Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti hogyan cselekdnét...

Kismamák, ti hogyan cselekdnétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
a nagynéném 22hetes terhes. az egyik UH-n azt mondták, hogy a baba vastagbele egy szakaszon tágabb a normálisnál. pár nap múlva visszament kontrollra, a doki azt mondta még mindig fennáll a tágulat, ezért elküldte a megyei kórházba. ott a főorvos megnézte UH-al 5 perc alatt, azt mondta a vastagbél mindenhol tágabb, nem tudja mitől, mjad születés után kiderül. a nagynéném úgy érzi nem kapott elégséges tájékoztatást, nem mondtak neki semmit és nagyon aggódik, hogy mi lehet. annyit mondtak 1 hónap múlva menjen vissza. de már sír meg minden, hogy mi lehet. ti a helyében elmennétek magánkórházba teljes kivizsgálásra vagy feleslegesnek gondoljátok. ezen gondolkodik, de nem tudja érdemes-e, meg néha azt érzi, hogy ő a hülye, mert hisztizik meg túlreagálja az egészet. mit tennétek ilyen helyzetben?
2010. jan. 17. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igenis menjen és kérdezzen utána annál az orvosnál is akár akihez eddig is járt!!

Inkább nézzék hülyének a sok kérdezősködés miatt minthogy valami nagyobb baj legyen vagy hogy egész nap sírjon!

2010. jan. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék egy alapos kivizsgálásra egy olyan helyre, ahol értenek a magzatdiagnosztikához, hogy meg tudják állapítani, pontosan mi is a baja a babának, és az a születés után hogyan kezelhető. Lehet, hogy azonnali műtétre van szükség, ez esetben a baba műtétjére előre fel lehet készülni.


Aggódással meg sírással nem megy sokra, itt tiszta fej kell, hogy higgadtan tudjon jól dönteni a baba érdekében.


Kicsit rákerestem a vastagbéltágulatra a neten. Széklettartási zavarokat okoz, de nem életveszélyes állapot, és mútéttel megszüntethető, miután megszületett a baba.

2010. jan. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
csak persze azt csinálja, hogy felmegy az internetre és már mindenféle komoly betegéseget beképzelt a babának. naponta ezerszer felhív, hogy mit csináljon, de én 20 éves fejjel, tapasztalat nélkül nem tudok neki sokat mondani, csak hogy igenis járjon utána. most 31 éves, ez az első babája, ami miatt főleg nagyon retteg. de megértem, mert tényleg mindenhol lezavarták 5 perc alatt. a nőgyógyásza még azt is mondta, hogy enyhe agykamratágulatot lát, de a főorvos szerint az nincs is neki.
2010. jan. 17. 23:37
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Enyhe agykamratágulatom nekem is van, meg mellé 2 diplomám... :-)


Miféle betegségeket képzelt be, ha egyszer vastagbéltágulatot mondtak neki?

2010. jan. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
rákeresett a vastagbéltágulatra és aztán már minden betegséget megtalált, aminek ez tünete magzati korban. én meg csak beszélem le mindegyikről...
2010. jan. 17. 23:46
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Enyhe agykamratágulatom nekem is van, meg mellé 2 diplomám... :-)"


azért az nem mindegy, hogy milyen... ;)


"Miféle betegségeket képzelt be, ha egyszer vastagbéltágulatot mondtak neki?"


nyilván valami genetikait.


szerintem ha ennyire parázik, akkor menjen magánrendelésre. persze az nincs ingyen (nekünk alkalmanként 8e volt, a vérvizsgálatok 17e, az UHk szintén 8e), viszont rendesen megvizsgálják. ha azt mondják neki, hogy 2 hét múla jöjjön vissza, akkor van 2 hét múlvára időpont, amint megvannak a leletek egyből hívják, lehet kérdezni és még válaszolnak is stb.


nálunk az első baba 3 és fél hónaposan elment. rendes állami rendelésre rájtunk. a második pénteken megszületett és magánrendelésre jártunk. nem azt mondom, hogy ha magánrendelésre járunk, akkor az első is megmaradt volna, csak azt, hogy nem érzem, hogy mindent megtettek...

2010. jan. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
a pénzzel nem lenne gond, épp ezért javasoltam neki én is. csak gondoltam megkérdezek más anyukákat is, hogy hasonló helyzetben ők hogyan cselekednének, hátha tudok neki több jótanáccsal, bátorítással szolgálni.
2010. jan. 17. 23:55
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szomorú ez a helyzet, főleg így hogy első babája lesz. Én a helyében mindenképpen elmennék magán klinikára és nem sajnálnál rá a pénzt (ha azt írod nekik a pénzel nem is lenne gond akkor nem értem eddig mért nem ment) Valljuk be, nem ér már rá annyira a gyerek vállalással, 31 éves... Tegyen meg mindent, hogy egészséges legyen az a baba, mennyen és vizsgáltassa ki magát! Szóval én mindenképp elmennék. Inkább reagáljuk túl mint, hogy valami baj legyen.

2010. jan. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én már el is mentem volna egy magánklinikára, bár nem vet fel a pénz.Szerintem beszélj vele, hogy menjen, nézesse meg.

Sokszor javasoltam már másoknak is az Istenhegyi Klinikán Hajdú Krisztina doktornőt.Nálam is gond volt a babával, de ő megnézte, és nagyon megnyugtatott.Igaza volt, már teljesen rendben van a gyerkőcöm.Nagyon alapos, és kiváló szakember.Hozzáteszem, és a Balaton partján lakom, és mégis képes voltam elutazni hozzá.

2010. jan. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előző válaszolóhoz: menjen el dr. Hajdú Krisztinához, ő az országban a legjobb. Nem tudom mennyibe kerül a kórházban a vizsgálat, de legfontosabb a baba egészsége! Én is 31éves vagyok, első babával és biztos nem bírnám ennyiben hagyni a dolgot. Nekem szerencsém van, mert a doktornő rendel az én kórházamban és a dokim hozzá küldött! Kedves, segítőkész dr-nő, bármit kérdezhetsz és válaszolni fog! Feleslegesen nem fecseg és nem ijesztget senkit! Mindenképp keressék fel, még akkor is, ha vidékiek vagytok!
2010. jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!