Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Majdnem 38 évesen szülni? Mi...

Majdnem 38 évesen szülni? Mi változott nálatok a család életében?

Figyelt kérdés

Nem első baba lenne. 4. :)


Kérdésem olyanokhoz szól akik hasonló korban szülték nem első babájukat.

Mivel volt jobb-rosszabb?

Család napirendjében voltváltozás? Nagyobbak hogyan fogadták, volt-e féltékenykedés?


Minden napi dolog érdekelne!


ÉS mielőtt jönnek azok a kommentek, hogy ne idegenek véleménye döntse el mit szeretnék és nem kellene már 38 évesen szülni... :) már eldöntött, kérdés az, hogy mi és hogyan változott a családban :)


Köszönöm szépen előre is ha válaszoltok nekem! :)


2014. szept. 5. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


2-en voltunk testvérek (én 18, a tesóm 15), amikor érkezett a kistesónk. anya 38 éves volt.

csak előnyt tudok írni :) sokat tudtunk segíteni a babázásban, a házimunkában, és nem volt teher! élveztük, hogy néha komoly feladatokat kaptunk :) a kistesónk pedig szépen felcseperedett, most 6 éves, hamar megtanult beszélni, és nem elfogultságból, de igen okos gyerek. talán azért, mert nem csak anya és apa vette/veszi körül őt, hanem mi is nagytestvérként/szinte felnőttként. sokkal többet foglalkoztunk vele, több beszédet hallott, stb.

csak támogatni tudom az ötletet, nincs még késő szülni egyáltalán :)

2014. szept. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban van hasonló, nagyobb gyerekek mellé jött kistesó, hasonlóan mint ahogy előttem írta valaki.

Nagyon jól megvannak, a nagyok sokat hozzájárulnak a fejlődéséhez, beszédbe nagyon jó. Persze van amit nem kéne tanítaniuk :) de amúgy teljesen jó család. Nem éreztem hogy féltékenyek lennének, segítenek sokat. Persze ezt mint kívül álló mondom, lehet ők máshogy mesélnék, de tényleg nagyon jól megvannak.

2014. szept. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 37 éves voltam mikor 2 fiam után megérkezett a kislányuk,csak pozitív dolgokat tudok mondani,imádják a nagyok,rengeteg mindent tanul a fiuktól jót is rosszat is,nekünk csak boldogságot hozott a család életébe. Már 3 éves ,de a fiúk még ma is minden nap elmondják,hogy így lett kerek a család,és nagyon jó ,hogy Ő van.
2014. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,hogy írtatok! :)

Hát nálunk igazából a legnagyobb gyerkőc is csak 6 éves :) így nagy segítségem nem lenne :) Persze férjem 1000% teljesít itthon, nincs neki derogáló "munka" segít ahol tud :)

Félek a reggeli oviba indulásoktól (akkor már suliba is menni kell) hogyan bírok majd 4 picivel :)

2014. szept. 5. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!