Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hónapos a babám újra teherbe...

6 hónapos a babám újra teherbe estem alig lábaltam ki a szülés utáni depresszióból?

Figyelt kérdés
volt valaki hasonló helyzetben? már sokkal jobban vagyok, csak kicsit félek még mindentől, de már összeszoktunk a babámmal, 2 gyereket tervztünk, csak nem gondoltuk ilyen hamar összejön. Tippek? Hogy kezeljem a terhességet? h készüljek a szülésre h ne ismétlődjön meg a depresszió? Nem letolásokat várok, h miért nem vigyáztunk...
2014. szept. 1. 19:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A pszichológusoddal konzultálj erről.
2014. szept. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Nekem az a véleményem hogy ezt fejben kell eldönteni és határozottan eldönteni hogy "NEM,NEM VAGYOK DEPIS" hisz milyen szém minden...ott a baba...rgészség van...ház van...szetelem van...akkor gazdagok vagyunk. ;-) az hogy ilyen hamar jön a második babó az mrg jó mert rl lesznek együtt :-) további szép babavárást :-) csak pozitívan én egy 5 hetes kismama vagyok és egy 11 hónapos anyukája
2014. szept. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy a második babával talán könnyebben összecsiszolódtok majd, hisz most már tudod, hogy nagyjából mire számíthatsz és némi tapasztalatot is szereztél már! :)

Fel a fejjel és gratulálok terhességhez és a babádhoz is :)

2014. szept. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

2., te jó ég, a szülés utáni depresszió betegség!. Nem, nem lehet csak úgy "fejben " eldönteni, h mától mindent szépnek, rózsaszínnek látok majd, hiszen, ha csak ennyi lenne a megoldás, gondolod, a kérdező annyira hülye, h erre nem jött volna rá magától?


Olvass utána a sz. u. depresszió hátterének, kérlek és ne írj több ostobaságot. Köszi.

2014. szept. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%
Nálam bejött...OKOSKA...MERT MINDEN ÚGY VAN AHOGY AZT A könyvek írják és mindenki egyforma....
2014. szept. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a biztatásokat, szerintem is könnyebb lesz mert már van tapasztalatom az anyasággal is meg a depresszióval is h h kezeljem. Csak most 2 gyerek lesz egyszerre, de remélem hamar belejövök. Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 2. 09:26
 7/16 anonim ***** válasza:
Orvos diagnosztizálta a depressziót? Ő mit mondott a második terhességre?
2014. szept. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A szülés utáni depresszió is igazi depresszió, vedd komolyan. Pszichológust nyugodtan vegyél igénybe, sőt!

Mert a szülés utáni depressziónál més sokkal rosszabb a laktációs pszichózis, ez is előfordul, és kórházi kezelést és gyógyszerelést igényel. Azaz vége a szoptatásnak, és hetekig mások vigyáznak a gyerekekre... Jó tudni róla, és jó kiküszöbölni. Sok fiatal nő azt gondolja, bírni KELL, és nem vallja be magának a rossz érzéseit. De aztán azok átveszik az irányítást és szevasz...


(Legszűkebb baráti körömben fordult elő mindkét betegség, sajnos közelről éltem végig)

2014. szept. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
kórházban voltam 2 hétig és gyógyszereket szedtem, nem is szoptathattam, pánikrohamaim voltak. De gyógyszert 2 hónapja nem szedek és jól vagyok, csak kicsi félelem van bennem h nehogy megismétlődjön. Pszichologushoz járok nagyritkan, de unom h mindig mesélni kell neki, nem sok hasznát látom, azt az órát amit vele töltök inkább a lányommal tölteném. Még nem mondtam neki a terhességet
2014. szept. 2. 15:16
 10/16 anonim ***** válasza:
A nagyritkán pszichológushoz járás=halottnak a csók... Heti rendszeresség kell egy valamirevaló terápiához. Ha ez SZTK-s és nem tud többször fogadni, keress egy magánt. Komoly dolog ez, te meg hajlasz rá, hogy ne vedd eléggé komolyan... :(
2014. szept. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!