Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor, ha nem tudtam...

Mi van akkor, ha nem tudtam róla, hogy terhes vagyok, de elengedtek a munkahelyemről?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom,hogy terhesség alatt nem engedhet el a munkáltató vagy rosszul tudom.

2014. szept. 2. 20:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem mondhat fel, mert védve vagy, de köteles vagy neki bejelenteni.

Ha te mondasz fel, akkor az a te problémád. Nem köteles vissza tartani.

2014. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
MI az , hogy elengedtek,kirúgtak vagy mi?
2014. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Felvett két dolgozót engem pedig elengedett,csúnya szóval kirúgott.

Nem volt rám szükség.

2014. szept. 2. 20:09
 4/21 anonim ***** válasza:
8%
Akkor jelezni kell hogy terhes vagy és vissza kell vennie, vagy mehetsz munkaügyi bíróságra.
2014. szept. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Már semmit nem tudsz tenni. A védettség csak akkor lép életbe, ha te jelzed, hogy állapotos vagy. Mivel te nem tudtad, hogy terhes vagy, így nem is szóltál a cégnél. Ők úgy rúgtak ki, hogy a terhesség nem is volt képben. Ebben az esetben utólag már nem reklamálhatsz.
2014. szept. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Tudtommal a védettség csak akkor él,ha bejelented a munkáltatónak,hogy babát vársz.
2014. szept. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
Ha már kirúgták, akkor hiába jelzi, hogy terhes, már nem kötelesek visszavenni. A munkaszerződése a kirúgás napjától lejárt, így az utólagos terhességi bejelentést nem kötelesek figyelembe venni.
2014. szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó kettő nincs igazatok. Idei évben vezeték be, hogy ha terhes de még nem tudja is védett már, mivel nőnek megalázó közölni és utána lehet elvetél az első hetekben vagy bármi.
2014. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Utolsónak van igaza,ha nem csak próbaidőn voltál,akkor érvénytelen a felmondás.Mielőbb intézkedj,hogy hol kell az ilyet intézni,azt nem tudom.

16hkm

2014. szept. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

ma 20:14

Keresd már elő azt a törvényt, kérlek.

A kérdezőt kirúgták, vagyis megszűnt a munkaviszonya a céggel kapcsolatban. Ergo nincs semmi ami összekötné őket. A kérdező nem mehet vissza pár nappal később, hogy

"hééé, igaz 2-3 napja kirúgtatok, de én terhes vagyok"..

Ez már nem a cég gondja.


A védettség csak munkaviszony esetén él.

2014. szept. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!