Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettegek a koraszüléstől, más...

Rettegek a koraszüléstől, más hogy viselte a problémás terhességet?

Figyelt kérdés

Mióta terhes lettem, csak a gondok...

Van már 1 gyerekem, vele egy álom volt a terhesség, nem volt gobd, a kiírt napom született.

Most meg... Extrán vérszegény vagyok erre napi 3X1 vasat szedek.Először diagnosztizálták a pajzsmirigy alulműködést, erre gyógyszert szedek, de későn igy csak a 22.-től.

Volt egy vesegyulladásom, valamit fertőzés a vizeletemben, ami 2 hetes antibiotikum kúra oldott meg!

Most 24hetesen, dokihoz mentem mert folyton keményedek, mondta sok pihenés mert rövidül a méhnyakam...plusz napi.2X1 panangint írt fel.

Sírhatnékom van, mi lesz ha baja lesz a gyógyszerektől, vagy ha korábban jön?


2014. szept. 5. 14:16
 1/8 A kérdező kommentje:

Ma kaptam meg a terheléses vércukor eredményét az 9;2 lett.

Ezzel még dokinál sem voltam.

2014. szept. 5. 14:19
 2/8 anonim ***** válasza:

Elősször is nyugi, kezelve vagy, így már reméljük sok baj nem lehet.

Nekem is kellett antibiotiumot szedem terhesen, én is kivoltam ettől, de semmi bajt nem okozott. Sajnos van mikor szükséges és bizony sokkal nagyobb gond lehet ha nem szeded.

A vas meg olyan, hogy végülis vitamin vagy hogy mondjam, én szülés után lettem nagyon vérszegény. A pajzsmirigyre nem tudok mit mondani, de sokan vállalnak babát azzal , ismerek ilyet, járt kontrollra és semmi gond nem volt, a babáját is ismerem :)

Ettől a sok idegeskedéstől nem is csoda ha rövidülnek a dolgaid, pihenj, ne aggódj, nem lesz baja a gyógyszerektől, ezeket azért kapod, hogy ne legyen baj, ha így stresszelsz még a végén jön valami más is és akkor arra is szedhetsz valamit.

Szóval nyugi nincs semmi olyan komoly bajod ami gondot okozhatna a babának.

2014. szept. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja én is cukros voltam hasonló eredménnyel mint a tiéd, nyugi csak diéta lesz. 180g szénhidrát diétán voltam, így nem is híztam szinte semmit. Ezzel pláne nem fogsz ártani a babának.
2014. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is: nyugi, nem lesz baja a gyógyszerektől. Olyat nem szedetnek veled ami árthat. Nagyon sok kismama esik át antibiotikum kúrán. Erre is meg van a megfelelő antibiotikum, amit terhesen is lehet szedni. Inkább a gyógyszer, mint egy kezeleltlen fertőzés. Hidd el, hogy az nagyobb bajt tud okozni. Pihenj amikor csak tudsz, és próbálj meg nem stresszelni.

Másodszor: az hogy ennyi "baj" van a terhesség alatt, még nem jelenti azt, hogy koraszülött lesz. Egy problémás terhesség ugyanúgy végződhet túlhordással, mint egy csodás, probléma mentes terhesség koraszüléssel.

(Nálam ez utóbbi volt. Soha nem émelyegtem, nem vizesedtem, minden laborom tökéletes volt, nagyon energikus, vidám kismama voltam. Erre derült égből villámcsapásként a 35. héten szivárogni kezdett a vizem. Aznap meg is született a fiam, aki szerencsére teljesen egészséges volt)

2014. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 aHermann ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj, az biztos nem tesz jót! Próbálj meg pihenni, az tényleg fontos. Gondolom mindenhol olyan gyógyszereket kaptál amit terhesség alatt is szedhetsz, így az nem árt.

Vasat meg majd minden kismama kap.

Nekem az előző terhességeimnél az elejétől kellett vasat szednem. A másodiknál a végén vérnyomáscsökkentőt is.

Ha korábban is jön, akkor is fontos, hogy az minél később legyen, mert annál fejlettebb a baba. Ha viszont betartod a dokid által mondottakat akkor nem kell feltétlen a koraszüléstől tartani.

Nálunk a nagy 34. hétre jött (hirtelen jött toxémia miatt), már közel 4 éves. Egy kis beszédlemaradáson kívül semmi baja nincs.

2014. szept. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne agyalj ezen, mert bevonzod a bajt! Örülj minden egyes napnak, amit még pocakosan töltesz!

Nekem a 3. gyerkőccel volt problémás a terhességem. HPV-t mutatott a citológia, alacsony vérnyomásom volt, egyfolytában szédelegtem, méhszájat fedő volt a méhlepényem, többször véreztem és voltam kórházban is ez miatt. A 24. héttől 3 féle gyógyszert szedtem.

Hálát adtam minden napnak, amit egyben töltöttem vele. A 33. héten volt sürgősségi császárom, így a babám korababa lett. Leküzdöttünk minden nehézséget és hamarosan ünnepeljük az első szülinapját!

Kitartás!

2014. szept. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy te lisztérzékeny??? Nálam mint kiderült, az okozott mindent. A vashiányt, a durva magnézium hiányt, a görcsöket, a fertőzésekre való hajlamot. Sokszor együtt jár pajzsmirigy betegséggel vagy cukorbetegséggel.

Majdnem koraszülött is lett emiatt a lányom, de szerencsére a sok fekvés mellett sikerült megállítani a beindult szülést.

4 hónapos volt a kicsi, amikor kiderült a lisztérzékenység, akkor már annyira vashiányos voltam, hogy semmi nem használt. Fél év diéta után minden értékem normális volt :)

2014. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtatok, próbálok nem rástresszelni, vagy bemagyarázni magamnak a koraszülést...

Fekszem is sokat, már amennyit egy 3.5 éves melett lehet.

Xsak mikor minden doki megjegyzi a fenyegető koraszülést akkor nehéz nem erre gondolni.

Lisztérzékenységre nem gondoltam még,

2014. szept. 5. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!