Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rosszul teszem, ha így döntök?...

Rosszul teszem, ha így döntök? Más is volt ilyen helyzetben? Hasonló helyzetben lévők tapasztalatát, véleményét várom. Aki csak pocskondiázna, kérem ne írjon.

Figyelt kérdés

A párommal 8 éve vagyunk együtt, most várom az első babánkat. Elvált ember volt, amikor összeismerkedtünk, a házasságából 3 gyereke született. A volt felesége sosem dolgozott, a gyerekekre sem mosott, főzött rendesen, a nagymama (anyósom) nevelte helyette őket jóformán. Csak azért kellett ennyi gyerek, hogy ne kelljen munkába állnia. Aztán azt hazudta, hogy rokonlátogatóba megy a gyerekekkel, és elfelejtett hazajönni. Elvitte a gyerekeket 300 km-re, a mai napig ott élnek, élettársa van. A páromat nagyon megviselte az, hogy elvitte a gyerekeket, végül kimondták a válást, a gyerekeket az anyának ítélték. A kapcsolattartás meglehetősen bajos ilyen távolságból, ráadásul a párom munkanélküli, nem is lenne pénz a gyakori látogatásra. De nem is ez a legfőbb gond, hanem az, hogy a gyerekek az anyjuk haszonleső stílusát átvették, benevelte őket, hogy ha az apjuk az utolsó pénzén ruhát-cipőt vett nekik, hogy mondják azt, hogy "apa, ilyen sz.rt vettél nekünk, hogy máris szétszakadt", levelet akkor írtak csak az apjuknak, ha kellett ajándék, vagy pénz. A páromnak ebből szépen lassan elege lett, és szinte megszakadt velük a kapcsolat. Anyósom azonban nagyon ragaszkodik az unokákhoz, bár hozzá sem szoktak elutazni, de ő alkalmanként hívja őket, pénzt küld nekik, stb., és a páromra is azt akarja ráerőltetni, hogy ugyanígy tegyen. Mi nagyon sok rosszban kitartottunk egymás mellett, mindig azt mondja, hogy az ő családja én vagyok, a kisbabánkat is ő akarta, nagyon várja, készül a születésére, rendezgeti a szobáját, beszél a hasamhoz, minden vizsgálatra elkísér. A házasságából született gyermekei viszont szinte már egyáltalán nem érdeklik, nem tud velük miről beszélgetni, mert semmit nem lehet nekik mondani, rögtön visszamondják az anyjuknak. Mindenért feljelentgeti a páromat, több és több gyerektartás kell, még azért is képes volt bíróságra menni, hogy a párom által fizetett gyerektartást ne csökkentsék (mikor munkanélküli lett), mert neki a jelenlegi párjától született egy negyedik gyermeke, akit neki el kell látni, és kell a pénz. A páromnak ehhez ugyan mi köze?!

Szóval én azt szeretném, hogy az én babám se legyen kapcsolatba az "előző" gyerekekkel, azt sem bánom, ha nem is tudnak majd róla. Szeretném nyugalomban felnevelni a gyermekemet az édesapjával, nem úgy, hogy a volt feleség folyton levelekkel bombáz ("sose szülj neki", meg pocskondiázza). Anyósom ez ellen biztos harcolni fog, de nem akarom, hogy a gyerekem kapcsolatban legyen velük, majd akkor lesz testvére, ha én szülök egy másik babát is.

Mi a véleményetek, rosszul teszem, ha nem akarom, hogy valaha is találkozzon azokkal a tőle jóval idősebb gyermekekkel? Csak a saját gyerekemet szeretném megvédeni, a nyugalmát biztosítani, mert én biztos nem leszek az a "tojok a gyermekemre" (már elnézést) típusú anyuka.

Köszönöm annak, aki végigolvasott, várom a véleményeket, hátha más is érzett így hasonló helyzetben.


2010. jan. 16. 13:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én apa nélkül nőttem fel, mert 11 éves koromban elhagyott minket... Hát nem egy minta apa, semmi gyerektartás stb... Ja és az "új" családjában van két féltestvérem, soha életemben nem akartam és mst sem akarom látni őket...

Szerintem a párod fizesse a gyerektartást(feltételezem mind a 3ra kell, tehát tanulnak?!) ami max a jövedelmének a FELE lehet!!! Tehát ha ennél több nyugdtan menjetek a bíróságra! Ha ő nem akarja látni őket nem muszáj, a gyerekek is kereshetik! A nagymama ha akarja keresse őket, de ne kötelezze a fiát! Ő szeretheti őket... A telefonos esetben párod akár le is teheti a telefont... Egyszer csak leesik drága anyukának hogy nem akar beszélni velük!

A picinek meg idővel mond el, hogy vannak tesói, aztán majd ha elég nagy lesz eldönti, hogy akarja-e velük tartani a kapcsolatot!

Nekem ez volt a véleményem

2010. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!