Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik, ha terhesen...

Mi történik, ha terhesen kapok el toxoplazma fertőzést? Vetélés vagy csak a szülésnél derül majd ki, hogy valami baj van?

Figyelt kérdés
2014. aug. 28. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

igen meg is halhat a magzat

de a legenyhébb változata, pl. ér és látóhártya gyulladást okoz még magzatkéntm csak épp nem derül ki, csak amikor már pár évesen kandzsít a gyerek és annak keresik majd az okát, ha egyáltalán foglalkoznak majd azzal...

2014. aug. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

első vagyok, megtaláltam hol olvastam

"A fertőzött magzatban és az újszülöttben a szem egyes részeinek gyulladása, vakság, agyi elmeszesedés, vízfejűség okoz súlyos panaszokat, ha csak már korábban be nem következett a magzati elhalás. Az is előfordul, hogy az újszülött születéskor egészségesnek látszik, és csak kisgyermekkorban jelentkeznek szem-, vagy idegrendszeri tünetek."


[link]

2014. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

mindez, HA nem vagy védett!


tehát ha korábban már átestél ilyen fertőzésen akkor leküzdi terhesen is az immunod, magzat nincs veszélyben

2014. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Még nem csináltattam, tudom el kellett volna már régen mennem. 20 hetes vagyok, még van értelme megcsinálni? 3 macskával élek együtt, de nem almozom őket és azt tudom, onnan lehet elkapni. Meg mosatlan gyümölcstől, zöldségtől, de én mindig megmosom.
2014. aug. 28. 22:37
 5/14 anonim ***** válasza:
A macskak csak kizarolag abban az esetben kapjak el a toxoplasmat ha kijarosak egy szobacica aki csak veletek emberekkel talalkozik eselytelen,h elkapja..a te macskaid kijarosak?
2014. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Medvi ***** válasza:
Igen, csináltasd meg, hátha kiderül, hogy már átestél rajta és nem kell tovább aggódnod. Félidő után már nem akkora gáz ha elkapod és van ellene hatásos gyógyszer is. Egyébként nem a cica a fő fertőzési forrás, hanem a nyers hús, ahogy írtad mosatlan gyümölcs és kertészkedés közben a földből is el lehet kapni. Remélhetőleg már régebben átestél rajta és akkor örökre védett vagy.
2014. aug. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kint élnek, max csak néha bejárnak, de nem szoktam nyalni-falni őket, simogatás után mindig mosok kezet. Almuk nincs, kint a kertben végzik a dolgukat.
2014. aug. 28. 22:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Aha hat a cicaktol nincs ra sok esely,h elkapd de csinaltasd meg az a biztos aztan megnyugszol igen..amugy sajnos a masodik meg a harmadik trimeszterben könnyebb atadni a babanak is ha friss a fertőzes..az elejen viszont elvetelhetsz tőle..
2014. aug. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy közbe kérdezek! Mik a tünetek, ha valaki megfertőződik???
2014. aug. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Medvi ***** válasza:
Az esetek 99%-ában felnőtteknél semmilyen tünet nincs, a maradék 1 %-nál is csak általános tünetek, pl nyirokcsomó duzzanat, kisebb nátha esetleg láz, az immunrendszer elintézi a kórokozót rövid idő alatt és örökre szól a védettség, mint pl a bárányhimlőnél. Csak vérvétellel lehet kimutatni, az IgM mutatja, hogy van-e friss fertőzés, ha az IgG pozitív az a jó, mert akkor az illető régebben átesett a fertőzésen és ő is védett meg a magzata is. Ha az IgM pozitív akkor antibiotikumot kell szedni.
2014. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!