testvéreket", és én ezt nem fogom szó nélkül hagyni.

2010. jan. 16. 14:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló szituációba vagyok mint, pesze jobb helyzetbe. A párom 42 és az előző házasságból van 2 gyereke 17 és 19 évesek. Az anyjuk arra tanította őket, hogy nincs az a pénz amit az apjuk ki ne tudna fizetni. Harcoljanak a végsőkig érte. Ne már pofátlanság. Ha valamit nem fizet nekik ki akkor ő a szemét aki már nem szereti a fiait, mert nem ad annyi pénzt mint előtte (mondja az ex) és már elfelejtette őket. Sajnos ez átragadt a fiúkra és csak akkor keresik fel az apjukat, ha pénz kell a havi 25-25 ezernyi zsebpénzük mellé. Az anyjuk külön 100e kap gyerektartásra de a világ pénze nem lenne neki elég. Ezt is kevesli. Annyi a különbség, hogy ezt leszámítva a fiúkkal jó viszonyt ápolok és kedvesek. Vannak hibáik persze és néha nehéz velük. Az én manóm most 11 hónapos és annyira nem szoros a viszony köztük és a fiam között. Én megértem, ha nem akarod ápolni a viszonyt velük, nem biztos, hogy előnyöd származna eből a kapcsolatból.

Ha gondolod írj privit.

2010. jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A párod előző gyermekei az ő dolga,te egy kisbabával a pocakodban próbálj meg nem rágódni ezen. Tudom, hogy bánt a dolog meg minden, de isten őrizz, hogy azokat a gyerekeket összeengedd a tieddel. Maradjanak ők szépen ott 300km-re, az apjuk ha akarja látni őket, majd elmegy hozzájuk. Nem kell erőltetni a dolgot, mert abból jó soha nem lesz. Ettől még tarthatja velük a kapcsolatot...de akármilyen is a nevelés amit kapnak,van mobiljuk, és tudják keresni az apjukat ha csak beszélgetni is akarnak vele...nem csak ha a pénz kell...hiszen már szinte felnőttek!

Küldje becsületesen a gyerektartást, de csak annyit amennyit tud.

El kell menni a bíróságra, és arányosítani az összeget!!! Ez nagyon fontos,mert az a pénz a kisbabára kell majd, nehogy már a volt felesége nevelje belőle az újabb porontyát!!!

A nagymaminak meg ez a gyerek is ugyan olyan unokája lesz, mint a másik 3, és mivel a közelében van, jobban tudja majd babusgatni és kényeztetni (már amennyit te engedsz majd) De le kell "kenyerezni" a mamókát,hogy érezze hogy szükségetek van rá, és jöjjön végre rá, hogy az exmenye MEGLÉPETT és BECSAPTA a fiát. Ettől persze még szeretheti a 3 unokáját, de attól, hogy idős, nem kell hülyét csinálniuk belőle.


Szóval hasonló helyzetben én sem rajonganék a kéretlen mostohagyerekeknek...



Nagyon sok kitartást kívánok nektek, és próbáljatok csak a kis jövevénnyel foglalkozni.

2010. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz itt gond. Nem fognak találkozni. Majd meséld el a gyerekednek hogy vannak féltesói, de az élet úgy alakult hogy máshol élnek. Tudjon róla de nem kell sem neked, sem a gyereketeknek sem sajátként szeretni! Ne rágódj ezen! Jó messze vannak, a sors megoldja! :)
2010. jan. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!