Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20+5hetes vagyok! Tegnap...

20+5hetes vagyok! Tegnap takarítás közben széttörtem egy igen erős marószert, amit muszály volt feltakarítanom, mert egyedül voltam otthon! Lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
Lehet baja a babának, hogy belélegeztem az erős illatát kb 2 percig, de kint történt a teraszon és közbe próbáltam tiszta levegőt szívni. Azóta nagyon aggódom miatta. Este pedig annyira fájt a hátam egyik fele, hogy fel kellett kellnem járkálni ez természetes ebben a korban?
2008. aug. 8. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Nem ártana végiggondolni azt a tényt, hogy mi nők egész életünkben takarítunk, millióféle vegyszerrel, csodaszerrel próbáljuk a háztartásainkat tisztává és csillogóvá varázsolni. Ha mindezek könnyedén felszívódnának és a véráramunkba kerülnének akkor kihalnának a háziasszonyok.

Ahhoz hogy a baba károsodjon tartósan kellene hogy a vegyszer az anya szervezetét érje, egyszeri alkalommal nem.

A hátfájás, gerincfájás, karok lábak zsibbadása teljesen természetes a terhesség alatt. Lazíts már egy kicsit és élvezd a babavárást, nem kell pánikolni.

2008. aug. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A hátfájás normális. Nekem inkább a derekam szokott fájni, de az annyira hogy olyankor semmi nem jó, se ülni, se feküdni, se mászkálni. A tisztítószertől nem hinném, hogy bajod lesz, ha nyilt térben takarítottad fel, pláné, hogy csak két percig. Ezek a dolgok inkább akkor ártanak, ha folyamatosan ezzel dolgozol. Nyugi, és szép babavárást. 24 hetes kismama.
2008. aug. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, nem hinném, hogy ettől baja lesz. Szerintem sokkal több ideig kellene belélegezned a takarítószer szagát és töményebben, illetve én a helyedben csak akkor aggódnék, ha nekem is lenne rosszullétem a történtek miatt. Ha émelyegsz, szédülsz, fejfájásod van, vagy bármilyen hasonló dolog, amit erre a balesetre tudsz visszavezetni. Amíg te nem szenvedtél még csak egy enyhe mérgezést sem, addig a babádnak sincs semmi baja. Szóval nyugi!

A hátfájás pedig teljesen normális. Főleg, ha egyébként olyan munkád van, ahol sokat kell ülnöd, állnod. Ennyi idős várandósan az ilyesmit már megérzi az ember, ha egész nap egy pózba van beszorítva. Én állok és járkálok a munkám során, 24 hetes vagyok és bizony nap végére néha már szinte sírhatnékom van, úgy fáj a hátam, különösen, ha úgy jön ki, hogy nem csak öt napot kell egyhuzamban dolgoznom, hanem hetet-nyolcat. De ha ülőmunkád van az is épp úgy megterhel.

2008. aug. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nem lesz bajotok tőle!

Kint, szabad levegőn történt szerencsére és próbáltál óvintézkedést tenni, hogy igyekeztél tiszta levegőt szívni. Megtetted, amit lehetett. Tehát nyugi!

2008. aug. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!